Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

Digi 24 HD.

* - - - - 1 votes
  • Please log in to reply
5068 replies to this topic

#4069
RODigitalum-megafanro

RODigitalum-megafanro

    *Pro-Digital*

  • Grup: Moderators
  • Posts: 21,752
  • Înscris: 07.04.2006
Posted ImagePosted ImageVĂ ROG FRUMOS SĂ NU FACEȚI POLITICĂ PE ACEASTĂ ARIE! Posted Image Posted Image

#4070
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005
Sanda Nicola din studioul Digi24 corespondenta pentru France24, felicitari Sanda Nicola si felicitari Digi24.

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/g71McSjleUE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Totusi, freelance journalist?

Edited by danielavram, 18 November 2014 - 00:49.


#4071
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
Cred că are legătură şi cu faptul că France 24 EN. trebuie să intre în grila R.C.S..

#4072
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007

View Postalfa_alfa, on 18 noiembrie 2014 - 13:21, said:

Cred că are legătură şi cu faptul că France 24 EN. trebuie să intre în grila R.C.S..

De ar fi asa.  Chiar daca e FTA pe satelit ar mult mai usor de bagat si pe cablu. Evident nu costa asa mult.

#4073
omg99

omg99

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,910
  • Înscris: 06.04.2005


Felicitari Digi24 dar si publicului care in numar din ce in ce mai mare descopera ca se poate face jurnalism de calitate fara cancan, jigniri si alte lucruri specifice presei de partid.

Nu pot decat sa sper ca prima parte a anului 2015 sa aduca Digi24 in top10 si sa arate ca isi merita locul in lista must-carry si in grila tuturor operatorilor.

Quote

AUDIENȚE. Alegerile au crescut audiența posturilor de știri în luna noiembrie. Digi 24, dublare a audienței și urcare șase locuri. Salturi și pentru Realitatea și România TV


Digi 24 are în intervalul de maximă audiență cea mai spectaculoasă creștere: o dublare audienței din luna octombrie și o urcare de pe locul 18, pe 12.

Digi 24: Postul de știri al RCS este surpriza lunii noiembrie. În octombrie, era pe locul 18 în clasamentul general. În noiembrie, a urcat seara pe locul 12. În octombrie, avea o medie în Prime-Time de 45.000 de telespectatori pe minut. În noiembrie, a înregistrat 98.000 de telespectatori, adică un plus de 53.000 de persoane.

Digi 24: urcare de câteva locuri pentru postul RCS și după media pe zi. Dacă în luna octombrie era pe 16, cu 32.000 de telespectatori medie, în noiembrie a urcat pe 12, cu o medie de 66.000 de persoane în mediul urban.

http://www.paginadem...-si-romania-tv/

#4074
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Bravo! Sa urce cat mai mult in lista must carry ca sa nu vina unii (UPC de ex.) cu scuze ca nu il pot introduce. :D

#4075
danzi23

danzi23

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,072
  • Înscris: 14.08.2013
@Digi_Helrper:
I-a te rog legatura cu cine se ocupa de pagina de facebook Digi24 si spunele sa nu mai posteze toate stirile. Cam la fiecare 10 min mai apare o stire. Multe sunt stiri minore si ii enervant. A trebuit sa va dau unlike pe motiv de stres :lol:

Daca postati doar ~5 stiri pe zi, cele cat de cat importnate, o sa fie mai okay.

#4076
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,665
  • Înscris: 31.10.2013
Eu un singur lucru am de reprosat, prin care arat ca inca mai are de invatat. Nu a transmis in ziua alagerilor declaratiile lui Macovei, Blaga si Predoiu. Singurul post care a facut acest lucru e Irealitatea care imi place din ce in ce mai mult in ultimul timp. Nu ma injurati dar asta e adevarul.
@Danzi23 : I-a se scrie impreuna :). /slap! :P

Edited by wolfynwo, 05 December 2014 - 12:57.


#4077
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Urcare ca urcare dar sa fie si impartiali (desi...).

#4078
Cristi_77

Cristi_77

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,523
  • Înscris: 10.03.2014
De 8 luni de la apariția Digi 24 în grila firmei mele de cablu pot spune că e de departe cel mai bun post pe nișa lui și singurul post cu adevărat de știri din România. Nu este postul perfect, mai au și ei lucruri de îmbunătățit, dar este cu mult peste celelalte România Tv, Realitatea, Antena 3 sau B1, cel puțin din punctul meu de vedere. Și să dau un singur exemplu: emisiunea „Pastila de limbă”, nu cred că vom vedea prea curând așa ceva la posturile de mai sus. Sper ca și anul viitor sa îl regăsim în lista cu posturi obligatorii, într-o listă care sunt mai mult posturi de slabă calitate decât unele bune calitativ, așa cum ar fi normal.
Mult succes pe mai departe Digi 24, sper să rămâneți în continuare un etalon în presa românească Posted Image

#4079
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Aici ma refer doar la calitate, cand schimb oricare dintre cele de stiri / politica rtv, realitatea, a3 sau b1 pe Digi 24 parca ma simt mai special, am intrat in normalitatea calitatii video. :)

#4080
gabybcr

gabybcr

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,167
  • Înscris: 22.03.2008
Astazi am auzit o reclama cu vocea celui de la Digi 24 la GoldFM. Ceva despre o emisiune "Bucurestiul subiectiv", vineri la ora 17. Nu am prins toata reclama si nu stiu daca facea referire la acel radio sau la Digi 24.

#4081
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
pana la urma, digi24 a intrat in grila UPC si a altor cablisti care refuzau sa-l bage in grila?

#4082
byteworks

byteworks

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 864
  • Înscris: 04.04.2003
Pe pozitia 809 la UPC.

#4083
napster1

napster1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,960
  • Înscris: 15.04.2007

View Postgabybcr, on 09 decembrie 2014 - 13:30, said:

Astazi am auzit o reclama cu vocea celui de la Digi 24 la GoldFM. Ceva despre o emisiune "Bucurestiul subiectiv", vineri la ora 17. Nu am prins toata reclama si nu stiu daca facea referire la acel radio sau la Digi 24.

Nu e nicio voce de la Digi24 la Gold FM.

#4084
necolae

necolae

    Popescu, Emma, Flick, Buzdu, Benavides, Mihaila si Morar

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,883
  • Înscris: 05.02.2012

View PostShevaDani, on 17 decembrie 2014 - 11:59, said:

pana la urma, digi24 a intrat in grila UPC si a altor cablisti care refuzau sa-l bage in grila?
E si la NextGen si la Telekom IPTV.Cei de la Nextgen l-au denumit CH 24 ca sa nu sara peste el la scanare la anumite televizoare, iar la UPC a fost denumit Canal stiri, desi pe site e scris Digi24.

#4085
satanistu

satanistu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,639
  • Înscris: 09.03.2011

View Postnecolae, on 18 decembrie 2014 - 09:12, said:

E si la NextGen si la Telekom IPTV.Cei de la Nextgen l-au denumit CH 24 ca sa nu sara peste el la scanare la anumite televizoare, iar la UPC a fost denumit Canal stiri, desi pe site e scris Digi24.

Pe UPC e si pus intre posturile religioase, la capatul listei, unde nimeni nu prea trece, si din pacate la mediaboxuri nu poti schimba pozitia, asa ca e cam mare lenea sa tastezi 809. In plus nu are EPG si e in abonamentul Familia, care e un abonament mediu, si se poate vedea doar cu cardul CI+.

#4086
ShevaDani

ShevaDani

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,922
  • Înscris: 09.03.2012
digi24 tot strange oameni de la alte televiziuni. acu, la digi24 e un ochelarist care a fost la alta televiziune. si ne miram ca zoli nu mai ia CL si EL...omu e ocupat cu recrutarea de oameni pt digi24.Posted Image

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate