Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...

Ce tip de monitor am nevoie pt of...

Resoftare camera supraveghere
 Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Exista vreun plan de terorizare p...

Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...
 Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric

CIV auto import
 Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...

Cumparat/Locuit in apartament si ...
 

LG Optimus Net

- - - - -
  • Please log in to reply
1568 replies to this topic

#991
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

 deiuma, on 10 mai 2013 - 16:49, said:

Pai in unele e implementata (Xperia,cred).
De Firefox habar n-am. Nu folosesc,sorry Posted Image

Nu e implementat in Xperia pentru ca l-am avut instalat, de Firefox cred ca o sa fac un topic pe XDA ca e curioasa treaba, de fapt e curioasa treaba cu tot marketul de pe cm7 pentru ca am vazut ca sunt aplicatii pe care le poti downloada din market si de fapt ele ar fi trebuit blocate pentru ca nu merg pe deviceuri cu armv6... Cred ca e o problema generala !

#992
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Cioby - http://bobses.eu/201...timus-net-p690/
De ce nu foloseşti Opera? E mai rapid decît Firefox.

#993
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

 Bobses, on 11 mai 2013 - 10:34, said:

Cioby - http://bobses.eu/201...timus-net-p690/
De ce nu foloseşti Opera? E mai rapid decît Firefox.
Ce ai postat tu acolo e ap2sdgui facut de Darktremor care mie cel putin nu mi-a mers cum trebuie, adica acest script imi muta aplicatiile pana la un anumit punct dupa care nu mai mergea... Ce am postat eu cu CronMod scripts e putin diferit... Scripturile alea iti muta complet aplicatiile pe partitia ext a cardului plus ca iti monteaza acea partitie in locul partitiei alocate din memoria telefonului. Adica androidul iti va vedea in setari/aplicatii/gestionare aplicatii la bara aia verde de jos in loc de acei 160mb, valoare partitiei ext a cardului. Deci acei 160mb din telefon androidul nu-i va mai vedea, ci doar scriptul se va mai folosi de ei !

P.S. Eu personal folosesc mai multe browsere Opera, Opera mini, boat mini, dolphin mini etc Sunt multe browsere bune, dar problema mea nu era ca nu am alt browser mai bun ca Mozilla, problema era ca Google Playul din CM7 nu e setat cum trebuie pentru telefonul asta, adica e ceva in CM7 pus aiurea de nu vede marketul bine telefonul... Ideea e ca eu am putut downloada niste aplicatii din market care nu merg pe arhitectura procesorului acestui telefon si in mod normal nu trebuia sa am acces la ele, iar la cele gen Mozilla la care ar trebui sa am acces nu am Posted Image Asta e buba, marketul in CM7 cat si in CM9 poate chiar si in CM10 desi nu am incercat inca CM10, nu e bine setat pentru acest telefon ! Am sa fac un post pe XDA sa vad poate o exista vreo rezolvare !

A si am uitat sa zic ca pe Opera de ceva vreme nu mai merge flash playerul adaptat pentru telefoanele cu armv6... Deci pentru mine e un minus treaba asta pentru ca obisnuiesc sa ma mai uit la seriale online !

Edited by Cioby2012, 11 May 2013 - 11:29.


#994
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
O sa incerc sa vad ce pot sa fac ;)

#995
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Eu sînt mai mult decît mulţumit de Darktremor: de cînd l-am descoperit nu mai am probleme cu memoria insuficientă. Nu am de gînd să schimb/înlocuiesc ceva care merge cum trebuie.
Mă rog, fiecare cu ce-i place.

Edited by Bobses, 11 May 2013 - 13:55.


#996
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

 deiuma, on 11 mai 2013 - 13:36, said:

O sa incerc sa vad ce pot sa fac Posted Image

Ai reusit sa vezi care e problema ? Vad ca cei de pe XDA nu mai fac nimic in privinta camerei pentru ics... Oare au abandonat acest telefon ? Nu inteleg de ce pe toate celelate telefoane cu armv6 merge totul, numai la al nostru sunt probleme...

#997
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Inca nu. Sunt ocupat saptamana asta si saptamana viitoare.
N-au abandonat. Lucreaza de zor la camera si 4.2

#998
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013
A amutit lumea de pe topicul asta :( nimeni nu mai spune nimic :( Vad ca s-a cam migrat pe topicul cu Orange Nivo, bun telefonul la banii astia, pacat ca are memoria ram cam mica si mai e si ticsit de bloatwareul de la Orange, l-am butonat si eu la un Orange shop si saracul din 512mb efectivi doar 380 erau disponibili pentru user din care 340 erau deja ocupati cu bloatwareul de la orange... Si asa nenoroceste Orangeul un telefon cu potential... Sper sa-i porteze cineva de pe xda o varianta de CM ca sa te poti bucura cu adevarat de el :D

#999
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Sunt ocupat zilele astea,am treburi mai importante decat ROMurile sau forumul...

#1000
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Update (versiunea 3.1) la JELLY CREAM ROM Based on CM7: http://www.androidwo...ased-cm7-54637/
L-am descărcat, dar nu am timp să-l instalez azi, căci mă pregătesc de plecarea la un grătar. :)

#1001
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

 deiuma, on 16 mai 2013 - 17:03, said:

Sunt ocupat zilele astea,am treburi mai importante decat ROMurile sau forumul...

Hmm eu te-am tot vazut online pe softpedia Posted Image

#1002
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Sunt ON,dar asta nu inseamna ca am timpul necesar investigatiei. Luni si miercuri am examene :(

#1003
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

 deiuma, on 19 mai 2013 - 10:41, said:

Sunt ON,dar asta nu inseamna ca am timpul necesar investigatiei. Luni si miercuri am examene Posted Image

Sa ai bafta !

#1004
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
La naiba, nu pricep: omul nu are timp (sau chef) să facă un anumit lucru. De ce-l forţezi - cioby - să facă/recunoască ceva??? Să se ascundă sau să-şi şteargă contul, ca să fie mulţumiţi cei care-l urmăresc?

Edit: baftă la examene, deiuma!

Edited by Bobses, 19 May 2013 - 19:54.


#1005
Cioby2012

Cioby2012

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 25.04.2013

 Bobses, on 19 mai 2013 - 19:53, said:

La naiba, nu pricep: omul nu are timp (sau chef) să facă un anumit lucru. De ce-l forţezi - cioby - să facă/recunoască ceva??? Să se ascundă sau să-şi şteargă contul, ca să fie mulţumiţi cei care-l urmăresc?

Edit: baftă la examene, deiuma!
Amice, ce ai patit ? Ce l-am fortat eu sa faca ? De ce te arunci sa critici pe cineva fara sa ai motive ? N-am stat sa haituiesc pe nimeni, cu atat mai mult sa-l fac sa-si sterga contul, zau ca le ai cu exageratul...

Edited by Cioby2012, 20 May 2013 - 07:40.


#1006
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Azi am trecut cu bine de prima teza,mai e una :D
Totusi,problema cu Play e complexa,mai trebuie studiata...

#1007
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Am instalat JELLY CREAM ROM Based on CM7 3.1: totul pare OK, chiar am senzația că se mișcă o idee mai repede (s-ar putea să fie doar o părere...).
Pe măsură ce trece timpul mi se întărește convingerea că interesul pt.rezolvarea camerei în CM 9 sau CM10 tinde spre zero (cei care lucrau la asta și-au schimbat telefoanele) și vom rămîne la ROM-urile bazate pe CM7.

#1008
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Pt cel cu Play:cred ca am gasit rezolvarea ;) Voi posta un fix.
Mie nu imi pasa de camera ca nu o folosesc (am aparat foto pt asta). Vreau doar un card functional si un mobil unlocked. Daca imi schimb cardul saptamana asta...Go go CM10 :lol:

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate