Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

Butuc yala usa metalica

- - - - -
  • Please log in to reply
3 replies to this topic

#1
colombo2003

colombo2003

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,312
  • Înscris: 16.07.2008
Nu am mai facut aceasta operatie pana acum si ma gandesc ca yala poate avea tot felul de sisteme sofisticate de protectie si deci sa-mi trebuiasca si scule speciale.

Trebuie sa cumpar yala cu totul sau doar butucul separat? Pot face singur aceasta operatie sau mai bine apelez la un lacatus?

Multumesc

#2
eiffel

eiffel

    BusyWorm

  • Grup: Moderators
  • Posts: 68,569
  • Înscris: 15.06.2004
Daca esti cat de cat mesterul casei ai putea sa schimbi singur butucul - daca ai unul similar.
Ca sa schimbi toata yala s-ar putea sa necesite si ceva munca suplimentara -in cazul in care yala noua nu e identica - alte gauri, largiri, etc...

Edited by eiffel, 26 July 2011 - 13:11.


#3
Peter Pan

Peter Pan

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 596
  • Înscris: 04.06.2006
De obicei se poate schimba doar butucul. Te poti duce la Bricostore sau Hornbach, dar neaparat sa iei butucul cu tine.

#4
Super Chief

Super Chief

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,491
  • Înscris: 21.08.2007
Toti butucii au aceasi amprenta/sectiune, difera doar lungimile lui masurate de la surunbul de prindere pana la extremitati. Mai nou sunt si din astea smechere cu tot felul de protectii, interne, si chei plate cu actionare pe mai multe randuri de pini. Chiar recomand, sunt mai bune calitativ dpdv al uzurii si sigurantei. Evident cele de firma, nu copii sau cele la 3,8 ron legatura.

Edited by Super Chief, 26 July 2011 - 14:28.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate