Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4429
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Au fost obligati de Johannis! Posted Image

Edited by cristinel07, 24 July 2016 - 02:44.


#4430
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postnecolae, on 23 iulie 2016 - 21:51, said:

Hurezeanu și Niculescu au fost numiți ambasadori, de asta au plecat, nu că au vrut ei.
Stiu ca sunt ambasadori; Hurezeanu e in Germania si Luca Niculescu in Franta parca.

#4431
Bukovina

Bukovina

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,139
  • Înscris: 24.09.2009
https://www.facebook...58151284260468/

#4432
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,411
  • Înscris: 04.08.2010
Mi-a plăcut prima emisiune de la Digi 24 a lui Dragoş Pătraru de aseară. Chiar a reuşit să facă o retrospectivă bună a evenimentelor petrecute în lunile în care a lipsit de la TV. :)

#4433
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View PostCipry7, on 02 august 2016 - 11:01, said:

Mi-a plăcut prima emisiune de la Digi 24 a lui Dragoș Pătraru de aseară. Chiar a reușit să facă o retrospectivă bună a evenimentelor petrecute Ăźn lunile Ăźn care a lipsit de la TV. :)
Cam slabe audientele, ma asteptam la mult mai mult. Doar 29000 pe comercial e Putin dar tot e bine fata de antena 3 si imediat/exclusiv/cutremurator/incendiar TV (RTV). Sunt penibile pe comercial televiziunile astea. Sa ai 300000 de telespectatori si doar 30000 sub 50 de ani e penibil. Pe urban stae foarte bine, s.a tinut de pariu.

#4434
miki07

miki07

    Simplu și banal

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,974
  • Înscris: 18.09.2008
Pai practic Digi ia cei mai multi bani. Degeaba ai sute de mii pe all, daca tu pe comercial ai sub 20k.

#4435
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Cat timp o sa ne mai bage pe gat Digi 24 știrea cu energia electrica fără să spună că au un interes în afacerea asta?? Incep ușor ușor se devină si ei un instrument de presiune, s-a cam terminat imparțialitatea.

#4436
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
In mass media, nimeni nu e impartial. exista doar interese.Diferenta e doar proportia in care promovezi interesele tale sau/si altcuiva.

#4437
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Valabil si pentru Digi 24

"În presă, dar și în mediul politic și diplomatic sunt foarte mulți proști sau ignoranți sau oameni care nu pun mâna să citească sau cel mai grav, rău intenționați, adică conserve ale unor interese străine, care utilizează în mod curent "formularea românii si moldovenii" sau de exemplu "inginerii români și moldoveni", dând impresia că vorbesc de două popoare diferite și evitând formulările corecte ca "cetățenii români și cetățenii moldoveni" sau "inginerii din România și R. Moldova", formule care nu antagonizează numele etnic de român cu infranimul de moldovean.

Dacă din greșeală ar mai pune mâna pe o carte de istorie (din cele adevărate nu ale lui Lucian Boia!), atunci pot găsi acolo și alte formulări interesante: românii basarabeni, inginerii de pe cele două maluri ale Prutului, basarabeanul sau basarabenii etc.
Evident sunt mulți ignoranți care fac confuzia între cetățenie și naționalitate, adică etnie. Zicând că "dacă sunt din R. Moldova sunt moldoveni". Fals! Sunt "cetățeni moldoveni"! Așa cum un etnic maghiar din România este cetățean român, dar nu este român!
Nu uitați! Cea care a inventat așa zisul "popor moldovenesc", adică altceva decât "poporul român" a fost propaganda rusească și mai apoi, urmată de cea ucrainană. Formula a fost copiată de cea sârbă, bulgară sau greacă care susțin că vlahii ar fi altceva decât români..............." RGN

Edited by since2004, 11 August 2016 - 21:24.


#4438
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
Cu scuzele de rigoare, da' ne-nvîrtim în juru' cozii...

#4439
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postpapichullooo, on 08 august 2016 - 14:50, said:

Cat timp o sa ne mai bage pe gat Digi 24 știrea cu energia electrica fără să spună că au un interes în afacerea asta?? Incep ușor ușor se devină si ei un instrument de presiune, s-a cam terminat imparțialitatea.
Normal ca are un interes, sa deschida ochii prostilor si sa.i informeze.
Despre rtv care vorbeste toata ziua despre planurile diabolice ale tehnocratilor de ce nu zici nimic? Sau tu crezi ca aia e informare?

View Postmiki07, on 06 august 2016 - 09:17, said:

Pai practic Digi ia cei mai multi bani. Degeaba ai sute de mii pe all, daca tu pe comercial ai sub 20k.
Realitatea are cea mai buna medie pe comercial, mai ales in prime time. Si dupa vine Gușa sa se planga ca n.are bani sa plateasca datoriile. Penibil...

#4440
WShow13

WShow13

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.09.2012
"Digi24.ro se relansează. Vezi noul site - http://beta.digi24.ro/ " - Sursa: Facebook Digi 24

Este un pic mai "aerisit" şi se scrollează/încarcă mai uşor, dar nu e un super-design.

Edited by WShow13, 26 August 2016 - 11:09.


#4441
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
Probabil din 1 septembrie...

#4442
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016
http://www.paginadem...-media-postului

Sunt bune audientele, emisiunea are un format mai bun decat pe vremea tvr.

#4443
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postheinz, on 09 septembrie 2016 - 11:29, said:

http://www.paginadem...-media-postului

Sunt bune audientele, emisiunea are un format mai bun decat pe vremea tvr.
Cum sa fie bune??? Are audienta si sub 1....

#4444
heinz

heinz

    Cheers!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,586
  • Înscris: 11.02.2016

View Postpapichullooo, on 09 septembrie 2016 - 11:52, said:


Cum sa fie bune??? Are audienta si sub 1....
Uita.te la urban, ala e cel mai aproape de adevar. La sat n.a auzit nimeni de digi24, lumea nu stie decat de realitatea si antena 3, posibil si de romania tv. Chiar daca digi24 trebuie transmis de orice provider nu e chiar asa! La akta nici nu stiu daca e in grila, la telekom nu cred ca e iar la upc e bagat la fund pe langa canale de doamne ajuta :D
D-aia are audiente mici pe national. Cel mai mult conteaza publicul comercial, unde se descurca foarte bine

#4445
since2004

since2004

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,553
  • Înscris: 13.01.2016
Nu cred ca genul asta de program tinteste publicul initial al Digi24. Când l-am văzut la TVR mi s-a părut o bizarerie. Informatia poate fi transmisa mai concis si mai sobru. Desi... probabil "pamfletul" te scuteste de probleme legale in buna măsura.
LE
Imi lipseste Hurezeanu si Luca Niculescu. Iar daca din întâmplare la ora aia are Rares Bogdan o tema mai spalata cu invitati frecventabili ma uit acolo.

Edited by since2004, 09 September 2016 - 17:43.


#4446
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postheinz, on 09 septembrie 2016 - 16:36, said:

Uita.te la urban, ala e cel mai aproape de adevar. La sat n.a auzit nimeni de digi24, lumea nu stie decat de realitatea si antena 3, posibil si de romania tv. Chiar daca digi24 trebuie transmis de orice provider nu e chiar asa! La akta nici nu stiu daca e in grila, la telekom nu cred ca e iar la upc e bagat la fund pe langa canale de doamne ajuta :D
D-aia are audiente mici pe national. Cel mai mult conteaza publicul comercial, unde se descurca foarte bine
Este la toți operatorii pentru că este obligatoriu la retransmis.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate