Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 Acoperire gol extrior intre termo...

Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...
 Recomandare bicicleta copil 5 ani.

Recomandare kit automat acces usa

Stimulente AJOFM

Cumparare auto cu nr Germania afl...
 [email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...

O recomandare pentru o camera ful...
 

Discutii profesionale (amicale sau nu) din domeniul AC

- - - - -
  • Please log in to reply
76 replies to this topic

#1
Lukmar

Lukmar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.08.2011
Fujitsu

View Postgall71, on 8th May 2009, 15:05, said:

Fujitsu nu poate fi numit un jucator important pe aceasta piata,nu este nici macar certificat EUROVENT,in cataloagele firmelor de top,Hitachi,Daikin,Mitsubishi,Toshiba daca un produs nu este certificat pe site-ul EUROVENT la certificare este o linie,...

Cat despre certificarea Eurovent, intr-adevar la o cautare rapida nu ai rezultate, dar daca e sa cauti dupa producatori,... surpriza:

multisplit Fujitsu
pe undeva pe la mijloc se afla si AOYR9-12LG,... si exemplele continua.

Enjoy

#2
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007
Surpriza continua,modelul Fujitsu LGC nu apare pe Eurovent,de ce?

Edited by scheleton, 18 August 2011 - 16:47.


#3
Lukmar

Lukmar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.08.2011

View Postgall71, on 18th August 2011, 17:19, said:

Surpriza continua,modelul Fujitsu LGC nu apare pe Eurovent,de ce?

Glumesti, nu ?
ASYA9-12LG este acelasi cu LGC,... multe modele daca te uiti au doar L-ul la sfarsit, si din gama aceea toate modelele au aceleasi caracteristici, toate se continua cu alte litere dupa L.
Nu exista alt model de Fujitsu cu inceputul ASYA9LG sau ASYA12LG care sa aiba alta terminatie decat C.

O zi excelenta in continuare  :rolleyes:  :naughty:

P.S. Mi-am facut un scop in a desfiinta cam tot ce ai spus denigrator fata de Fujitsu si A...n.
Se pare ca am succes, atata vreme cat toata lumea a luat de bun ceea ce ai spus tu, dar nu a verificat nimeni, iar in urma unei simple accesari se probeaza falsitatea cuvintelor tale.
Deocamdata am destul de putin timp liber, si am citit doar vreo 2-3 topicuri,... dar promit sa continui,... daca nu incalc vreo regula a forumului, cu toate ca nu cred.

#4
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007
Sa speram ca ai dreptate :lol: ,pentru mine aceasta marca e zero barat,am facut greseala sa instalez cateva aparate atat rezidentiale cat si comerciale,au o rata de defectare mutl peste cele chinezesti,cat despre suportul tehnic oferit de voi,este penibil,sa nu spun mai multe,ati auzit de servere ftp,de manuale service fara mentiunea PCB diagrams not available at time of publication  :lol: apropo s-a publicat intre timp?
Viteza fixa Fujitsu nici macar nu avea izolatie in spatele evaporatorului
Nu mi-ai raspuns la intrebarile adresate anterior,revin:
1.Vinde A---N direct,ocolind reteaua de dealeri?
2.Monteaza echipele A---N fara pompa de vid?
PS Vezi ca ai multi fosti colegi pe aici,cauta ce spun ei pe aici

Edited by scheleton, 18 August 2011 - 21:30.


#5
Lukmar

Lukmar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.08.2011

View Postgall71, on 18th August 2011, 22:20, said:

Sa speram ca ai dreptate :lol: ,pentru mine aceasta marca e zero barat,am facut greseala sa instalez cateva aparate atat rezidentiale cat si comerciale,au o rata de defectare mutl peste cele chinezesti,cat despre suportul tehnic oferit de voi,este penibil,sa nu spun mai multe,ati auzit de servere ftp,de manuale service fara mentiunea PCB diagrams not available at time of publication  :lol: apropo s-a publicat intre timp?
Viteza fixa Fujitsu nici macar nu avea izolatie in spatele evaporatorului
Nu mi-ai raspuns la intrebarile adresate anterior,revin:
1.Vinde A---N direct,ocolind reteaua de dealeri?
2.Monteaza echipele A---N fara pompa de vid?
PS Vezi ca ai multi fosti colegi pe aici,cauta ce spun ei pe aici
Muti discutia in alta parte,... ceea ce ai spus tu, ca Fujitsu nu este certificat Eurovent,... o minciuna,...  dar nu e nimic, trecem mai departe,... si raspundem:
Ai instalat cateva aparate ?
Maine aflu cate aparate ai cumparat de la A...n, GABI, si ce piese ai comandat, ce rata de cadere ai avut la ele.. Pot face asta.
Sa-ti aduc aminte de un cazinou la care nu ai trimis inapoi motorul "defect", motor care culmea l-ai schimbat ca "vibra" si dupa ce l-ai schimbat ti-ai dat seama ca nu era de la el  ? Cred ca e cazul sa se factureze,... asta doar in cazul in care nu ai AWB-ul de la curierat in care sa se dovedeasca ca l-ai trimis inapoi si ei l-au pierdut,...
Suportul tehnic oferit este penibil ? Nu de aceeasi parere sunt 99 % din colaboratori, sunt de cu totul alta parere,... in fine cei care inteleg engleza si nu fac confuzie intre PCB diagram si compressor, intre outdoor unit si compressor,...
Ca o paranteza, vezi ca la ceea ce intrebi tu in acest post ti-am raspuns deja, cauta acolo unde ti-am raspuns prima oara.

Vino cu ceva nou, ca acel "client" care ca sa gasesca un nod in papura LG-ului spunea ca a mutat senzorii prin UI si UE si acuma merge bine aparatul,... (am citit si sincer m-am tavalit de ras), nu cu aceleasi faze pe care le-ai bagat celor doua (nu mai multe) persoane de la A...n,... (care culmea sunt pe vanzari nu pe tehnic,... aia de pe tehnic sunt mult mai documentati si mai carcotasi :D ),...

App, noua denumire a firmei este mult mai buna Gabi, chestia cu moda nu dadea bine de loc.
O sa ma interesez si ce datorii ai pe la A...t,sa vad de unde pleaca aceasta inversunare,...

O zi excelenta in continuare :naughty:

Edited by scheleton, 19 August 2011 - 08:40.


#6
Lukmar

Lukmar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.08.2011
Am aflat,... ca nu mai beneficiezi de credit la A...n si nu poti cumpara decat cu banii jos sau in avans,...
Oare acesta sa fie motivul inversunarii tale contra Fujitsu ?

Crede-ma, esti penibil la faza asta,... sa denigrezi un brand de renume doar ca nu-l poti vinde tu.
Vulpea care nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii.

O zi excelenta in continuare  :notangel:

#7
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007
Cred ca cel mai bine ar trebui sa renunti la amenintari daca vrei sa avem un dialog in continuare.Cine a cazut de papagal in fata clientului dupa ce mi s-a trimis alt ventilator si depanarea defectului a durat 3 luni?Bine ca cei din conducerea Cazinoului au inteles perfect situatia si am continuat modernizarea cu Mitsubishi electric(vezi cazinoul din Baneasa si Colentina)Cine a pierdut in afacerea asta?Pe cine poti acuza ca nu si-a facut treaba?
Cat priveste povestea cu nelivrarea ventilatorului,cred ca glumesti,el a fost livrat in aceasi zi,asa ca te rog nu o lua in balarii,iar de datorii ma bufneste rasul,tot ce am luat de la voi am platit cash
Nu inteleg ce confuzie am facut eu,ti-am aratat negru pe alb ca schema pcb-ului nu este disponibila in manualul service,a aparut intre timp?
PS Nu te-ai intrebat de ce nu ai gasit nici macar un post negativ despre Hitachi?
PS 2Un sfat, citeste regulamentul acestui forum cu mare atentie

Edited by scheleton, 19 August 2011 - 10:20.


#8
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006

View Postgall71, on 19th August 2011, 11:02, said:

Cred ca cel mai bine ar trebui sa renunti la amenintari..
subscriu.

View Postgall71, on 19th August 2011, 11:02, said:

..de ce nu ai gasit nici macar un post negativ despre Hitachi?
well, eu nu as mai vrea sa vedem mesaje negative nici despre Fujitsu, daca nu sunt argumentate. La fel, si despre orice alta marca.

Ref. Aston: incetati sa mai faceti reclama acestei firme, indiferent daca e reclama negativa sau pozitiva.

View PostLukmar, on 19th August 2011, 09:32, said:

Am aflat,... ca nu mai beneficiezi de credit la A...n ..
parca te rugasem sa nu muti dispute comerciale aici pe forum..
(in alta ordine de idei, Aston are toate datoriile achitate ..? De-abia atunci am putea considera ca e "creditor", si nu "debitor"  :naughty: )

Edited by scheleton, 19 August 2011 - 10:25.


#9
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View PostLukmar, on 19th August 2011, 09:32, said:

Am aflat,... ca nu mai beneficiezi de credit la A...n si nu poti cumpara decat cu banii jos sau in avans,...
Oare acesta sa fie motivul inversunarii tale contra Fujitsu ?

Crede-ma, esti penibil la faza asta,... sa denigrezi un brand de renume doar ca nu-l poti vinde tu.
Vulpea care nu ajunge la struguri spune ca sunt acrii.

O zi excelenta in continuare  :notangel:
Iar esti prost informat,niciodata nu am achizitionat produse pe credit de la voi,asa ca nu am avut niciodata nevoie de creditul vostru,dealtfel prefer intodeauna sa platesc anticipat in relatia cu importatorii(rata de credit  este undeva la 30%)discountul la cash nu e de lepadat(bine nu e cazul vostru)
Incepand de astazi am scos de pe site produsele comercializate de catre voi,singurul regret este ca nu voi mai putea vinde Hitachi,dar poate o sa schimbe ceva daca cei de la Hitachi Europe afla mai multe amanunte despre importatorul lor in Romania,cred ca stii la ce ma refer,nu?

Edited by gall71, 19 August 2011 - 10:49.


#10
Lukmar

Lukmar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.08.2011

View Postgall71, on 19th August 2011, 11:02, said:

Cred ca cel mai bine ar trebui sa renunti la amenintari daca vrei sa avem un dialog in continuare.Cine a cazut de papagal in fata clientului dupa ce mi s-a trimis alt ventilator si depanarea defectului a durat 3 luni?Bine ca cei din conducerea Cazinoului au inteles perfect situatia si am continuat modernizarea cu Mitsubishi electric(vezi cazinoul din Baneasa si Colentina)Cine a pierdut in afacerea asta?Pe cine poti acuza ca nu si-a facut treaba?
Cat priveste povestea cu nelivrarea ventilatorului,cred ca glumesti,el a fost livrat in aceasi zi,asa ca te rog nu o lua in balarii,iar de datorii ma bufneste rasul,tot ce am luat de la voi am platit cash
Nu inteleg ce confuzie am facut eu,ti-am aratat negru pe alb ca schema pcb-ului nu este disponibila in manualul service,a aparut intre timp?
PS Nu te-ai intrebat de ce nu ai gasit nici macar un post negativ despre Hitachi?
PS 2Un sfat, citeste regulamentul acestui forum cu mare atentie

Multumesc pentru confirmare, nu eram sigur ca tu esti,...  :roflmaofast:
Intrarea mea in acest forum a avut un scop dublu, ca sa zic asa,...
Unul a fost sa aflu sigur cine e cel care discrediteaza A...n-ul, doi sa-ti raspund la dezimformarea in care arunci clientii in necunostinta de cauza cu privire la brand-ul Fujitsu.
Primul scop mi l-am indeplinit, multumesc pentru naivitatea de care ai dat dovada.
Al doilea,... incet, incet, pe masura ce mai citesc pe aici.
Chestia cu schema PCB-ului,... in primul rand, in topicul unde mi-ai pus intrebarea prima oara ai si raspunsul (ai chiar si un snap-shoot al unei parti din schita).
Doi, ai spus ca cei de la Fujitsu nu stiau ce compresor o sa puna pe aparat, de aceea nu au schita.

Mda,... PCB- placa electronica, ce legatura are cu compresorul ?



@scheleton, fac mea culpa daca intr-adevar a ramas cu impresia cineva ca am amenintat cu ceva, cuvintele mele au fost:
"O sa ma interesez si ce datorii ai pe la A...n,sa vad de unde pleaca aceasta inversunare,..."
Nu este o amenintare, nu vroiam decat sa vad ce are el cu firma asta, ce s-a intamplat de este atat de inversunat.
In fine, Gabi, daca vroiam sa te amenint o faceam pe privat, nu de fata cu toata lumea.
Chestia cu Hitachi,... tu glumesti, nu ? Adica nu cumva tocmai ai amenintat cumva ?
Dar stai linistit, nu-mi fac probleme ca ai putea (nu ca nu ai vrea) sa faci ceva.


P.S. O tot dai cu "voi de la A...n", unde, in care post al meu am spus ca lucrez acolo ?

:P  :blink:  :ph34r:

Edited by Lukmar, 19 August 2011 - 12:27.


#11
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007
Crezi tu ca am fost naiv?Forumul e un loc unde fiecare poate spune ce vrea si reprezinta parerea acelui membru.Cu ce anume discreditez A---n-ul?Ca vinde clientilor finali?Ca nu se foloseste pompa de vid la instalari?Am spus parerea mea despre un brand comercializat si instalat de mine,Fujitsu,am spus ceva negativ de Hitachi sau Sharp?
PS Pe mine nu ma cheama Gabi ci Gall71,tine minte asta
PS2 Esti sigur ca placa Inverter nu are legatura cu compresorul?
PS3 Cu privire la Hitachi nu a fost nicio amenintare,dar mi se pare ca e pus in umbra de importator,pacat de el,sa nu uitam ca Hitachi SX8 e unul din cele mai bune aparate de pe piata,alaturi de Mitsubishi Kirigamine si Toshiba Superdaiseikai

Edited by scheleton, 19 August 2011 - 14:42.


#12
Lukmar

Lukmar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.08.2011

View Postgall71, on 19th August 2011, 14:45, said:

Crezi tu ca am fost naiv?Forumul e un loc unde fiecare poate spune ce vrea si reprezinta parerea acelui membru.Cu ce anume discreditez A---n-ul?Ca vinde clientilor finali?Ca nu se foloseste pompa de vid la instalari?Am spus parerea mea despre un brand comercializat si instalat de mine,Fujitsu,am spus ceva negativ de Hitachi sau Sharp?
PS Pe mine nu ma cheama Gabi ci Gall71,tine minte asta
PS2 Esti sigur ca placa Inverter nu are legatura cu compresorul?
PS3 Cu privire la Hitachi nu a fost nicio amenintare,dar mi se pare ca e pus in umbra de importator,pacat de el,sa nu uitam ca Hitachi SX8 e unul din cele mai bune aparate de pe piata,alaturi de Mitsubishi Kirigamine si Toshiba Superdaiseikai

Ti-am mai raspuns, de unde sti ca nu folosesc pompa de vid, din auzite ?
Nu mai pleca urechea la tot ce auzi, iar daca sti un caz concret te rog sa-l spui.
Ai mai jos o alta imagine cu o parte din schita, intr-adevar daca nu stiau ce compresor o sa puna,... nu puteau scrie:
"compressor"

Nu e asa,.... Gabi ?  :P

:habarnam:

Attached Files


Edited by Lukmar, 19 August 2011 - 15:18.


#13
scheleton

scheleton

    Walhalla

  • Grup: Banned
  • Posts: 10,910
  • Înscris: 19.05.2006
daca tot aveti chef sa va duelati (preponderent offtopic), faceti-o aici -ulterior mutam topicul pe aria head-2-head.

Edited by scheleton, 19 August 2011 - 15:47.


#14
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007

View PostLukmar, on 19th August 2011, 16:17, said:

Ti-am mai raspuns, de unde sti ca nu folosesc pompa de vid, din auzite ?
Nu mai pleca urechea la tot ce auzi, iar daca sti un caz concret te rog sa-l spui.
Ai mai jos o alta imagine cu o parte din schita, intr-adevar daca nu stiau ce compresor o sa puna,... nu puteau scrie:
"compressor"

Nu e asa,.... Gabi ?  :P

:habarnam:
Gall71,repet, :thumbup: stii foarte bine ca asa este,cel putin anul trecut asa se intampla(poti cauta mesajele pe acedt forum)daca mai nou se foloseste pompa de vid,ma bucur sa aud asta,inseamna ca sunteti pe drumul cel bun
Cat priveste schema atasata imi este imposibil de pe telefon sa vad ceva,revin

#15
sly79

sly79

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 351
  • Înscris: 08.06.2010
daca tot e sa o dam in bari pe aici cu astonu hai sa va spun experinta mea cu ei.

- intr-o zi ma duc sa cumpar 2 aparate cu CEC si cand ajung acolo ma ia cu vrajeli ca nu am indeplinit baremul din contract si nu ne mai da cu  CEC-ul si trebuie alt contract ( pentru asta am pierdut vreo 2 ore aproape zici ca le furam sau le vroiam pe datorie ) .

- acum cam 1 luna am cumparat un aparat din Praktiker cu montaj inclus ( aparatul era vandut de aston ) pentru cineva din lipsa timpului si deabea am gasit o firma sa vina peste 1 saptamana sa-l monteze .

-aia care au venit erau 2 cimpalaci cu un papuc care nu aveau treaba cu firma unde am sunat si cand le-am zis de pomapa de vid au pus-o 5 minute  asa de dragul artei ( dupa ce au aflat care e treaba cu mine de ce eram acolo sa supraveghez montajul au inceput sa o dea in barci ) .

-si era sa uit ultima oara a fost cineva de la firma sa cumpere cateva chestii cam de 8000 ron si a fost pus presul rosu .

sincer  am ramas cu un gust acru cand vine vorba de aston .

#16
Lukmar

Lukmar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.08.2011

View Postgall71, on 19th August 2011, 16:40, said:

Gall71,repet, :thumbup: stii foarte bine ca asa este,cel putin anul trecut asa se intampla(poti cauta mesajele pe acedt forum)daca mai nou se foloseste pompa de vid,ma bucur sa aud asta,inseamna ca sunteti pe drumul cel bun
Cat priveste schema atasata imi este imposibil de pe telefon sa vad ceva,revin

Off,  Gabi,... sau preferi cu y,... Gaby ?... :rolleyes:
Vad ca nu ai apucat sa mai raspunzi, desi am asteptat destul.
Sa facem o recapitulare ?
1. Am aflat exact cine esti, scopul "no one" atins
2. Cam ce ineptii am reusit sa contrazic (MythBusters sunt mici copii,... :arigato: ):
Ca Fujitsu nu are certificare Eurovent - mit distrus, are inclusiv pe modelul pe care-l mentioneaza Gall71 (scuze,.. Gaby),
Ca Fujitsu nu are manuale de service complete - mit distrus, are cam ce manual sau informatie ai putea dori, inclusiv detalii despre legarea intr-un sistem BMS al unui split (asta nu o stiai Ga..by  :kisstogether: )
Ca folosesc compresoare nu stiu de care - mit distrus, ti-am dovedit ca ceea ce spuneai tu cu litera 7 din modelul unitatii exterioare nu inseamna ce crezi tu
Chestia cu garantia la dealer - mit distrus, asta e legea in Romania, Gab,... scuze,... Galy,... scuze din nou,.. Gaby  :confused:

Hai ca nu mai stiu cum si sincer pic de somn dupa o saptamana grea, ma mai gandesc maine,...

Bye Mr. G. , bye

P.S. Pana la urma da-mi PM cum preferi, Gabi, Gaby, sau Mr. G ?

#17
Lukmar

Lukmar

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 583
  • Înscris: 11.08.2011

View Postsly79, on 19th August 2011, 22:17, said:

daca tot e sa o dam in bari pe aici cu astonu hai sa va spun experinta mea cu ei...
Sly, bine ai venit in discutie,... chiar daca mi-e somn o sa incerc sa explic cateva chestii:
1. Faptul ca ai venit cu fila CEC inseamna ca luai pe datorie,... fila cec INSEAMNA PLATA LA TERMEN, asa ca nu mai pune in paranteza ceea ce nu sti.
2. Faptul ca acum o luna ai cumparat dintr-un magazin aerul  este o dovada ca te-ai trezit in acest sistem ieri, niciun "meserias" nu cumpara in timpul sezonului, ca asteapta la instalare
3.Erai acolo sa supraveghezi montajul sau era montajul pentru tine ? Ca ai spus ca ai cumparat aparatul tu acum o luna. Sau esti unul din baietii care mai scot o spaga recomandand sa se cumpere aparate din magazine, supraveghezi montajul, dupa ce pleaca "cimpalacii" mai faci tu un retus-doua de ochii lumii,si ti-ai scos si tu 100 lei nemunciti ?
4.Nimeni in Aston nu stie de la inceput ce ai de gand sa cumperi, deci covorul rosu nu se intinde din prima.
5. Pentru o suma de 8000 Ron gandeste-te mai bine, in cel mai rau caz a fost pus covorul transparent, firma de care pomenesti aici (cu litera mica, btw, dar am vazut ca tu nu ai majuscule in dialog, asa ca inclin sa cred ca nu merge Shift-ul), pune covorul rosu de la sume pentru care tu nu ai degetele sa le numeri.

Teren minat prietene, o sa ma injuri la sfarsit, cand o sa vezi ca nu ai sorti de izbanda cu mine,... asa ca mai bine fugi Forest, fugi,...  :scared:

Edited by scheleton, 19 August 2011 - 23:11.


#18
gall71

gall71

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,972
  • Înscris: 12.08.2007
La modul imperativ iti cer sa renunti la flame,numele meu pe acest forum este gall71,capisci,acum sa revenim la oile noatre
1.Asa crezi tu,oricum mi se rupe in doua de ce crezi tu,pentru mine Fujitsu e un capitol incheiat,singurul regret este ca nu voi mai putea vinde Hitachi
2Ce mituri ai distrus tu?Sa zicem ca m-am inselat cu certificarea Eurovent,totusi in privinta manualui service nu mi-ai aratat nimic,reatasez manualul service Fujitsu Lgc,vreau sa vad manualul tehnic complet,daca nu este secret,in mod special pagina 7
Cat priveste compresoarele,ia de AICI,m-am inselat totusi in privinta codului care ai avut dreptate este de la UE,oricum intre timp codificarea s-a schimbat,asta asa sa fim bagati in ceata definitiv,hai sa comparam putin cu Hitachi,care-si produce compresoarele,si tu poti sa sustii in continuare ca este un brand de varf,mult peste Hitachi,e ca si cum Mercedes nu si-ar produce motoarele si ar pune pe masini motoare de Tata
Garantia,hmm,nu stiu ce sa zic,ne ascundem in spatele firmelor de apartament argumentand ca asa e legea?De ce Lg,Mitsubishi,Daikin,Toshiba emit certificate de garantie proprii?Ei sunt mai prosti?
Astept sa iei legatura cu mine pe PM,pari un tip inteligent si stiu ca imi dai dreptate,asa cum foarte multi colegi de ai tai,off the record,sunt de acord cu mine

Attached Files


Edited by scheleton, 19 August 2011 - 23:11.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate