Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...

Recomandare demontare+instalare ...
 CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024

Scot penele dupa montajul tamplar...
 Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?

Aplicatie invatare limba Germana
 Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 

Plinte albe & parchet in bucatarie si pe hol

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
taz81

taz81

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 480
  • Înscris: 24.06.2011
[ http://tapetcluj.ro/wp-content/uploads/plinte133-130x130.jpg - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

Intentionez sa imi pun parchet pe hol si in bucatarie impreuna cu niste plinte inalte de culoare alba.
Consider ca arata mult mai modern plintele albe si cred ca se potrivesc bine mai ales la bucatarie.

Are cineva parchet in bucatarie? Experiente nefericite cu el? Considerati ca este o combinatie cromatica decenta?

#2
apanoiu

apanoiu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,181
  • Înscris: 10.01.2007
cam greut sa faci rost de asa plinte la preturi decente. Cred ca merge facut din lemn si frezat.

#3
bonygy

bonygy

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,792
  • Înscris: 08.02.2007
am avut parchet in bucatarie si nu se merita... se face de doi lei de la toate alea din bucatarie
Cat despre plinta alba... eu am folosit doar daca si peretii sau planseul sunt albe. Am folosit din PVC, nepretentioasa, usor de curatat si cu canal pentru cabluri (chiar aveam nevoie si nu am avut alta varianta)
Plinta e bine sa fie de culoarea parchetului in general.

Edited by bonygy, 19 July 2011 - 14:30.


#4
crik

crik

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 27.02.2007
bonygy".......Plinta e bine sa fie de culoarea parchetului in general. "

DE CE ??????


Taz

Ideea este frumoasa.
Este evident ca pentru a utiliza asemenea combinatie trebuie sa ai in vedere faptul ca pentru o imagine finala buna se folosesc materiale si finisaje de calitate.
Parchet traditional + Plinta compozit +Benjamin Moore = efect garantat.

Spor la treaba.

#5
vacaroz

vacaroz

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 810
  • Înscris: 16.02.2008
e o idee foarte buna. daca parchetul este pus cat de cat ok plinta se poate corecta putin cu paste/solutii speciale sa nu se vada lufturile. daca ai ales sa pui una alba si fara sa o vopsesti se va vedea inbinarile indiferent ca reusesti sa o pui la precizie chirurgicala.
cine se ocupa cu montajul ei? ai ales o firma sau personal?
daca ai nevoie de ajutor eu te pot ajuta cu montajul, si la un pret foarte avantajos. am mai pus si plinte, si cornise, si profile decorative, si flexibile si de toate felurile

#6
gheorg54

gheorg54

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 07.10.2011

 vacaroz, on 24th July 2011, 16:39, said:

e o idee foarte buna. daca parchetul este pus cat de cat ok plinta se poate corecta putin cu paste/solutii speciale sa nu se vada lufturile. daca ai ales sa pui una alba si fara sa o vopsesti se va vedea inbinarile indiferent ca reusesti sa o pui la precizie chirurgicala.
cine se ocupa cu montajul ei? ai ales o firma sau personal?
daca ai nevoie de ajutor eu te pot ajuta cu montajul, si la un pret foarte avantajos. am mai pus si plinte, si cornise, si profile decorative, si flexibile si de toate felurile


O gama foarte variata de plinte decorative din polimer de inalta densitate o puteti gasi la Elegance Decor.
Sa va enumar doar cateva din avantajele acestor produse:
- sunt foarte rezistente la socuri mecanice si lovituri
- suprafata acestora este preamorsata astfel putandu-se vopsi in orice culoare se doreste (cu orice tip de vopsea - pe baza de ulei sau apa)
- detin canale pentru ascunderea cablurilor
- imbinarile sunt mult mai estetice spre deosebire de plintele clasice (din pvc, mdf - unde exista piese de imbinare, coltare, etc)
- se monteaza prin lipire cu adeziv, foarte simplu si eficient

Poate ne vom schimba mentalitatea de popor si vom intelege intr-un sfarsit ca mai bine alegem calitatea superioara, chiar daca va costa cu 50% in plus, decat sa alegem "turcismele" din comert pe care inevitabil le vom schimba in 1-2 ani, ca sa nu mai vorbim de aspectul acestora...

Alegerea este doar a Dumneavoastra.

Edited by gheorg54, 07 October 2011 - 10:53.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate