Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrebari srl nou

Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...
 Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)
 Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 

Cum cumpar un joc pe steam

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
Salut,

Vreau sa cumpar un joc de pe steam.
Sa zicem ca am un card visa sau mastercard, pun pe steam informatiile la payment info; dar trebuie cardul activat undeva pentru plata online?

De asemenea, acolo vad ca este si o adresa, numar de telefon ce trebuiesc completate.

Stie cineva la ce trebuie sa fiu atent sau sa nu introduc gresit ...., nu am mai platit pana acum

#2
ccf_cristi

ccf_cristi

    Asa si?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,497
  • Înscris: 13.10.2010
Tutularul contului trebuie sa se duca la banca pentru a depune o cerere sa poate efectua tranzactii online!
Dau exemplu Raiffaisen, acolo unde am eu contul!
Am putut sa fac tranzactii online pana s-au gandit ei ca trebuie sa mareasca masurile de siguranta! Atunci a trebuit sa-mi aleg un username si o parola pe care mi le cere de fiecare data cand fac o plata pe internet! Ciudat este ca parola si username-ul mi le cer cand fac tranzactia de pe un alt calculator decat cel de acasa(doar la prima tranzactie mi-a cerut pass)!

LE Daca nu ai sistemul de operare in regula, ai vreun crack sau nu ai antivirus nici sa nu te gandesti sa introduci datele de pe card in pc!

Edited by ccf_cristi, 22 October 2011 - 18:24.


#3
reventon

reventon

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,743
  • Înscris: 19.12.2008
am vorbit cu un coleg care a mai facut plati prin paypal si mi-a zis ca se descurca el

la mine (cel putin) norton internet security 2011 + malwarebytes + ca nu incerc programe de hackuit messenger si alte balarii consider a fi secure

oare daca voi lua jocuri cu crack ma vor afecta intr-o tranzactie online  :ciocan: ...

personal mi-as face un card special pentru asta pe care voi depune sume special de la banca

Edited by reventon, 22 October 2011 - 23:46.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate