Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...
 Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4447
NFS01

NFS01

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,401
  • Înscris: 16.03.2011
E obligatoriu doar pe cablu. Sunt peste 1.5 mil care au dth

#4448
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009

View Postpapichullooo, on 09 septembrie 2016 - 17:54, said:

Este la toți operatorii pentru că este obligatoriu la retransmis.
Aproape la toți pentru că la Canal S nu este și probabil mai sunt cabliști care nu au inclus acest post în grilă.

#4449
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Mă bucur că DIGI 24 nu s-a băgat în mizeria numită ”scandalul Boureanu”. Au dovedit încă odată că fac un altfel de jurnalism decât ”concurența”.

View Postheinz, on 09 septembrie 2016 - 16:36, said:

La akta nici nu stiu daca e in grila, la telekom nu cred ca e iar la upc e bagat la fund pe langa canale de doamne ajuta :D
D-aia are audiente mici pe national. Cel mai mult conteaza publicul comercial, unde se descurca foarte bine

La UPC este aruncat pe poziția 809, cu denumirea ”Canal de știri”, adică în bătaie de joc și fără EPG. Este și pe analogic, bineînțeles, pe DTH nu va intra.
La Telekom e doar pe DVB-Canalogic și IPTV, desigur în SD, pe DTH nu sunt obligați să-l introducă, deci nu va intra.
Pe Next Gen este doar în SD, denumit ”CH 24”, similar cu UPC.
Iar la AKTA este pe analogic și digital (poziția 18, fără EPG, în SD). Posiibl să mai fie și locații unde nu este în grilă.

Când vezi în vestul Europei, posturi de la concurență în grilă, inclusiv HD, iar la noi a fost nevoie de o decizie judecătorească să aplici legea, îți pui unele întrebări.
Și RDS ar fi procedat la fel cu ”UPC News” sau ”T 24”, asta-i mentalitatea, orgolii prea mari, ”împotriva” abonatului.

#4450
pufonel

pufonel

    Oglinda, oglinjoara, cine-i cel mai pufos din tara?

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,867
  • Înscris: 28.11.2006
Azi am vazut si eu (nu stiu cand a inceput) campania lor cu "ai dreptul la Digi 24". Cred ca sunt un pic cam patetici, ca doar nu e dreptul la libera exprimare :P Dar pe de alta parte ii inteleg. Cum ziceau colegii mai sus: acest post a fost introdus in bataie de joc in retelele concurente.

In plus in ultima vreme Digi Mobil a inceput sa-si faca reclama pe alte posturi de radio si TVC. Am vazut/auzit reclamele lor la B1 si RRA. Probabil ca sunt si pe alte posturi, dar eu pe astea le-am vazut.

#4451
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Ceea ce zice tot e ca UPC a avut si inca cred ca are reclame pe Digi 24 cu noul Connect-Box. :)

#4452
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,966
  • Înscris: 18.09.2008

View Postqueron, on 21 septembrie 2016 - 01:24, said:

Ceea ce zice tot e ca UPC a avut si inca cred ca are reclame pe Digi 24 cu noul Connect-Box. Posted Image

Ceea ce il contrazice pe Andrei Gheorghe. Digi vrea sa faca profit, dar nu poate.

#4453
aris86

aris86

    Traieste constient!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,818
  • Înscris: 26.02.2010
Si RDS a jucat murdar cu GSP tv, asa ca pana la urma fiecare nas isi are nasul.

#4454
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
La Digi24 a apărut Ligia Munteanu (ex TVR Iași/TVR 1) la Jurnal Economic, de la ora 22 la 22.30 de luni până joi.

Edited by necolae, 21 September 2016 - 12:42.


#4455
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
Muscalu unde e?

#4456
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012
De la 18.15 la 19, de luni până vineri.

Edited by necolae, 21 September 2016 - 19:56.


#4457
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postpufonel, on 20 septembrie 2016 - 23:25, said:

Azi am vazut si eu (nu stiu cand a inceput) campania lor cu "ai dreptul la Digi 24". Cred ca sunt un pic cam patetici, ca doar nu e dreptul la libera exprimare :P Dar pe de alta parte ii inteleg. Cum ziceau colegii mai sus: acest post a fost introdus in bataie de joc in retelele concurente.

In plus in ultima vreme Digi Mobil a inceput sa-si faca reclama pe alte posturi de radio si TVC. Am vazut/auzit reclamele lor la B1 si RRA. Probabil ca sunt si pe alte posturi, dar eu pe astea le-am vazut.
Cum pensionarii au dreptul la antena 3 si ghitza tv asa au si oamenii normali dreptul la digi 24. Mi se pare chestie de bun simt.

View Postaris86, on 21 septembrie 2016 - 09:38, said:

Si RDS a jucat murdar cu GSP tv, asa ca pana la urma fiecare nas isi are nasul.
cred ca a fost invers aici :)

#4458
bobo666

bobo666

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,100
  • Înscris: 05.06.2015

View Postaris86, on 21 septembrie 2016 - 09:38, said:

Si RDS a jucat murdar cu GSP tv, asa ca pana la urma fiecare nas isi are nasul.
Dar de ce nu amintesti si de teapa data de proprietarul GSP TV celor de la Digi anterior acestui lucru? Aaaaa? Ce frumos au facut cei de la GSP TV audienta cu Liga, dar cand a fost de platit... mumu... asa au tras o teapa de milioane celor de la Digi.

Sa stii ca nu ne-am ramolit cu totii. Unii mai tinem minte faptul ca jocul "murdar" al RDS-ului a fost un raspuns catre cei de la GSP.

View Postmiki07, on 21 septembrie 2016 - 09:22, said:

Digi vrea sa faca profit, dar nu poate.

Totusi cate televiziuni din Romania fac profit din jurnalism? Mie mi se pare ca majoritatea posturilor romanesti de stiri au scopul de a fi folosite in campania electorala pentru a lovi in adversari (legal sau ilegal).

#4459
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,189
  • Înscris: 22.03.2008
Si la bunicii mei la tara, la o firma locala, care are parteneriat cu dolce, e bagat la coada, Digi 24.

#4460
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
Au început sa bage publicitate pe site. Totusi nu e d-aia enervanta sau nesimtita cu oameni care au slăbit miraculos sau cum si-au mărit ei...:)

#4461
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
preliceanu nu face audienta ?vad ca baietii lui zoli baga reclama prin care cer abonatilor din alte retele sa ceara sa-l vada pe preliceanu. zoli, probleme, ceva ?

Edited by ShevaDani, 12 October 2016 - 10:15.


#4462
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
Neah, problemele-s numa' la tine la... mai sus, știi tu...Posted Image

Edited by crislacor, 12 October 2016 - 10:18.


#4463
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,044
  • Înscris: 20.06.2009
O chestie tîmpițică, de astăzi: în timpul jurnalului de la ora 13, la știrea despre inundațiile din Bacău s-au „strecurat” și niște imagini din Timișoara (de pe bd. Gheorghe Lazăr, privind spre Piața 700). Nu-i prea „ortodox” ce-ați făcut acolo, dragi jurnaliști...Posted Image
Avînd Timeshifting la tembelizor, am putut să-i dau rewind și apoi un pause pe imagine:
Attached File  IMG_20161012_130416.jpg   428.43K   47 downloads
Pentru conformitate, de pe Google Maps: https://www.google.r...!7i13312!8i6656

#4464
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,436
  • Înscris: 29.04.2010
Nu s-o prins nimeni la ora aia, stai linistit :)))

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate