Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn

Infiltratii casa noua

sugestie usa interior
 ANAF si plata la selfpay

Imprimanta ciss rezista perioade ...

Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...
 Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk
 

Galaxy S3 - discutii generale

- - - - -
  • Please log in to reply
20643 replies to this topic

#18055
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Nu conteaza.

#18056
Hintene

Hintene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.05.2014
Multumesc. Il las la incarcat pana face baterie 100% si apoi urmez instructiunile date de tine. Tu ai tot I9305?

#18057
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
i9300

#18058
Grizonat

Grizonat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 819
  • Înscris: 06.03.2013
Salut lume !
cm-11-20140916-SNAPSHOT-M10-i9300 !
Oare o fi ceva nou ?

#18059
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Grizonat, nu trebuie sa ne saluti la fiecare post.

Incearcal daca vrei sa aflii.

#18060
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
In 4.4.2 de cate ori activez GPS-ul apare fereastra aia enervanta cu daca sunt de acord sau nu cu google localization. Cum se poate dezactiva? Este extrem de enervant sa imi apara de fiecare data. Sunt de acord si GATA.

[ http://i.stack.imgur.com/Euh0Um.png - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#18061
Ruben56

Ruben56

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,822
  • Înscris: 05.12.2013
Asa face si pe 4.4.2 touchwiz. Cred ca e ceva stock in android kitkat.
Apropo.. ai cm sau ?

#18062
lucifer76

lucifer76

    Bashtan

  • Grup: Moderators
  • Posts: 32,574
  • Înscris: 13.06.2007
Nu, QS. Dar am incercat si in Blekota si face la fel. Am mai cautat si am dat de un addon la Xposed, Disable Location Consent, si am scapat de mesajul enervant. Astia de la Google s-au tampit de tot de baga idiotenii de limitari.

#18063
danvizi

danvizi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 371
  • Înscris: 16.11.2007
A incercat cineva I9300XXUGNG3 Cosmote??? - septembrie 2014
Are change listul mai mare decat cel de emirate (care il are multa lume) 2713958 fata de 2454463.
Eu am pe cel de emirate. Am decat o singura problema: se intrerupe convorbirea aleatoriu dupa 1, 2, 3 minute. Daca dau freeze la toate aplicatiile samsung si alte bazaconii nu mai face, merge super - nu am reusit sa aflu de la ce aplicatie face asa.
Cel de cosmote are aplicatii multe preinstalate?
Cum sta cu memoria, bateria, semnalul, GPS??

Multumesc anticipat.

#18064
Marian79bz

Marian79bz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 14.08.2013
Eu sm bagat odata rom pt movistar si surpriza telef o luase razna.baterie sugea...si restarturi in veselie..cum am revenit la dbt merge fara restart..etc....a si daca aveti odin mobile pro nu aveti nevoie de pc pt a face reinstalare rom...ci face singur si root...etc

#18065
grinch85

grinch85

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 410
  • Înscris: 17.05.2007
4.3 cosmote nu are nici o aplicatie instalata aiurea, si mi se pare super ok. Cel putin mie unul nu mi-a dat nici un crash deocamdata de mai bine de o saptamana.

Edited by grinch85, 16 September 2014 - 20:34.


#18066
Hintene

Hintene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.05.2014
Si mie mi-se misca ok 4.3 cosmote ro pe i9305 doar ca am problema cu root-ul. Am facut root cu CF-Auto-Root-m3-m3zh-gti9305.tar prin odin, mi-a instalat supersu dar cand dau pe apps imi spune supersu s-a oprit si notificare cu "o aplicatie a incercat sa acceseze sistem fara autorizare pe dispozitivul dvs. Incercarea a fost blocata" , am verificat cu root checker daca am root si imi spune ca device-ul nu este rootat, ce ii pot face?

#18067
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Instaleaza inca odata SuperSU din Play Store.

#18068
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,892
  • Înscris: 07.08.2008

 Hintene, on 17 septembrie 2014 - 18:06, said:

Si mie mi-se misca ok 4.3 cosmote ro pe i9305 doar ca am problema cu root-ul. Am facut root cu CF-Auto-Root-m3-m3zh-gti9305.tar prin odin, mi-a instalat supersu dar cand dau pe apps imi spune supersu s-a oprit si notificare cu "o aplicatie a incercat sa acceseze sistem fara autorizare pe dispozitivul dvs. Incercarea a fost blocata" , am verificat cu root checker daca am root si imi spune ca device-ul nu este rootat, ce ii pot face?

Dezactiveaza Knox.. Ala e problema. Poti sa instalezi SuperSu din Play ca nu o sa ajute pana nu dezactivezi si stergi aplicatiile Knox - recomandarea mea. Asa am facut si eu la inceput.
Vezi si: http://www.droidview...galaxy-devices/

#18069
Hintene

Hintene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.05.2014
Deci knox asta nu ii da voie telefonului sa functioneze rootat? Am inteles bine? Imi poti spune pasii in romana? Te rog mult.

#18070
tigerheart

tigerheart

    Savage Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,892
  • Înscris: 07.08.2008

 Hintene, on 17 septembrie 2014 - 19:09, said:

Deci knox asta nu ii da voie telefonului sa functioneze rootat? Am inteles bine? Imi poti spune pasii in romana? Te rog mult.
Ai nevoie de:
- Root Explorer - varianta platita(o gasesti usor pe net)
- CF-Auto-Root-m3-m3zh-gti9305.tar
- SuperSu (il poti instala din Play)

Rootezi telefonul cu CF-Auto-Root-m3-m3zh-gti9305.tar via odin si restartezi => o sa iti apara mesajul ala => instalezi root explorer => instalezi SuperSu (de fapt il reinstalezi) si il deschizi. Aici o sa iti arate ceva mesaj referitor la KNOX, nu mai stiu exact cum e dar alegi da sau ce optiune apare ca sa se instaleze corect SuperSu - MARE ATENTIE LA ACEST MESAJ - daca nu ii dai sa se instaleze ci sar peste acest proces, trebuie sa iei de la zero => deschizi Root Explorer => intri in /system si cauti KNOX => stergi tot ce apare la rezultate - aici o sa ceara root. Daca SuperSu o sa fie instalat corect, atunci o sa poti sterge. => restartezi => verifici daca telefonul e rootat cu ceva aplicatie.

Daca dupa restart iti apare in continuare mesajul de la knox atunci incepi de la zero cum am explicat mai sus, dar dupa pasul cu reinstalarea SuperSu, instalezi Terminalul - https://play.google....pal.androidterm - il deschizi si introduci codul urmator:
su pm disable com.sec.knox.seandroid
apoi restart => instalezi SuperSu => Root Explorer => cauti si stergi fisierele KNOX => restart si verifici root-ul.

Eu asa am facut, mie nu mi-a trebuit partea cu terminalul dar am citit ca unii asa au rezolvat.
Ce ti-am descris vezi si aici: http://www.droidview...laxy-devices/2/

Spor!

Edited by tigerheart, 17 September 2014 - 19:46.


#18071
Hintene

Hintene

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 110
  • Înscris: 23.05.2014
Multumesc enorm, acum ma apuc de treaba.

Mai am o intrebare: cand l-am luat telefonul in downloade mode aparea ca official software Samsung, acum imi apare la current binary si system status: custom, iar la custom binary download (2 counts) si knox warranty void: 1.  Primadata am pus un firmware vodafone, apoi l-am pus pe asta de cosmote: I9305XXUEMKC_I9305COAEMK1_I9305XXUEMK1_HOME.tar  , este ceva neinregula de imi apare "custom" ?

#18072
rovi

rovi

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,490
  • Înscris: 11.02.2007
Pentru ca ai făcut root, de-aia ai acum custom binary. Poți testa cu triangle away

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate