Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...

MONITOR LG fara sonor !
 Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

Samsung Galaxy A35

Sfat pentru aprinderea automata a...
 Masina de copt paine - pareri

Cum reactivez Google Maps?

Conectare tableta X220la Tv

Femeile tinere nu mai vor sa munc...
 La mulți ani @un_dac!

La multi ani de Sfantul Gheorghe&...

Job - Facultate sau certificare

Deadpool & Wolverine (2023)
 

Care este cea mai buna plaja pe litoralul Romanesc?

- - - - -
  • Please log in to reply
25 replies to this topic

#19
Lovebird

Lovebird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 21.09.2012
Intre Eforie nord si Eforie sud se afla o plaja superba...plaja Azur. O apa cu nuante de albastru ca in Grecia. Desi e la 4 km de celebra Belona aici nu prea vin turisti,mai mult localnici. Liniste...lume putina...valuri mari mereu. Asta poate fi o problema pentru cei care nu stiu sa inoate. Apa e adanca brusc....la 7--8 metri in larg are deja 2 metri adancime. Poze nu prea se gasesc pe net....am sa incerc sa pun eu cateva.

Poze plaja Azur.

Attached Files



#20
stefan1976

stefan1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 13.07.2011

View PostLovebird, on 12 februarie 2013 - 23:16, said:

Intre Eforie nord si Eforie sud se afla o plaja superba...plaja Azur. O apa cu nuante de albastru ca in Grecia. Desi e la 4 km de celebra Belona aici nu prea vin turisti,mai mult localnici. Liniste...lume putina...valuri mari mereu. Asta poate fi o problema pentru cei care nu stiu sa inoate. Apa e adanca brusc....la 7--8 metri in larg are deja 2 metri adancime. Poze nu prea se gasesc pe net....am sa incerc sa pun eu cateva.

Poze plaja Azur.

Asta a fost odata!Acum s-a construit intre cele doua Eforii(practic s-au unit) ,iar apa nu mai e asa de curata si nici lume prea putina.Iar distanta pana la Belona e de maxim 2 km.

#21
Lovebird

Lovebird

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 42
  • Înscris: 21.09.2012
Pot sa spun cu siguranta ca sunt poze din vara  2012. Cand au anuntat la stiri ca apa Marii Negre s-a colorat in albastru asa arata apa la Azur. Si chiar nu era aglomerat...la Belona si Debarcader era ca la manifestatie.

#22
AdCrys20

AdCrys20

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 01.05.2007
Intr-adevar, plaja Azur este (si) preferata mea. In ultimii 7 ani am luat toate plajele la rand insa plaja Azur spre Spital este cea mai buna. Iar pozele arata realitatea ... marea are o culoare deosebita si nu este nici foarte mare aglomeratie. Plaja / apa in Olimp este a doua in topul meu.

P.S. Nu vreau sa intru in polemica, insa nu poti trece in top plaja 3 ligheane, papuci sau cum vrei tu sa-i spui (la Cazinou in Constanta). Foarte multa lume iar apa este mizerabila din cauza golfului care strange tot ce se poate ...

#23
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,602
  • Înscris: 07.02.2003

View Postivanturela, on 02 august 2011 - 10:40, said:

Topul meu este:
1. Plaja din Mamaia (Vega si Cazinou)
In 2013 dupa mine plaja cea mai buna s-a mutat mai la nord, in zona Phoenicia (Mamaia Nord/Navodari). E super fina, distanta calumea intre amplasamentele bandachinelor si sezgongurilor nu te intepi in scoici samd... placa de la Vega a ramas buna spre hotel, nisip fin ideal pentru joaca sau sporturi cu mingea, dar cu cat o iei spre mare incepe sa devina "tepoasa", dar oki fata de statiunile de mai la sud Posted Image
Deasemenea marea la Phoenicia are adancime mica pe distanta mare fata de tarm, ideala pentru copii, mergi vreo 20-30m pana unde incepe sa se adanceasca, nu ca in alte parti unde faci 10m si deja iti vine apa pana la gat Posted Image

#24
oanaRsp

oanaRsp

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 28
  • Înscris: 21.09.2013
depinde si foarte mult de cum este vremea, oricum nu sunt prea mari asteptari de la plajele noastre, mai ales daca dai si de alge
ptr mine cea mai faina a fost cea din eforie, si ca curatenie o portiune din mamaia

#25
Idolu

Idolu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 17.01.2014
Am ales statiuni din sudul litoraluilui fiind cat de cat mai aerisite, liniste (speram)

1. SATURN
- Vila Vraja Marii
2. OLIMP
- Complex Turistic Vile Olimp (una dintre Vile)
3. JUPITER
- Vila Larisa
4. NEPTUN
- Apartamente de Vacanta Club Onix (cu 2 si 3 camere)
5. VENUS
- Vila Bucura 12 din Venus
- Vila Caltun din Venus
- Casa de vacanta Amalia din Venus
6. 2 MAI
- Vila Victory din 2 Mai

Ceva comenturi,recomandari...,Posted Image

PS: alese in mod special aproape de plaja, pt copil,aerosol, nu vrem distractii, unele din locatii cu 2,3 sau 4 camere probabil vom achizitiona toata vila (poate mergem vreo 3,4 familii cu copii)
Nu ma intereseaza restaurante,terase...,etc
Mod special :Plaja + cazarea
Cu respect,

#26
ionut498

ionut498

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 314
  • Înscris: 19.07.2014
Salut!As dori sa aflu cum este la Plaja Corbu?Conditii de campare,ai unde servi masa?Posted Image

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate