Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

MASINA SPALAT CU USCATOR

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
kte

kte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.08.2008
Salutare la toti,

Vreau sa iau o masina cu uscator si intr-un final am ajuns la versus intre Ariston si Bosch
http://www.ideall.ro...-EU/produs-5062


Bosch + fiabiliate si cateva functii
             - doar 2.5 kg la uscare

https://www.magazini...8d-29-u-ha.html?
Ariston + pret putin mai mic, am gasit cu 2200 fata de 2400 Bosch-ul
           + capacitate mai mare
             - functii mai putine

Pentru ca imi este greu sa ma hotarasc, daca aveti experiente cu aceste 2 modele sau cu marcile respective, astept sfaturi si recomandari

Multumesc anticipat

Edited by kte, 13 October 2011 - 07:35.


#2
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postkte, on 13th October 2011, 07:33, said:

Salutare la toti,

Vreau sa iau o masina cu uscator si intr-un final am ajuns la versus intre Ariston si Bosch
http://www.ideall.ro...-EU/produs-5062


Bosch + fiabiliate si cateva functii
             - doar 2.5 kg la uscare

https://www.magazini...8d-29-u-ha.html?
Ariston + pret putin mai mic, am gasit cu 2200 fata de 2400 Bosch-ul
           + capacitate mai mare
             - functii mai putine

Pentru ca imi este greu sa ma hotarasc, daca aveti experiente cu aceste 2 modele sau cu marcile respective, astept sfaturi si recomandari

Multumesc anticipat


Eu as alege Aristonul, din motive de cantitate. Desi ideal ar fi sa te orientezi catre solutia separata, montata in turn (adica una peste cealalata). Ce ar mai trebui sa verifici este timpul de uscare si consumul pentru cele mai multe kg. Eu am un uscator care duce 9 kg la uscare dar programul ala dureaza aproape 4 ore si consuma 5 khw, asa ca de obicei merg pe o uscare de 5 - 6 kg, adica fix optiunea pentru care am cumparat-o e cea mai putin folosita.

#3
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,675
  • Înscris: 21.10.2009
Ariston!

#4
kte

kte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.08.2008
Varianta cu masina si uscator separat nu merge la mine atunci am ajuns la acest compromis
Dupa ce am deschis acest vs, am citit aproape toate cele peste 300 pagini despre masile de spalat si am tras concluzia ca Bosch este mai fiabila in timp decat Ariston
si drept urmare sunt hotarat 99% sa iau bosch chiar daca are o cantitate mai mica la uscare dar vine in schimb acum cu o garantie de 5 ani
Multumesc oricum de raspunsuri

Edited by kte, 20 October 2011 - 18:37.


#5
plimbaretul

plimbaretul

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,853
  • Înscris: 12.05.2006

View Postkte, on 20th October 2011, 19:37, said:

Varianta cu masina si uscator separat nu merge la mine atunci am ajuns la acest compromis
Dupa ce am deschis acest vs, am citit aproape toate cele peste 300 pagini despre masile de spalat si am tras concluzia ca Bosch este mai fiabila in timp decat Ariston
si drept urmare sunt hotarat 99% sa iau bosch chiar daca are o cantitate mai mica la uscare dar vine in schimb acum cu o garantie de 5 ani
Multumesc oricum de raspunsuri

doar ca info, daca vrei o masina cu uscator cu capacitate de uscare ceva mai mare, o alta optiune tot cu 5 ani garantie mai este acest model pe Siemens. E adevarat ca portofelul trebuie sa fie ceva mai greu ... :naughty:

#6
kte

kte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.08.2008
DA mersi, am vazut-o si am citit despre ea dar vine cu o inovatie care trebuie platita destul de scump
Economisesti la apa dar are consumul de curent mai mare si cred ca se amortizeaza destul de greu si din cate stiu ca si fiabilitate este la fel cu Boschul
Raman la acest Bosch care ca si capacitate de spalare si uscare este ok pt mine, ma intereseaza fiabilitatea mai mult
Apropo, stiti un magazin(poate fi si online) ok de unde pot lua?
Multumesc

#7
kte

kte

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 06.08.2008
Am luat ieri Bosch-ul si sunt super incantat de ea
Sper sa ma tina cat asta pe care am inlocuit-o....
Am luat de la Kauf.ro, livrare ok, pret ok.

#8
codruta

codruta

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 915
  • Înscris: 31.03.2005

View Postkte, on 2nd November 2011, 07:27, said:

Am luat ieri Bosch-ul si sunt super incantat de ea
Sper sa ma tina cat asta pe care am inlocuit-o....
Am luat de la Kauf.ro, livrare ok, pret ok.


Sa o folosesti sanatos.... eu am avut sambata o zi in care am binecuvantat persoanele care s-au gandit sa inventeze uscatorul de rufe: 4 ture de masina spalate, uscate si puse in dulap. De vis!

#9
burebistaXX

burebistaXX

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 24.09.2008
Si eu caut de 1 luna de zle pe net tot informatii legate de BOSCH Maxx 5 WVD24520EU. Cum este consumul de energie electrica? Ai avut probleme legate de uscarea diferitelor haine (materiale diferite)?
Ceva informatii in plus?

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate