Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

De ce uram soferii de BMW?

* * * * * 2 votes
  • Please log in to reply
4491 replies to this topic

#2863
tfmercedez

tfmercedez

    BUFU

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 72,466
  • Înscris: 15.06.2007
Si peste doua ore cam tãt acolo unceau.
As pune de-o ciorba pariu, ca scopul avea legatura cu alegerile..
Sau a nascut piranda cuiva dintre ei... ca in apropriere se afla un spital privat "mai spalat /lux"

#2864
polizei

polizei

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,291
  • Înscris: 05.06.2006
Un „şmecher” din Brăila cu permis fals a trecut cu BMW-ul pe culoarea roşie a semaforului. Acum trebuie să presteze muncă în folosul comunităţii

Premieră în Brăila, unde magistraţii Tribunalului din localitate au condamnat un „şofer de BMW” la închisoare cu suspendare şi la muncă în folosul comunităţii, fiindcă a trecut pe culoarea roşie a semaforului, a prezentat la control un permis fals, iar apoi a încercat să scape de toate acuzaţiile mituind un poliţist. Ionuţ C., în vârstă de 30 de ani, a primit o pedeapsă de 2 ani de închisoare, cu suspendare sub supraveghere, pentru săvârşirea infracţiunii de dare de mită (cu termen de supraveghere de 3 ani). Instanţa de judecată l-a mai obligat pe inculpat să să frecventeze un program de reintegrare socială derulat de Serviciul de Probaţiune Brăila, să nu părăsească teritoriul României fără acordul instanţei şi să presteze o muncă în folosul comunităţii, pe o perioadă de 60 de zile. Condamnatul poate declara apel împotriva sentinţei în termen de 10 zile de la comunicare. Ionuţ C. mai este cercetat într-un dosar penal, pentru comiterea infracţiunilor de conducere fără permis şi uz de fals. Potrivit dosarului penal definitivat de procurorii Parchetului de pe lângă Tribunalul Brăila, în seara zilei de 18 mai 2014, la ora 19:30, un echipaj din cadrul Inspectoratului de Poliţie Judeţean Brăila - Biroul Rutier, format din agenţii Valentin B. şi Cosmin G. a oprit în trafic autoturismul marca BMW de culoare neagră, cu numărul de înmatriculare MH-10-CAL, care se deplasa pe Calea Galaţi venind dinspre strada Plantelor. Şoferul BMW-ului, care se îndrepta în acel moment către strada Griviţei, nu respectase culoarea roşie a semaforului în intersecţia Bulevardul Dorobanţilor - Calea Galaţi, unde se află şi camere de supraveghere, iar acest lucru a atras atenţia poliţiştilor. După ce a coborât din autoturism, conducătorul auto a prezentat actele la control. Numai că, în momentul în care au verificat documentele, poliţiştii au constatat că permisul de conducere al lui Ionuţ C., obţinut în Italia, nu prezenta elementele de securitate prevăzute de lege. Individul a fost invitat la sediul Poliţiei, pentru cercetări. Pentru a scăpa de toate acuzaţiile, el a încercat să le dea mită poliţiştilor. "La intrarea în sediul IPJ Brăila, inculpatul şi-a arătat disponibilitatea de a-i oferi martorului denunţător (poliţistului - n.r.) o sumă de bani, respectiv 100 de euro, pentru a nu i se întocmi dosar penal pentru conducere fără permis şi uz de fals. Întrucât poliţistul nu a acceptat propunerea, inculpatul a venit cu o nouă propunere, şi anume aceea de a majora suma oferită", precizează procurorul care l-a trimis în judecată pe inculpat. Agenţii şi-au anunţat, însă, superiorii. A fost organizat un flagrant, iar Ionuţ C. s-a văzut încătuşat în momentul când a încercat să le ofere anchetatorilor 100 de euro, bani pe care i-a luat din maşina lui BMW parcată lângă sediul Poliţiei.

http://adevarul.ro/l...b306/index.html

#2865
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011
"polizei: tu esti frustrat rau,asa-i?

#2866
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,682
  • Înscris: 30.01.2006
Nu, el pune foarte multe mesaje pe accidente, omu e pasionat, si asta ne tine pe noi, unii, ocupati cu stiri din lumea accidentelor auto, el e un fel de reflectii rutiere. Nu-l consider frustrat, cred ca e singurul de pe aici care face stiri rutiere calumea, sau le centralizeaza frumos. Acum daca e topic pe tema asta, omu este chiar on topic, spre deosebire de multi dintre noi, inclusiv eu. :) Respect.

#2867
Mihai_3

Mihai_3

    我會回來的...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,040
  • Înscris: 26.04.2007
Octavian_SK: nu este deloc frustrat....este OK polizei
Te simti cu musca pe caciula O ? Posted Image

Edited by Mihai_3, 27 November 2014 - 10:50.


#2868
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Nu cred ca se simte cu musca pe caciula, da' obsesia unora (polizei) de avedea DOAR intr-o directie, tinde sa devina patologica Posted Image

Edited by calinkgb, 27 November 2014 - 10:48.


#2869
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 Mihai_3, on 27 noiembrie 2014 - 10:26, said:

Octavian_SK: nu este deloc frustrat....este OK polizei
Te simti cu musca pe caciula O ? Posted Image
adica? ce musca? nu nu conduc un BMW, conduc ceva mai mare si mai lung...:)

iar asta cu uratul soferilor de bmw e o imbecilitate crasa....statistic sunt mai multi imbecili loganari decat cu bmw dar  asa cum am spus frustrarile isi spun cuvantul....

#2870
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
eu in usile magazinului parcati(lidl, kaufland, auchan) numai BMW am gasit. recent o soferita cu seria 1. deci asta e firma mioritica la noi- pt placerea de a parca pe picioarele celorlalti.Posted Image

#2871
calinkgb

calinkgb

    "United Gashka" mobile team

  • Grup: Moderators
  • Posts: 75,844
  • Înscris: 15.08.2008
Esti tu mai ghinionist din fire, bag de seama.... :P

#2872
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008

 41ex, on 27 noiembrie 2014 - 20:09, said:

eu in usile magazinului parcati(lidl, kaufland, auchan) numai BMW am gasit. recent o soferita cu seria 1. deci asta e firma mioritica la noi- pt placerea de a parca pe picioarele celorlalti.Posted Image
Ia vezi pe la "ghertoi la volan" si "cine m-a inervat", ca-i plin si de Ligheane, si de VAG-uri, si de de toate !
Da' cand ai ochelari de cal...

#2873
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 41ex, on 27 noiembrie 2014 - 20:09, said:

eu in usile magazinului parcati(lidl, kaufland, auchan) numai BMW am gasit.
vezi ca aia trebuie sa fie masina scoasa la concurs, ai a de o castigi daca cumperi macaroane, morcovi si bagi bonul in cutie :)

#2874
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
eu spun ce am vazut. si nu erau la concurs, poate concurs de zgarieturi. :D

#2875
Barboso

Barboso

    Satir bătrân, "United Gashka" member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 52,259
  • Înscris: 24.01.2008
Unii au capacitatea asta de a vedea doar ce vor sa vada si de a ignora total tot ce le contrazice obsesiile.

#2876
41ex

41ex

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,989
  • Înscris: 22.01.2013
nuuu! remarcam si alte firme daca erau. de exemplu am remarcat ca aia cu Mercedes sau Passat trag la primele locuri LEGALE. vor cat mai in fata si la intrare, dar nu in drum ca BMW.

#2877
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,909
  • Înscris: 09.12.2004

 41ex, on 27 noiembrie 2014 - 21:50, said:

aia cu Mercedes sau Passat trag la primele locuri LEGALE. vor cat mai in fata si la intrare, dar nu in drum ca BMW.
E rau ca sintem civilizati?!?

#2878
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,682
  • Înscris: 30.01.2006
Uite ca eu cand sunt cu mercedesul trag la locuri cat mai indepartate, sa fie minim 2 locuri de parcare, si parchez evident, pe un singur loc, si in 9% din cazuri cand ma intorc e gol in jurul masinii.
De asemenea si cu Fordul, si de asemenea si cu orice alta masina, a mea sau nu. Si culmea, la fel faceam si cand aveam BMW-ul. Ramane sa-mi cumpar si Passat, sa vad, poate imi schimb mentalitatea.

#2879
Octavian_SK

Octavian_SK

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,668
  • Înscris: 24.06.2011

 test_driver, on 27 noiembrie 2014 - 22:59, said:

in 9% din cazuri cand ma intorc e gol in jurul masinii.
1. cum ai calculat procentul ala? Posted Image
2. zi merci ca nu e gol "in locul" masinii :)

#2880
test_driver

test_driver

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,682
  • Înscris: 30.01.2006
Vroiam sa zic 90 acum am văzut eroarea

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate