Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

Problema OPC

- - - - -
  • Please log in to reply
2 replies to this topic

#1
bogdan95

bogdan95

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 525
  • Înscris: 12.07.2009
Salut,

Am o problema, mai precis tata, dupa ce a mancat doua nectarine luate de la un aprozar din oras (doar el, eu si mama nu am mancat atunci). A inceput cu o simpla durere de stomac, cu diaree si acum a ajuns sa fie internat la spital cu dizenterie. Eu suspectez nectarinele deoarece si eu cu mama mancasem duminica (din alta tura, si la fel am patit si noi insa nu am ajuns la spital, ne-am revenit in cele din urma).
Acum eu as vrea sa fac o analiza acelor fructe si nu stiu unde s-ar putea. Daca anunt OPC-ul se vor ocupa ei?
In orice caz, vreau sa vad daca, conducerea aprozarului se face vinovata de astea pentru a lua masuri.

Edited by bogdan95, 30 July 2011 - 11:47.


#2
winner23

winner23

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 165
  • Înscris: 10.06.2008
dizenteria e boala infectioasa.Ai spalat fructele inainte de a le manca? daca nu e vina voastra si nu a aprozarului si daca le-ati spalat atunci e tot vina voastra ca ori nu le-ati spalat bine ori ai luat-o din alta parte

Edited by winner23, 30 July 2011 - 12:06.


#3
underrated

underrated

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,203
  • Înscris: 03.08.2010

 bogdan95, on 30th July 2011, 12:46, said:

Salut,

Am o problema, mai precis tata, dupa ce a mancat doua nectarine luate de la un aprozar din oras (doar el, eu si mama nu am mancat atunci). A inceput cu o simpla durere de stomac, cu diaree si acum a ajuns sa fie internat la spital cu dizenterie. Eu suspectez nectarinele deoarece si eu cu mama mancasem duminica (din alta tura, si la fel am patit si noi insa nu am ajuns la spital, ne-am revenit in cele din urma).
Acum eu as vrea sa fac o analiza acelor fructe si nu stiu unde s-ar putea. Daca anunt OPC-ul se vor ocupa ei?
In orice caz, vreau sa vad daca, conducerea aprozarului se face vinovata de astea pentru a lua masuri.
te pot ajuta eu cu analiza : nectarinele "e" compuse din sambure,miez si coaja.gata analiza.n-am inteles totusi din postul tau daca le-ati spalat,de aceea inclin sa cred ca nu,poate de acum inainte o sa le spalati.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate