Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...

Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...
 Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere

Laptop Gaming
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 

Folosire Skype pentru a participa intr-o conferinta telefonica

- - - - -
  • Please log in to reply
9 replies to this topic

#1
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005
Salut,

imi poate confirma cineva ca merge folosit Skype-ul in acest scop?

Daca sunt dubii, vreau sa folosesc Skype-ul pentru a suna la un numar dedicat iar pe baza codului de participant primit sa pot intra in conferinta telefonica.

Multumesc,

#2
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Desigur ca merge, daca ai platit pentru skype-out si poti suna la numarul respectiv (sau daca face parte din vreo promotie care e gratis).
Mai mult, poti sa faci si tu conferinta cu altii pe internet si sa-i "lipesti" la conferinta "pe telefon".

#3
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

View Postf300, on 24th August 2011, 12:05, said:

Desigur ca merge, daca ai platit pentru skype-out si poti suna la numarul respectiv (sau daca face parte din vreo promotie care e gratis).
Mai mult, poti sa faci si tu conferinta cu altii pe internet si sa-i "lipesti" la conferinta "pe telefon".

L-ai folosit personal in acest scop? Daca da, ce setari ai folosit?

Utilizatorii se plang pe Internet, de exemplu aici: http://forum.skype.c...howtopic=410911

Edited by fabian23, 24 August 2011 - 14:30.


#4
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Nu e nici o setare, pur si simplu suni la numarul respectiv.
Acolo se vorbeste de o chestie extraordinar de particulara, practic o setare anti-spam la serviciul pe care il folosea un user. Decit sa facem noi teoria chibritului asa la general fara sa stim despre ce discutam (ca e numar "verde", ca e din US, ca e din Romania, ca e de pe cine stie ce alt continent) nu mai simplu formezi numarul si vezi ce se intimpla?

#5
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

View Postf300, on 24th August 2011, 13:36, said:

Nu e nici o setare, pur si simplu suni la numarul respectiv.
Acolo se vorbeste de o chestie extraordinar de particulara, practic o setare anti-spam la serviciul pe care il folosea un user. Decit sa facem noi teoria chibritului asa la general fara sa stim despre ce discutam (ca e numar "verde", ca e din US, ca e din Romania, ca e de pe cine stie ce alt continent) nu mai simplu formezi numarul si vezi ce se intimpla?
Fara sa intru in detalii, nu pot face acest lucru acum.  Internet-ul este plin de utilizatori care se plang ca applicatiile VoIP (ex., Skype, Google Voice) au un comportament impredictibil.

Edited by fabian23, 24 August 2011 - 14:45.


#6
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Internetul e plin de useri care se pling ca internetul are comportament impredictibil. Si retelele GSM. Si fixe (mai ales daca-i vorba de erdesh). Ca probabil merge mai bine sa suni la un numar "verde" din US daca ai o conexiune fixa la un provider mare in New York, corect. Dar o sa-ti mearga si skype pe un internet din Romania, in general.

#7
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

View Postf300, on 24th August 2011, 13:49, said:

Internetul e plin de useri care se pling ca internetul are comportament impredictibil. Si retelele GSM. Si fixe (mai ales daca-i vorba de erdesh). Ca probabil merge mai bine sa suni la un numar "verde" din US daca ai o conexiune fixa la un provider mare in New York, corect. Dar o sa-ti mearga si skype pe un internet din Romania, in general.
Eu ti-am pus o intrebare simpla si inca nu mi-ai dat un raspuns direct.

#8
f300

f300

    30k si ma duc

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,000
  • Înscris: 27.09.2008
Ce intrebare simpla? Daca l-am folosit? Da.
O sa te ajute pe tine sa suni numarul mega-secret la care nu poti nici macar sa incerci sa suni si care probabil e pe alt continent si cu alta conexiune internet fata de ce am folosit eu? Cam ca o frectie la un picior de lemn.

#9
fabian23

fabian23

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,608
  • Înscris: 06.03.2005

View Postf300, on 24th August 2011, 14:07, said:

Ce intrebare simpla? Daca l-am folosit? Da.
O sa te ajute pe tine sa suni numarul mega-secret la care nu poti nici macar sa incerci sa suni si care probabil e pe alt continent si cu alta conexiune internet fata de ce am folosit eu? Cam ca o frectie la un picior de lemn.
Eu nu prea trec prin aceasta arie si habar n-aveam de cata risipa de inteligenta se gaseste pe-aici.

Te-ntreci in prea multe presupuneri.  Eu nu intreb cum merge Skype-ul. Intreb, daca se conecteaza la numere destinate tele-conferintei. Pricepi? Stiu ca nu, dar macar poti incerca?

#10
slai

slai

    User Incredibil

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 30,865
  • Înscris: 25.01.2007
dar ce au numerele alea atat de special incat sa nu poti suna, sau sa nu mearga skype? vrei in conferinta cu obama si putin la telefonul rosu?

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate