Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

Mi se infunda urechea ajutor

- - - - -
  • Please log in to reply
32 replies to this topic

#19
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 Krisler12, on 18th June 2011, 15:12, said:

Ai otita.
nu ma doare nici in interior nici in exterior... parca la otita trebuia sa urli de durere si avea cam alte simptome

#20
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002

 undercoverbrother, on 18th June 2011, 14:50, said:

daca te tin balamalele, baga o repriza de alergat. vezi ce se intampla.

vo' 2 km ar trebui sa fie de ajuns.
Aoleu, potoleste-te. E arie medicala, nu serice auto. DU-te acolo cu sfaturi ca s-ar putea sa te ia unii in serios si vai si-amar!

Pt. șaormã: ia 2 pastile de nurofen de 200 mg, sau una de 400 sau ibuprofen 400 sau 600, ce ai prin casa sau gasesti la farmacie, stai 2 ore si zi-ne daca s-a desfundat!

Edited by ripper, 18 June 2011 - 14:49.


#21
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 ripper, on 18th June 2011, 15:47, said:

Aoleu, potoleste-te. E arie medicala, nu serice auto. DU-te acolo cu sfaturi ca s-ar putea sa te ia unii in serios si vai si-amar!

Pt. șaormã: ia 2 pastile de nurofen de 200 mg, sau una de 400 sau ibuprofen 400 sau 600, ce ai prin casa sau gasesti la farmacie, stai 2 ore si zi-ne daca s-a desfundat!
tot lafel e...

#22
ripper

ripper

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,257
  • Înscris: 25.03.2002
Ai fost racit? Ti-a intrat apa in ureche si simteai ca nu mai iese? Posibil sa fie dop de ceara, dar a aparut prea din senin. Daca era ceva inflamat, cu ibuprofen trecea. Deci - nu scapi de doctor ORL-ist!

#23
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 ripper, on 18th June 2011, 17:37, said:

Ai fost racit? Ti-a intrat apa in ureche si simteai ca nu mai iese? Posibil sa fie dop de ceara, dar a aparut prea din senin. Daca era ceva inflamat, cu ibuprofen trecea. Deci - nu scapi de doctor ORL-ist!
pfff... de mers la doctor abea luni pot sa merg. pana atunci o sa aud mono? :confuzzled:

Racit nu am fost, ultima oara inainte sa ma trezesc asa ma spalasem pe cap cu doua zile inainte deci in urechi tot atunci...
Din ce am citit si eu pe net daca era dop trebuia sa se sparga si sa iasa dupa 3-4 seringi cu apa calda trase in ureche... eu am tras 20 si nimic :lol: ... aveam si senzatia ca se duce fix in timpan de parca drumul era liber.
Am o senzatie de parca ar fi apa si nu vrea sa iasa... daca intradevar asa e atunci ORL-istul ce o sa faca in legatura cu asta? Eu pot sa fac ceva?

#24
scrisit

scrisit

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,235
  • Înscris: 01.12.2007

 iloveshaorma, on 18th June 2011, 17:42, said:

pfff... de mers la doctor abea luni pot sa merg. pana atunci o sa aud mono? :confuzzled:

Racit nu am fost, ultima oara inainte sa ma trezesc asa ma spalasem pe cap cu doua zile inainte deci in urechi tot atunci...
Din ce am citit si eu pe net daca era dop trebuia sa se sparga si sa iasa dupa 3-4 seringi cu apa calda trase in ureche... eu am tras 20 si nimic :lol: ... aveam si senzatia ca se duce fix in timpan de parca drumul era liber.
Am o senzatie de parca ar fi apa si nu vrea sa iasa... daca intradevar asa e atunci ORL-istul ce o sa faca in legatura cu asta? Eu pot sa fac ceva?


O sa-ti bage aspiratorul in ureche.

#25
iloveshaorma

iloveshaorma

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,198
  • Înscris: 22.04.2009

 scrisit, on 18th June 2011, 18:17, said:

O sa-ti bage aspiratorul in ureche.
ce senzatii ma asteapta  :naughty:
sa nu-mi traga si altceva ca e nasol...

#26
MarianG

MarianG

    be that as it may

  • Grup: Moderators
  • Posts: 31,423
  • Înscris: 10.08.2005
eu azi am scapat de urechile umflate / infundate.

spalaturi cu apa oxigenata si compres cu argila.

incalzesti argila intr-un material de panza pui sub ureche cand dormi.

Edited by MarianG, 18 June 2011 - 19:12.


#27
fmicrxbr08

fmicrxbr08

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 64
  • Înscris: 27.07.2008
tu daca mai incerci multe leacuri "dupa ureche" s-ar putea sa ramai mono.

#28
Krisler12

Krisler12

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,761
  • Înscris: 21.04.2009

 iloveshaorma, on 18th June 2011, 15:16, said:

nu ma doare nici in interior nici in exterior... parca la otita trebuia sa urli de durere si avea cam alte simptome
Nu trebuie sa te doara neaparat.

#29
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 MarianG, on 18th June 2011, 20:11, said:

incalzesti argila intr-un material de panza pui sub ureche cand dormi.
asta ca sa te obisnuiesti cu pamintul, nu? ca la ureche nu ajuta, nici macar daca ti-o bagi in ureche

#30
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
ce a zis MarianG e ok, eu am facut cu sare incalzita intr`o batista.
probabil ai otita, aceleasi simtome le`am avut si eu anu trecut. Partea naspa e ca m`a tinut o luna...

#31
90210

90210

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 549
  • Înscris: 10.10.2010

 Piktoree, on 26th June 2011, 20:06, said:

ce a zis MarianG e ok, eu am facut cu sare incalzita intr`o batista.
probabil ai otita, aceleasi simtome le`am avut si eu anu trecut. Partea naspa e ca m`a tinut o luna...
daca te duceai la medic scapai in citeva zile.

#32
Piktoree

Piktoree

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 942
  • Înscris: 28.12.2009
pai sa vezi ca am fost si la medic orl`ist de 2 ori. si nu am scapat in cateva zile.

#33
tyiby

tyiby

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 822
  • Înscris: 05.11.2010

 iloveshaorma, on 18 iunie 2011 - 17:35, said:

ce senzatii ma asteapta  Posted Image
sa nu-mi traga si altceva ca e nasol...

Ai mai rezolvat-o mai omule? ca am si eu problema asta de 2 zile. adica ieri dimineata o aveam, am pompat cu apa calda si toata ziua nu am mai avut nimic.
azi m-am trezit si iar cu aceeasi problema.. am procedat la fel si azi doar ca de data asta n-am mai avut norocul ala. e fix asa cum o ai / avut tu.
las cateva zile (poate trece, simt ca nu e ceva grav, mai ales ca ieri dupa pompare auzeam perfect), si daca nu trece, ORL-ist time.
daca a mai avut cineva problema asta, si a scapat de ea, astept sugestii / pareri, orice!

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate