Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...
 Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...
 Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...

Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11
 securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...

De unde cumparati suspensii / gar...

[UNDE] Reconditionare obiecte lemn
 

Samsung I9001 Galaxy S Plus

- - - - -
  • Please log in to reply
3291 replies to this topic

#3259
rares_12

rares_12

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 92
  • Înscris: 04.12.2007
Am rezolvat problema. Vrand sa imi pun cyanogenmod 11 pe telefon a trebuit sa urmez instructiunile de aici: http://forum.xda-dev...d.php?t=2579431

Asta a presupus ca din CWM-ul din tutorialul de mai sus sa instalez noua versiune de CWM (adica 6.0.4.9). Bootloop-ul s-a dus :D

Multumesc mult pentru tot!

#3260
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Am instalat aseara romul de vodafone pe S1 Plus si totul e ok mai putin lagul de deschidere al ecranului.Fie ca apas pe butonul de on off sau cel de home dureaza 2-3 secunde pana se deschide.
Si la voi e le fel?
Mentionez ca a avut COA si DBT inainte si era ok.

Edited by TheOne06, 15 August 2014 - 13:50.


#3261
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postrares_12, on 13 august 2014 - 16:27, said:

Am rezolvat problema. Vrand sa imi pun cyanogenmod 11 pe telefon a trebuit sa urmez instructiunile de aici: http://forum.xda-dev...d.php?t=2579431
Asta a presupus ca din CWM-ul din tutorialul de mai sus sa instalez noua versiune de CWM (adica 6.0.4.9). Bootloop-ul s-a dus Posted Image
Multumesc mult pentru tot!
Sanatate Posted Image

View PostTheOne06, on 15 august 2014 - 13:50, said:

Am instalat aseara romul de vodafone pe S1 Plus si totul e ok mai putin lagul de deschidere al ecranului.Fie ca apas pe butonul de on off sau cel de home dureaza 2-3 secunde pana se deschide.
Intra in aplicatii > toate > tw launcher > sterge date > tasta home si se reseteaza tw launcher-ul; apoi iti rearanjezi shortcuts-urile si nr. de ecrane dupa cum doresti.

#3262
TheOne06

TheOne06

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,340
  • Înscris: 02.01.2007
Telefonul are soft fresh facut cu factory reset.Am facut si ce ai zis tu si tot asa face.Are lag la aprinderea ecranului.

#3263
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011
De azi am plecat si eu pe thread-ul lui Samsung Dual SIM i9192 Galaxy S4 Mini 8GB Black Edition.
Sanatate maxima la toata lumea. Posted Image

#3264
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postcenick, on 05 septembrie 2014 - 13:24, said:

De azi am plecat si eu pe thread-ul lui Samsung Dual SIM i9192 Galaxy S4 Mini 8GB Black Edition.
Sanatate maxima la toata lumea. Posted Image
Nu l-am cumparat, dupa citirea multor review-uri m-am razgandit (a contat si faptul ca magazinul de unde l-as fi vrut ca si pret, mi-a oferit unul resigilat, ceea ce nu am acceptat), insa l-am cumparat pe "dansul" : -  http://www.gsmarena....l_d410-6171.php
De mai mult timp imi doream un dual sim bun spre f. bun, la pret rezonabil si acum l-am gasit in oferta Cosmo (849 lei) si varianta pe negru nu alb. Il folosesc cu Digi pe sim1 si Cosmote pe sim2. Sant f. multumit de alegerea facuta.

Edited by cenick, 15 September 2014 - 21:09.


#3265
Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 20.02.2010
Bună ziua din nou. Am nevoie de un mic ajutor în sensul că am o problemă cu compasul (busola), sub nici o formă nu mai vrea să indice corect nordul. Mulțumesc anticipat!

#3266
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostTanaka_Senshin, on 29 septembrie 2014 - 17:00, said:

Bună ziua din nou. Am nevoie de un mic ajutor în sensul că am o problemă cu compasul (busola), sub nici o formă nu mai vrea să indice corect nordul. Mulţumesc anticipat!
Buna seara! Setari > aplicatii > compas > sterge cache > sterge date apoi intri in aplicatie si o setezi si calibrezi din nou. Simplu, nu ?Posted Image
Sanatate Posted Image

#3267
Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 20.02.2010
Mulțumesc. Nu mi-a trecut prin cap... :(

#3268
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View PostTanaka_Senshin, on 30 septembrie 2014 - 15:37, said:

Mulţumesc. Nu mi-a trecut prin cap... Posted Image
Sanatate Posted Image

#3269
Tanaka_Senshin

Tanaka_Senshin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 735
  • Înscris: 20.02.2010
Am făcut operațiunea sugerată, dar nu a dat rezultate pozitive :(

#3270
nick_mark_ro

nick_mark_ro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 530
  • Înscris: 12.04.2013

View PostTanaka_Senshin, on 29 septembrie 2014 - 17:00, said:

Bună ziua din nou. Am nevoie de un mic ajutor în sensul că am o problemă cu compasul (busola), sub nici o formă nu mai vrea să indice corect nordul. Mulțumesc anticipat!
Nu mai tin bine minte, dar parca era o setare in aplicație, de gen magnetic north si true north si testul se face afara in aer liber, nu in interior, deoarece pot apărea interferente magnetice. Eventual Instalează alta aplicație de gen busola si daca face tot la fel, e posibil să se fi defectat sau decalibrat senzorul de la ceva.

#3271
verdesclaudiuadrian

verdesclaudiuadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.10.2014
Ma poate ajuta cineva, daca vreau sa revin la un stock rom,momentan sunt pe cyanogen 11 cu twrp recovery, trebuie sa pun mai intai stock recovery sau trece automat pe stock dupa ce flashuiesc rom-ul? Am tot citit pe forum despre rom-ul de la Vdf ca ar fi f stabil ...m-am saturat de custom-uri... Va multumesc anticipat..

#3272
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postverdesclaudiuadrian, on 02 octombrie 2014 - 11:31, said:

Ma poate ajuta cineva, daca vreau sa revin la un stock rom,momentan sunt pe cyanogen 11 cu twrp recovery, trebuie sa pun mai intai stock recovery sau trece automat pe stock dupa ce flashuiesc rom-ul? Am tot citit pe forum despre rom-ul de la Vdf ca ar fi f stabil ...m-am saturat de custom-uri... Va multumesc anticipat..
Urmeaza pasii de aici: - http://forum.softped.../#entry12657763

#3273
verdesclaudiuadrian

verdesclaudiuadrian

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.10.2014
Multumesc ... s-a rezolvat... parca este alt telefon cu stock-ul de la Vdf

#3274
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postverdesclaudiuadrian, on 04 octombrie 2014 - 12:48, said:

Multumesc ... s-a rezolvat... parca este alt telefon cu stock-ul de la Vdf
Sanatate Posted Image

#3275
advicement

advicement

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 38
  • Înscris: 15.11.2014
Salut tuturor.Deci am un S Plus si o oarecare problema la el.Intr-o zi , l-am folosit si am abuzat la propriu de baterie , ajungand la 0% , scotand bateria , am frecat-o am bagat-o inapoi.7%.Bun asa.Am folosit si aia 7% , am repetat faza cu frecatu' de cateva ori , pana ramasese oprit de tot telefonu'.Adica doar cand bagam cablul in el aparea logo ala de la baterie cu cercu' care se incarca si mi se restarteaza in continuu. L-am dus la service de 2 ori.Prima data a zis ca e bateria si sa o schimb , am incercat cu o baterie si la fel face , si a doua oara am si mentionat ca bagasem cm10 pe el (cm10 parca era) special pt i9001.Si a 2 a oara au zis ca trebuie o resoftare desi eu nu cred...Si nu vreau sa bag bani degeaba in el.Vreo parere ?

#3276
cenick

cenick

    Senior member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,302
  • Înscris: 21.01.2011

View Postadvicement, on 15 noiembrie 2014 - 18:19, said:

Salut tuturor.Deci am un S Plus si o oarecare problema la el.Intr-o zi , l-am folosit si am abuzat la propriu de baterie , ajungand la 0% , scotand bateria , am frecat-o am bagat-o inapoi.7%.Bun asa.Am folosit si aia 7% , am repetat faza cu frecatu' de cateva ori , pana ramasese oprit de tot telefonu'...
Doamne, am trait sa citesc si asta cu frecatu'...Posted Image
E distrus stats-ul acumulatorului, intra in recovery si cauta rubrica wipe battery stats unde vei da comanda de wipe si apoi wipe dalvik cache. Apoi reboot system si incearca sa-l incarci. Daca vrea, ai scapat, daca nu vrea, un acumulator nou e urmatorul pe lista...Posted Image

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate