Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Amenintat cu moartea de un numar ...

La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...
 Strategie investie pe termen lung...

Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul
 A fost lansata Fedora 40

Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?
 transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...
 

Defectiuni frigidere

- - - - -
  • Please log in to reply
4 replies to this topic

#1
ViviG

ViviG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.07.2011
Am nevoie de ajutor. Am o combina frigorifica arctic. Nu ma pricep deloc si nu stiu sa spun ce volum are, stiu ca e mare si ca are in congelator 4 sertare. Problema mea este ca nu se opreste din "bazait"! Am pus mana in spate, in partea de jos, unde este un fel de "lighean" cu ceva metalic sub el (probabil compresorul???) Este fierbinte. Il deconectez de la priza sau dau termostatul pe zero, pentru ca altfel nu se opreste!  Congelatorul e OK, dar frigiderul s-a racit destul de greu dupa ce l-am decongelat! (Am crezut ca este gheata din el de vina!) CE MA FAC?! MI-E FRICA SA NU IA FOC! E ora 2:38 si mi-e frica sa dorm!

Edited by ViviG, 13 July 2011 - 01:47.


#2
asyx

asyx

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,059
  • Înscris: 14.06.2008
nu ia foc.stai linistit.dupa o decongelare si mai ales pe caldura asta,poate sa mearga si cateva ore pana ajunge la temperatura

#3
ViviG

ViviG

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 8
  • Înscris: 13.07.2011

View Postasyx, on 13th July 2011, 05:50, said:

nu ia foc.stai linistit.dupa o decongelare si mai ales pe caldura asta,poate sa mearga si cateva ore pana ajunge la temperatura


Multumesc! Sper sa fie din cauza caldurii și sa nu fie stricat termostatul!  Deci la noapte pot sa dorm fara griji!... :) Sunt o nepriceputa, dar recunosc ca nici nu imi place sa-mi bag nasul!

#4
asyx

asyx

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,059
  • Înscris: 14.06.2008
dupa orice decongelare pune-l pe treapta 1 si dupa cateva ore muti pe treapta dorita

#5
nordp

nordp

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 10
  • Înscris: 20.03.2008
am si eu o problema cu un arctic KS32a. Am ferit frigiderul de la locul lui si am observat pe tavita de deasupra compresorului mizerie, am spalat tavita si am si decongelat combina cu aceasta ocazie. L-am bagat in priza, raceste si frigiderul si congelatorul dar nu se mai opreste are 24ore de functionare continua. E pe treapta 1.E cazul sa chem pe cineva de la service?

Edited by nordp, 27 October 2012 - 08:55.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate