Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
20643 replies to this topic

#19459
EmilianDobra

EmilianDobra

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.01.2015
Am o problema cu USB-ul de la S3 si anume nu il recunoaste (e prima data cand conectez telefonul la PC),am cautat pe internet si am aflat ca trebe sa instalez ceva driver de usb si asa am facut dar rezultat zero.Cand conectez usb la pc imi apare la ''Universal Serial Bus Controllers'' unknown device acela fiind usb de la s3.Am tot incercat sa instalez driverul da nu i-am dat de capat...poate ma puteti ajuta voi.

#19460
tzacan3l

tzacan3l

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,717
  • Înscris: 15.04.2013
Incearca alt port usb.

#19461
EmilianDobra

EmilianDobra

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.01.2015
Nu merge nici asa.Trebuie ceva driver pt usb dar nu stiu care si cum trebe instalat...stiu ca trebuie sa intru in Device Manager si acolo ca de fiecare data cand bag usb de la s3 in pc imi apare la driveru de usb ''Unknown'',ma gandesc sa reinstalez windowsul.

#19462
Arnold12

Arnold12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 94
  • Înscris: 15.02.2010
Foloseste AirDroidul pt transfer de fisiere.

https://play.google.....airdroid&hl=ro

#19463
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
Care ar fi cel mai bun custom rom in ceea ce priveste bateria? Eu folosesc qs. Sunt foarte multumit, dar as vrea sa stiu daca sunt altele mai economice decat acesta

#19464
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,820
  • Înscris: 05.12.2013
Mai omule.. unde vrei sa ajungi? Sa il incarci odata pe luna? :))))
Eu pana acum nu am vazut nimic mai bun ca si QS.

Daca iti faci tu pe diferite romuri, setari extreme de undervoltage, etc e normal sa scoti un consum mai bun.

#19465
SpamH3eck

SpamH3eck

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 566
  • Înscris: 02.09.2014
Cum merfe Qs cu interfata de s5 pe acest model ?
Pe un s3 mini am un aroma cu inferfata de s5 si merge super fluid.

#19466
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Eu am avut qs cu interfață de s5. Se misca bine dar o mai lua prin bălării dupa 1-2 zile si trebuia restartat, altfel mergea infect. După restart mergea bine iar o zi si tot asa. Am revenit la stock si mi se pare cel puțin la fel de rapid ca si qs. Doar bateria e mai slaba

#19467
EmilianDobra

EmilianDobra

    Junior Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 25
  • Înscris: 24.01.2015
Iti multumesc Arnold12 pentru aplicatie,este foarte folositoare si ma ajuta.

#19468
estadrian

estadrian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 528
  • Înscris: 05.08.2005
La mine am vazut ca azi a luat-o razna magazin play. Imi spune ca nu se poate conecta ca as avea datele de fundal dezactivate. Dar nu e asa. Folosesc qs3. Nu stiu de la ce e. O sa il mai instalez o data acasa.

#19469
cergutza

cergutza

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 171
  • Înscris: 31.01.2014

 EmilianDobra, on 29 ianuarie 2015 - 17:24, said:

Am o problema cu USB-ul de la S3 si anume nu il recunoaste (e prima data cand conectez telefonul la PC),am cautat pe internet si am aflat ca trebe sa instalez ceva driver de usb si asa am facut dar rezultat zero.Cand conectez usb la pc imi apare la ''Universal Serial Bus Controllers'' unknown device acela fiind usb de la s3.Am tot incercat sa instalez driverul da nu i-am dat de capat...poate ma puteti ajuta voi.

Incearca asta http://androidforums...d-by-pc.626480/ de la postul 14 .

#19470
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008
Am urmatoarea problema: Nu pot scapa de eroarea "Internet s-a oprit"-stock browser. Am sters cache din browser, am sters cache din recovery, am dat full wipe din recovery, am instalat 4.3 de Ucraina, am instalat 4.3 -COA-Romania , am facut full wipe inainte si dupa instalare din recovery.Nu am facut backup la nici un fel de setare, totul curat. Ce as mai putea incerca?

#19471
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Pune un screenshot.

Eu am dat clear cache/data la Gallery si acum la people tag îmi afișează aiurea. Imi trebuie gallery.apk

#19472
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008

 dyjay2004, on 31 ianuarie 2015 - 09:02, said:

Am urmatoarea problema: Nu pot scapa de eroarea "Internet s-a oprit"(iese din browser, asa se manifesta eroarea)-stock browser. Am sters cache din browser, am sters cache din recovery, am dat full wipe din recovery, am instalat 4.3 de Ucraina, am instalat 4.3 -COA-Romania , am facut full wipe inainte si dupa instalare din recovery.Nu am facut backup la nici un fel de setare, totul curat. Ce as mai putea incerca?


#19473
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Ziceam sa pui un screenshot ca nu prea se înțelege ce vrei sa zici cu Internet s-a oprit

#19474
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008

 dyjay2004, on 31 ianuarie 2015 - 09:57, said:


 simon22, on 31 ianuarie 2015 - 10:35, said:

Ziceam sa pui un screenshot ca nu prea se înțelege ce vrei sa zici cu Internet s-a oprit
am specificat , iese din browser-ul stock de internet

#19475
simon22

simon22

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,468
  • Înscris: 26.06.2011
Ciudat daca iese si dupa instalare pe curat cu full wipe. Asa iti face dintotdeauna? Chrome merge? Sa nu fie ceva de prin setările de net desi pare puțin probabil

#19476
dyjay2004

dyjay2004

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 558
  • Înscris: 29.09.2008
nu din totdeauna....am pus acum ceva timp 4.3 de Ucraina si atunci a fost prima data.Apoi am pus QS si n-am avut problem, dar am vrut sa revin la stock si problema a revenit(am pus pe rand cel de Ucraina, apoi Romania-COA).Acum descarc varianta SEE, dar vreau sa incerc dupa ce fac full wipe din recovery  sa scot bateria cateva minute si apoi instalare cu odin , apoi iar full wipe...sunt curos daca se rezolva

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate