Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Femeile tinere nu mai vor sa munc...

La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare
 Deadpool & Wolverine (2023)

sistem hibrid eoliana + panouri +...

Outlook e muta pe Android

Constructie Mun. Iasi. Casa P+1.
 Cum mai rezolvati cu chiriasii ra...

Tastatura si mouse cu baterie int...

AC Gree duce la palpait de becuri

Sfat / recomandare construire aco...
 Cablu analog vs digital

Ce valoare stabiliti la RSSI la u...

Sony FH 10W reparatie

Monitor cu consum URIAS
 

WHIRLPOOL

- - - - -
  • Please log in to reply
23 replies to this topic

#1
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005
Ce parere aveti de noile masini de spalat rufe Whirlpool cu al 6-lea simt: AWM 6105, AWM6125, AWM6085 ?

#2
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
Am eu acasa un AWM 6125 de vreo 3-4 ani si merge perfect. Nu mai stiu pretul, dar stiu ca nu era foarte ieftina. Are 120 rpm, program de spalare scurt de 30 minute, foarte bun cand trebuie sa speli camasi sau tricouri in fiecare zi.

Zgomot mic, foarte bine centrata cuva si nu vibreaza.

#3
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005

CAlex, on Oct 1 2005, 13:22, said:

Am eu acasa un AWM 6125 de vreo 3-4 ani si merge perfect. Nu mai stiu pretul, dar stiu ca nu era foarte ieftina. Are 120 rpm, program de spalare scurt de 30 minute, foarte bun cand trebuie sa speli camasi sau tricouri in fiecare zi.

Zgomot mic, foarte bine centrata cuva si nu vibreaza.

<{POST_SNAPBACK}>

Awm 6125 care au aparut acum cu 5KG. Nu 8125 pe care posibil ca o detii. Aia are 6 kg. AWM 6125 este aparuta la noi de 2 luni.

#4
CAlex

CAlex

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 663
  • Înscris: 06.08.2005
ai dreptate. am cautat o poza pe net, am vazut cae la fel si am fost sigur ca despre aia e vorba. Crezi ca poate sa fie mare diferenta, mai ales in conditiile in care daca au fost probleme la 8125 le-au putut remedia pana acum?

#5
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005
Pana la urma Whirlpool ramane nr.1 mondial in comercializarea electrocasnicelor dupa recenta achizitie din SUA.

#6
jericho

jericho

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,043
  • Înscris: 02.09.2005

dant, on Oct 5 2005, 12:54, said:

Pana la urma Whirlpool ramane nr.1 mondial in comercializarea electrocasnicelor dupa recenta achizitie din SUA.

<{POST_SNAPBACK}>



ti se pare...

#7
Andreiweb

Andreiweb

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 250
  • Înscris: 19.02.2003
mi-am luat si combina si masina de spalat whilpool si-mi pare foarte rau de asta.
La masina de spalat s-a stricat selectorul de programe. Noroc ca nu iesise inca din garantie. La combina am probleme cu usa de la congelator. La inceput scartiia si acum face probleme cadrul ala de cauciuc. Ba iese, ba nu mai tine usa inchisa.

Edited by Andreiweb, 07 October 2005 - 13:03.


#8
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005

Andreiweb, on Oct 7 2005, 14:03, said:

mi-am luat si combina si masina de spalat whilpool si-mi pare foarte rau de asta.
La masina de spalat s-a stricat selectorul de programe. Noroc ca nu iesise inca din garantie. La combina am probleme cu usa de la congelator. La inceput scartiia si acum face probleme cadrul ala de cauciuc. Ba iese, ba nu mai tine usa inchisa.

<{POST_SNAPBACK}>

Ti-ai pus problema daca ar fi din cauza utilizatorului defectele semnalate? Sau din necitirea instructiunilor? Chederul de la frigider se remediaza tot prin centrele service. De asta exista garantie...

#9
dia_dia45

dia_dia45

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 02.04.2008
am si eu o masina wirlpool cu al saselea simt, are 1 an si jumate vechime si de jumate de an imi face o problema care ma enerveaza la culme... isi ia Lenorul la chiar la inceput o data cu detergentul si nu inteleg de ce.. din pacate nu arata pe ecran o eroare sau ceva dar asa face... Eu, ca sa fiu sigura ca va clati impreuna cu lenorul la sfarsit inainte cu 20 min cand ar trebui sa fie la faza de clatire ii pun eu manual lenorul dar trebuie sa pandesc intotdeauna acest moment penibil.... hmm... daca stie cineva ce poate avea masinuta mea, il rog frumos sa ma informeze... multzumesc mult

#10
Clovis

Clovis

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,215
  • Înscris: 24.04.2007

 dia_dia45, on Apr 2 2008, 22:31, said:

am si eu o masina wirlpool cu al saselea simt, are 1 an si jumate vechime si de jumate de an imi face o problema care ma enerveaza la culme... isi ia Lenorul la chiar la inceput o data cu detergentul si nu inteleg de ce.. din pacate nu arata pe ecran o eroare sau ceva dar asa face... Eu, ca sa fiu sigura ca va clati impreuna cu lenorul la sfarsit inainte cu 20 min cand ar trebui sa fie la faza de clatire ii pun eu manual lenorul dar trebuie sa pandesc intotdeauna acest moment penibil.... hmm... daca stie cineva ce poate avea masinuta mea, il rog frumos sa ma informeze... multzumesc mult

Poate nu pui unde trebuie Lenorul. Mai studiaza cartea tehnica. Eu am wirlpool de 5 ani si nu am avut nici o problema.

#11
godzila

godzila

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 23.04.2007
Am masina de spalat WHIRLPOOL de 6 ani si combina frigorifica tot de la ei si nu am avut nici un fel de probleme, in conditiile in care au fost folosite intens (am un copil de 4 ani si masina a spalat aproape zilnic cel putin un program daca nu mai multe).
Combina frigorifica face toti banii si nici nu se aude cand merge in bucatarie daca am aragazul aprins. Singura chestie este ca s-a crapat plasticul de pe manerele usilor care sunt metalice, dar vad ca au rezolvat si problema asta, acum au alt fel de manere.

#12
costara

costara

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 24.11.2007

 dia_dia45, on Apr 2 2008, 22:31, said:

am si eu o masina wirlpool cu al saselea simt, are 1 an si jumate vechime si de jumate de an imi face o problema care ma enerveaza la culme... isi ia Lenorul la chiar la inceput o data cu detergentul si nu inteleg de ce.. din pacate nu arata pe ecran o eroare sau ceva dar asa face... Eu, ca sa fiu sigura ca va clati impreuna cu lenorul la sfarsit inainte cu 20 min cand ar trebui sa fie la faza de clatire ii pun eu manual lenorul dar trebuie sa pandesc intotdeauna acest moment penibil.... hmm... daca stie cineva ce poate avea masinuta mea, il rog frumos sa ma informeze... multzumesc mult
Am avut si eu o problema cu masina de spalat Wirlpoll awe 8525 verticala...nu lua deloc Lenor-ul. Eu am rezolvat problema.  Am ridicat capacul si am observat o mica tija prin care un jet de apa este dirijat spre ficare compartimen in care se pune detergentul sau Lenor-ul. Acesta era intepenit, probabil de la depuneri de detergent etc. L-am miscat usor in stanga si-n dreapta. Acum merge perfect.   ;)

#13
xuuxuu

xuuxuu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 19.07.2010
Buna ziua ! Am mare nevoie de ajutor am o masina de spalat whirpool FL 5120/A si nu prea functioneaza ! Merge pana la un anumit punc mai exact pana la clatire si de acolo se opreste si nu inteleg de ce....daca ma puteti ajuta va rog? :confuzzled:

#14
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005

 xuuxuu, on 19th July 2010, 11:48, said:

Buna ziua ! Am mare nevoie de ajutor am o masina de spalat whirpool FL 5120/A si nu prea functioneaza ! Merge pana la un anumit punc mai exact pana la clatire si de acolo se opreste si nu inteleg de ce....daca ma puteti ajuta va rog? :confuzzled:
Timer-l (programatorul) - se opreste intre 10 si A ?

#15
ioniy

ioniy

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 84
  • Înscris: 17.02.2008

 dia_dia45, on 2nd April 2008, 22:31, said:

am si eu o masina wirlpool cu al saselea simt, are 1 an si jumate vechime si de jumate de an imi face o problema care ma enerveaza la culme... isi ia Lenorul la chiar la inceput o data cu detergentul si nu inteleg de ce.. din pacate nu arata pe ecran o eroare sau ceva dar asa face... Eu, ca sa fiu sigura ca va clati impreuna cu lenorul la sfarsit inainte cu 20 min cand ar trebui sa fie la faza de clatire ii pun eu manual lenorul dar trebuie sa pandesc intotdeauna acest moment penibil.... hmm... daca stie cineva ce poate avea masinuta mea, il rog frumos sa ma informeze... multzumesc mult
nu cumva puneti  prea mult lenor, peste gradatie  ?????????

#16
divic

divic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 40
  • Înscris: 03.04.2008
Buna ziua!
Am o masina de spalat whirpool AOW 40135 la care in timpul functionarii mi s-au aprins toate becurile de pe ppartea frontala si s-a oprit. In plus partile laterale ale masinii s-au incalzit destul de mult.
A patit si altcineva asa ceva?
Poate ma puteti ajuta
O zi buna!

#17
liviu2006

liviu2006

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 27.07.2006
Este normal ca durata de centrifugare la 1200 rot/min sa fie de 16 minute?

#18
dant

dant

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 727
  • Înscris: 01.10.2005
[quote name='liviu2006' post='8561624' date='28th July 2010, 15:21']Este normal ca durata de centrifugare la 1200 rot/min sa fie de 16 minute?[/quote]
Da.

[quote name='ioniy' date='19th July 2010, 22:02' post='8520800']
nu cumva puneti  prea mult lenor, peste gradatie  ?????????
Ce model este ?

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate