Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Algoritm simplu de calculare al u...

Bitdefender Total Security ș...

casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...
 Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
20643 replies to this topic

#20143
zaret

zaret

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.09.2010
Salut.Am un S3 GT-i9300  Android 4.3 .M-a "mâncat" dacă pot spune asa,și am trecut acum o săptămâna la RDS-RCS telefonie mobila.Nu intru în amănunte în ce privesc nemulțumirile,problema  majora pe care o am este ca nu se trece automat de la 3G la 2G atunci când ieși dind zona Digi.Mobil .Schimbarea o fac manual.,dar nu este normal.Am folosit și un S4 mini și aceeași problema.I-am anunțat pe cei de la DIgi și au spus ca SIM-ul este ok și ca probleme ar fi din telefon,setări,soft nu prea am înțeles.Ma poate lămuri cineva?

#20144
gumball3000

gumball3000

    ...

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 49,649
  • Înscris: 24.09.2006
Activeaza si tu roaming-ul pe el.

Reteaua 2G e a Vodafonului.

#20145
zaret

zaret

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 14.09.2010
roamingul-ul activat

tot nimic.

Nume puncte de acces(APN)  este doar Digi.Mobil,ar trebui unul si pentru RO Vodafon RO(Digi.MobilR)?

#20146
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 05.12.2013
Baieti, am plecat si eu de pe topicul de S3. Ma mut pe S5.

Cine mai are probleme cu S3 sau vreti o informatie, dati-mi un mesaj privat si va ajut.

Bafta tuturor! Posted Image

Edited by Ruben56, 24 June 2015 - 21:31.


#20147
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Pacat, ne tot imputinam cei cu S3.
Poate ne scrii impresii cu S5 vs S3 dupa ce il utilizezi o perioada de timp.

#20148
hautav

hautav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 23.10.2003
Ceva recomandari pentru un custom rom si niste sugestii in ceea ce priveste pasii de urmat pentru root, custom recovery. ?
As vrea sa instalez twrp folosind Odin307:     [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wiAe8FVukkk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   si pe urma sa instalez supersu din twrp ?

#20149
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,817
  • Înscris: 05.12.2013

View Posthautav, on 26 iunie 2015 - 19:12, said:

Ceva recomandari pentru un custom rom si niste sugestii in ceea ce priveste pasii de urmat pentru root, custom recovery. ?
As vrea sa instalez twrp folosind Odin307: [ https://www.youtube-nocookie.com/embed/wiAe8FVukkk?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]   si pe urma sa instalez supersu din twrp ?
1. QS-KK
2. root se face usor. Intri in download mode, faci flash si ai terminat smecheria
3. Custom recovery la fel. Intri in download mode si faci flash-ul.

View Postthe_ice_master, on 25 iunie 2015 - 14:05, said:

Pacat, ne tot imputinam cei cu S3.
Poate ne scrii impresii cu S5 vs S3 dupa ce il utilizezi o perioada de timp.
S5 e avion fata de S3. Tin acum in memorie tot ce vreau, inclusiv messenger, facebook, contacte, etc si nu simte S5-ul. Poate cateodata se vede ca are intarzieri dar cand e libera memoria ram atunci nimic nu il poate impiedica. Absolut nimic. Merge zbici deocamdata.

Oricum, il voi root-a si pe acesta si il voi ajusta in performante manual.

#20150
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Mda, asa am vazut si pe S4... Degeaba, la S3 ii lipsesc RAMII, n-ai ce ii face, 1 GB era ok pentru S2, nu pentru S3 la rezolutia HD.
Ei, asta este.

#20151
hautav

hautav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 23.10.2003
Altceva în afara de QS-KK? As vrea ceva pa lollipop și cat mai chel. Fără blootware.  Gapps pot sa le pun separat.

Edited by hautav, 27 June 2015 - 15:03.


#20152
rivelinio

rivelinio

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 23.07.2006
Buna ziua

ma iertati ca postez aici,dar am nevoie de putin ajutor.la acest model de tel exista vre-o setare unde vad istoricul paginilor de net?
am cumparat acest model de tel pentru copilul meu si vreau sa tin sub observatie navigarea pe internet.

multumesc

#20153
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,815
  • Înscris: 07.08.2008

View Postrivelinio, on 27 iunie 2015 - 19:00, said:

ma iertati ca postez aici,dar am nevoie de putin ajutor.la acest model de tel exista vre-o setare unde vad istoricul paginilor de net?
In istoric la browser, dar il poate sterge.

#20154
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007

View Postrivelinio, on 27 iunie 2015 - 19:00, said:

Buna ziua

ma iertati ca postez aici,dar am nevoie de putin ajutor.la acest model de tel exista vre-o setare unde vad istoricul paginilor de net?
am cumparat acest model de tel pentru copilul meu si vreau sa tin sub observatie navigarea pe internet.

multumesc
Încearcă ceva de genul:

https://play.google....b3zGIb2UsX8qIgE

Are si browser tracking.
Poate te ajuta. :)

Edited by rovi, 28 June 2015 - 08:37.


#20155
hautav

hautav

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 249
  • Înscris: 23.10.2003
Am instalat [ROM] [5.1.1_r3][FULL-O3][i9300] RESURRECTION REMIX 5.4.8[CM12.1][OPTIMIZED] aseara, este ok, insa atunci când conectez mufa USB la pc (chiar daca e bifat Media device MTP) nu îmi vede memoria interna pentru a copia fișiere. Daca bifez Mass storage UMS îmi vede cardul fără nicio problema.
Am instalat și driverele Samsung USB și tot nu vrea.  Exista vreun fix ?

#20156
MariusB1990

MariusB1990

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 28.06.2015
Bună,
Am o problemă cu telefonul meu , Samsung S3 .Se descarca foarte repede iar după ce ajunge la 50% bateria se blochează și nu mai răspunde la comenzi, plus că se și încălzește.  Aveți idee din ce motiv?
Mulțumesc anticipat

#20157
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
@MariusB1990 - are nevoie, probabil, de un factory reset. Oricum alta optiune nu prea ai :)

#20158
the_ice_master

the_ice_master

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 849
  • Înscris: 20.03.2008
Constat ca pe QS nu prea prinzi 2-3 zile fără să se umple RAMII complet, indiferent ca ai kernel Boeffla sau Agni. Asta e, un restart durează maxim 1 minut.
Fără ZRam telefonul merge mult mai repede, dar practic ai mai puțină memorie ram ( cum nu mai îi comprimata)

#20159
KyKyKyKy

KyKyKyKy

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,157
  • Înscris: 18.04.2008
Azi am reușit să-mi sparg sticla de pe telefon. Fucționează fără probleme.
Cam cât e o schimbare în service Samsung? Nu prea aș vrea să comand de pe internet, dat fiind importul de masiv de chinezării.

#20160
bogdangelu

bogdangelu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,063
  • Înscris: 16.07.2007

View PostKyKyKyKy, on 29 iunie 2015 - 23:16, said:

Azi am reușit să-mi sparg sticla de pe telefon. Fucționează fără probleme.
Cam cât e o schimbare în service Samsung? Nu prea aș vrea să comand de pe internet, dat fiind importul de masiv de chinezării.
La Esd-rom costa 580 lei,se va schimba geamul(sticla)+touch-ul deoarece sunt lipite.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate