Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Egreat R6S, R150, R200s, R300

* * * - - 2 votes
  • Please log in to reply
3855 replies to this topic

#3511
pitiken

pitiken

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 14.07.2010
Salutare tuturor,ma poate ajuta cineva cu un cod amigo,AM FOST PLECAT DIN TARA AM REINSTALAT INEXT SI MI-AM PIERDUT CONTUL DE NOOBROOM,Multumesc

AM PUS CATEVA SUBTITRARI DAR NU AM MAI PRIMIT NICI UN COD AMIGOPosted Image Posted Image Posted Image

#3512
SanduS

SanduS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.03.2006

View Postbmi, on 31 martie 2016 - 19:01, said:

Daca este cineva interesat de un Egreat R6S Plus Pro cu ultimul firmware a lui CS, am unul de dat.
Salut,
Mai ai de vanzare R6S ?

#3513
Yosemite Sam

Yosemite Sam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 03.04.2007
Ceva update-uri noi pentru R6S? :)
Cam liniste de citeva luni....

#3514
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
lumea cam migreaza spre android mp

#3515
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Nu toata lumea... eu inca folosesc R6A2-ul. HD4All merge bine si primeste update cam o data pe luna...

#3516
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
pai si eu il folosesc inca, dar din pacate noi sunte-m minoritatea...

#3517
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Mai e interesat cineva de un R6s ? As vrea sa-l  dau pe al meu.

Edited by whitey, 18 May 2016 - 10:44.


#3518
SanduS

SanduS

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 20
  • Înscris: 29.03.2006

View Postwhitey, on 18 mai 2016 - 10:36, said:

Mai e interesat cineva de un R6s ? As vrea sa-l  dau pe al meu.
De cand il ai ?
Cat ceri pe el ?
Niste poze ?

#3519
whitey

whitey

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 579
  • Înscris: 19.01.2004
Iti raspund pe privat sa nu poluam aici.

#3520
Yosemite Sam

Yosemite Sam

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 03.04.2007
Dle Cristian mai avem vreo sansa de update pentru R6S? Multumesc!

#3521
allgsm

allgsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2010
Buna ziua. De curand am cumparat un R6S fara WiFi, SH. Deoarece va fi folosit de un bunic care se va uita din cand in cand la cate un film online, as vrea sa ii conectez un WiFi adapter pe USB insa nu as investi 80-99 lei pentru un adaptor dedicat care se gaseste pe la magazinele online. Am citit pe internet ca unii utilizatori de R6S au reusit cu succes sa conecteze adaptoare de tipul TP-Link WN 725 / 823 care au la randul lor chipset Realtek si sunt mult mai ieftine (30-40 lei). Conectandu-ma cu WinScp pe SSH, am vazut ca pe R6S exista doar drivere pentru rtl8191su / cu. Intrebarea mea este: a mai incercat cineva sa conecteze adaptoare de tipul TP-Link cu Realtek? Functioneaza OK pe R6S, conexiunile sunt stabile? Multumesc pentru raspunsuri.

#3522
fisman

fisman

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,772
  • Înscris: 26.05.2007
Salut. Nu cunosc R6S (eu am R6A2). Dar nu are si conexiune LAN? Nu o poti folosi (e mai buna si mai stabila decat wifi)?

#3523
doktoru

doktoru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,403
  • Înscris: 30.12.2005
Tot pe un R6AII pot sa-ti confirm ca am un adaptor usb no name, nu mai stiu de unde l-am luat, cu Realtek RTL8191SU care e ok atita vreme cit e pozitionat relativ aproape fata de router.
Recomand la rindu-mi solutia propusa mai sus de fisman! Nu se compara!

#3524
allgsm

allgsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2010

View Postdoktoru, on 24 mai 2016 - 13:13, said:

Tot pe un R6AII pot sa-ti confirm ca am un adaptor usb no name, nu mai stiu de unde l-am luat, cu Realtek RTL8191SU care e ok atita vreme cit e pozitionat relativ aproape fata de router.
Recomand la rindu-mi solutia propusa mai sus de fisman! Nu se compara!

View Postfisman, on 24 mai 2016 - 09:45, said:

Salut. Nu cunosc R6S (eu am R6A2). Dar nu are si conexiune LAN? Nu o poti folosi (e mai buna si mai stabila decat wifi)?

Multumesc pentru raspunsuri. Stiu ca o conexiune pe LAN e sfanta insa nu as vrea sa ma mai complic la batranel in casa cu cabluri. Ma gandesc ca pentru un film de pe HD4All, 4-5 mbps e suficient si ma astept sa pot obtine aceatsa rata de transfer cu un adaptor pe USB, doar ca nu eram sigur daca va fi recunoscut de player.

#3525
turda

turda

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 56
  • Înscris: 07.06.2011
@allgsm
Merge bine TP-Link WN823 ,pe R6S, dar la o distanta de 25m si cateva ziduri , intrerupe des. Depinde de puterea semnalului emis.Poti incerca concret un asemenea adaptor de la Mediagalaxy sau Altex,cu pretul  cel dorit de tine ...si in 14 zile faci retur, daca nu-ti convine. Ce am mai incercat eu nu a mers.

#3526
carmenclara1

carmenclara1

    Guru Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 19,373
  • Înscris: 08.12.2008
daca retin bine merge si edimax EW-7811Un

#3527
allgsm

allgsm

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 11.01.2010

View Postturda, on 24 mai 2016 - 13:52, said:

@allgsm
Merge bine TP-Link WN823 ,pe R6S, dar la o distanta de 25m si cateva ziduri , intrerupe des. Depinde de puterea semnalului emis.Poti incerca concret un asemenea adaptor de la Mediagalaxy sau Altex,cu pretul  cel dorit de tine ...si in 14 zile faci retur, daca nu-ti convine. Ce am mai incercat eu nu a mers.
Multumesc. Tot la WN823 ma gandeam si eu. La mine sper sa mearga mai binisor, ar fi maxim 4-5  distanta. Relativ la nivelul de semnal receptionat, cred ca unul din factori este si marimea adaptorului; 823 fiind mai micut, are o antena cu eficienta mai mica. Revin cu feedback dupa ce il cumpar si il testez. Stima.

View Postcarmenclara1, on 24 mai 2016 - 15:00, said:

daca retin bine merge si edimax EW-7811Un

Da, foarte posibil deoarece are chipset RTL8188CUS si se pare ca merg cam toate adaptoarele cu chipset Realtek. Insa Edimax e cam micut si s-ar putea sa nu se comporte foarte bine pe partea de receptie semnal. Multumesc.

#3528
csgabe

csgabe

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,522
  • Înscris: 08.12.2009
Si acesta ar trebui sa functioneze:
http://www.pcgarage....el/wusb-300-v3/

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate