Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Cu ce va aparati de cainii agresi...

Nu imi platiti coletul cu cardul ...

Mi-au disparut amigdalitele ?

Exista vreun plan de terorizare p...
 Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 

LG Optimus Net

- - - - -
  • Please log in to reply
1568 replies to this topic

#361
sierra_maxx

sierra_maxx

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 310
  • Înscris: 22.08.2006
Rom sony? Care anume?

#362
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostBobses, on 29 decembrie 2012 - 19:03, said:

Ei bine, atîta vreme cît nu merge camera... nu mă pasionează. Posted Image Nu fac cine știe ce poze cu ea, dar îmi plce ca, atunci cînd văd ceva interesant/amuzant, etc., să pot s-o folosesc.
Rămîn, deocamdată, la ROM-ul meu Sony (care mă mulțumește), căci n-am timp acum să-l testez pe ăla italian.
Noi vorbeam de ROM-ul asta care e stock optimizat,nu de CM 10.
sierra_maxx,deci,esti multumit :). Adevarul e ca Stock optimizat e tot ce-mi trebe pana la un CM 10 stabil (n-am testat ultima varianta,nu s-a descarcat decat pana la 86.6 MB)

#363
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
@deiuma: Știu de care vorbeai, dar tocmai spusesei de ultimul CM10 de la Marco. :) Eu la ăsta mă refeream.
@sierra_maxx: am zis de el aici - http://forum.softped...2#entry12119649

#364
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Cam cat te tine bateria?

#365
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
Vreo 2 zile, la o folosire normală: puțin net, cîteva convorbiri, puțin Angry Birds...

#366
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Maine voi testa CM10 :D

#367
rastaman

rastaman

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 107
  • Înscris: 28.10.2005
Ura, am root !Pentru toti disperatii care o sa ajung in situatia mea , ca telefonul sa nu aiba nici ,root , nici unroot  , uite cum am facut :am pus stock rom , au reaparut aplicatiile originale , apoi am facut root fara nici o problema cu Unlockroot .Bine inteles ca au mai fost probleme dupa , din cauza la Link2SD , care s-au rezolvat cu un factory reset .
Root-ul asta e cu 2 taisuri , iti da mai multe posibilitati de a instala programe noi, dar si ocazia de a avea noi probleme , asa ca programele instalate trebuie alese atent.
Un An Nou Fericit !

#368
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002

View Postdeiuma, on 30 decembrie 2012 - 23:30, said:

Maine voi testa CM10 Posted Image

Azi e "mîine". :) L-ai testat?

#369
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Nu,astept sa imi vina stick-ul cu el de la un prieten (net tampit,am pierdut 6h sa il descarc si nu am putut).
Pe seara il instalez

Edited by deiuma, 31 December 2012 - 11:44.


#370
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Am testat CM10. Camera nu merge,SD Cardul nu merge,lockscreen-ul ale lag....Eu raman la stock optimizat. Pan'-apare ceva stabil/fara buguri imi iau alt telefon...

#371
Bobses

Bobses

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,687
  • Înscris: 14.02.2002
OK, mersi. :) În cazul ăsta rămîn și eu la ROM-ul meu bazat pe Sony.
La Mulți Ani!

#372
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
La multi ani!
deiuma pana la urma ai reusit sa rezolvi autonomia bateriei la acel jelly cream based rom? Sau din cauza aceea ai trecut la stock optimizat?

#373
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
La multi ani!
N-am reusit sa fac nimic cu JellyCream,tot autonomie de 1 zi si ceva.  De aceea am trecut la stock optimizat de care sunt mai mult decat multumit. Il recomand Posted Image.
Autonomie e din cauza kernelului. ROM-ul stock,cu acelasi kernel de pe JC,are autonomie de...o zi Posted Image.
Cat despre CM10.... Imi spunea ca SD Card-ul meu e distrus si trebuie formatat,desi il recunostea bine pana cand intra in deep-sleep/lockscreen. Dupa,mare noroc sa aveti sa nu va zica "Card SD deteriorat" sau "Puteti extrage cardul SD in siguranta". O fi si cardul meu de vina,dar nu imi explic cum pe stock/CM7 merge ok,numai pe CM9/10 nu. Deci,varianta asta pica.
Lockscreen-ul are lag,adica,dupa ce apas pe orice buton,mai sta 3-5 secunde pana ecranul "prinde viata".
In concluzie,nici una din problemele intalnite in versiunile anterioare de CM9/10 nu s-a rezolvat. De acum incolo,nu cred ca voi mai testa ce vine/ce se bazeaza pe ROM-urile lui Marko.
PS:Mini 2 va primi 4.1 oficial! Pe noi LG ne lasa balta? Pan' la urma,LG Optimus Net = Samsung Galaxy Mini 2 dpdv hardware.

Edited by deiuma, 01 January 2013 - 13:28.


#374
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011
Autonomie stockrom + stock kernel. Cred ca e ok,avand in vedere timpul de WiFi :)
Attached File  2013-01-02-16-47-28.png   25.39K   16 downloadsAttached File  2013-01-02-16-47-47.png   18.68K   16 downloads

#375
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
E root-at rom-ul sau trebuie sa ii faci tu root? Poti folosi app2sd pentru marirea partitiei system?

#376
andreic

andreic

    Very OLD Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 122,616
  • Înscris: 07.02.2003

View Postdeiuma, on 02 ianuarie 2013 - 17:06, said:

Autonomie stockrom + stock kernel. Cred ca e ok,avand in vedere timpul de WiFi Posted Image
Wifi-ul nu consuma mult daca nu ai navigat pe el... doar ca sta conectat si face eventual trafic un messenger nu trage mult din baterie.

#377
deiuma

deiuma

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,715
  • Înscris: 25.01.2011

View PostMembruAnonim, on 02 ianuarie 2013 - 20:14, said:

E root-at rom-ul sau trebuie sa ii faci tu root? Poti folosi app2sd pentru marirea partitiei system?
E rootat. De A2SD nu stiu (nu folosesc). O sa incerc si iti spun :)

View Postandreic, on 02 ianuarie 2013 - 20:27, said:

Wifi-ul nu consuma mult daca nu ai navigat pe el... doar ca sta conectat si face eventual trafic un messenger nu trage mult din baterie.
A fost folosit in continuu cu navigat pe net,facebook,descarcat aplicatii,m-am mai jucat cu Alice (Siri pt Android).

#378
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Mi-am pus si eu acel stock rom sa vad cum e. A2SD nu merge din prima, trebuie sa instalezi tu scripturile. E mai greu sa te obisnuiesti cu interfata dupa ce ai folosit CM7 (lipsa butoanelor din Notifications).

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate