Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Ati cistigat mozilor

Deblocare telefon fara factory re...

Opel astra 2004 GPL

Drept autor informatii internet a...
 Pareri achizitie drona

Unde gasesc HDD pt un lep HP nx90...

Investitie intr-un magazin

Plata ebay
 De ce nu-mi apare partitia D?

Cu ce "program" se prezin...

Setare volum

Thursday Plantation
 Probleme la conectarea unui siste...

Fobie?

Lipsa ultimul proprietar pe talon

Achizitie telefon 600-750 RON

Forumul Softpedia folosește "cookies" pentru a oferi utilizatorilor o experiență completă. Vezi detalii sau închide mesaj (x)

alocatie copil roman in Austria

• Please log in to reply
2 replies to this topic

puiugr

puiugr

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 243,032
  • Locație: iasi

Buna ziua.As dori sa va intreb urmatorul lucru:sotia lucreaza cu acte in Austria,eu cu copilul de 2,7 ani stau in Romania.poate copilul sa ia alocatie europeana?daca da ce acte imi trebuie si unde trebuie sa ma duc ca sa rezolv aceasta problema?habar nu am unde trebuie sa merg,poate la un notar,poate la primarie,poate sa vb cu un avocat.......
Va multumesc!

starpom

starpom

Active Member

• Grup: Banned
  • ID membru: 95,567
  • Locație: Bucuresti

View Postpuiugr, on 30th July 2011, 11:30, said:

Buna ziua.As dori sa va intreb urmatorul lucru:sotia lucreaza cu acte in Austria,eu cu copilul de 2,7 ani stau in Romania.poate copilul sa ia alocatie europeana?daca da ce acte imi trebuie si unde trebuie sa ma duc ca sa rezolv aceasta problema?habar nu am unde trebuie sa merg,poate la un notar,poate la primarie,poate sa vb cu un avocat.......
Va multumesc!

nu. din cate eu stiu copilul aflandu-se in romania obtine alocatie din romania. din tara unde s-a nascut de acolo si primeste alocatiile. pentru a primi alocatiile din austria trebuie sa va stabiliti permanent pe teritoriul ei

dacianu11

dacianu11

Junior

• Grup: Members
  • ID membru: 683,826
  • Locație: timisoara

View Postpuiugr, on 30 iulie 2011 - 10:30, said:

Va multumesc!

Aveti nevoie de formularele E401 si E411 care se iau din Austria, dupa care se depun in Romania. In Romania dureaza cam 1 luna dupa care le primiti inapoi, apoi se depun in Austria si in cateva luni primiti banii

Reclamă

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users