Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...

Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips
 

masina de spalat-uscat vibreaza tare

- - - - -
  • Please log in to reply
6 replies to this topic

#1
dana789

dana789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 07.01.2010
Mi-am luat o masina de spalat incorporabila cu uscator Hotpoint Ariston cawd 129 si am observat ca in timpul centrifugarii si al uscarii masina aproape ca pleaca de pe loc iar usa de la dulap care se inchide de masina cu un magnet se deschide si se loveste puternic.
In plus, ultima data cand am scos rufele din masina si am verificat  invartind cuva daca au mai ramas ceva rufe in ea am observat ca cuva haraie daca e invartita in sensul acelor de ceasornic, iar daca o invart in inversul acelor de ceasornic, scoate un zgomot ciudat, ca si cum s-ar agata de ceva.

Ce credeti ca se intampla?
Mersi

#2
cmgeorge

cmgeorge

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,720
  • Înscris: 23.12.2006

View Postdana789, on 17th May 2011, 01:05, said:

Mi-am luat o masina de spalat incorporabila cu uscator Hotpoint Ariston cawd 129 si am observat ca in timpul centrifugarii si al uscarii masina aproape ca pleaca de pe loc iar usa de la dulap care se inchide de masina cu un magnet se deschide si se loveste puternic.
In plus, ultima data cand am scos rufele din masina si am verificat  invartind cuva daca au mai ramas ceva rufe in ea am observat ca cuva haraie daca e invartita in sensul acelor de ceasornic, iar daca o invart in inversul acelor de ceasornic, scoate un zgomot ciudat, ca si cum s-ar agata de ceva.

Ce credeti ca se intampla?
Mersi

Presupun ca e noua masina.
Ai citit manualul? Nu de alta, dar in manual scrie ca sunt 4 suruburi de siguranta in spatele masinii, care trebuie scoase inainte de folosire.
Sunt 4 suruburi mari, 2 sus si 2 jos, in genreal se vede pe langa o garnitura mare de cauciuc la ele.
Se desurubeaza, se scot, si se pun bine undeva (dulap) ca poate vor trebui incaz ca o vei trimite in service, sau te vei muta.
Acele suruburi au rolu sa blocheze / tina nemiscata cuva, in timpul livrarii ei.

#3
dan84

dan84

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,028
  • Înscris: 25.09.2006
Despre cuva nu stiu ce sa zic, dar masina poate vibra puternic si daca nu e bine asezata pe podea. Reglarea se face la suruburile de la picioare si orientandu-te cu un nivel pus pe masina.

Edited by dan84, 17 May 2011 - 00:37.


#4
dana789

dana789

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 220
  • Înscris: 07.01.2010

View Postcmgeorge, on 17th May 2011, 01:22, said:

Presupun ca e noua masina.
Ai citit manualul? Nu de alta, dar in manual scrie ca sunt 4 suruburi de siguranta in spatele masinii, care trebuie scoase inainte de folosire.
Sunt 4 suruburi mari, 2 sus si 2 jos, in genreal se vede pe langa o garnitura mare de cauciuc la ele.
Se desurubeaza, se scot, si se pun bine undeva (dulap) ca poate vor trebui incaz ca o vei trimite in service, sau te vei muta.
Acele suruburi au rolu sa blocheze / tina nemiscata cuva, in timpul livrarii ei.


Da, masina e noua. E prima data cand o folosesc. Acele suruburi au fost scoase la instalare. Masina a fost instalata de un instalator. Suruburile le am.

#5
cutremurul

cutremurul

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 904
  • Înscris: 09.06.2007
baga haine cam la jumate din capacitatea ei maxima (daca duce 5 kg baga cuva cam jumate) si vezi daca face la fel...  de obicei problema apare cand cate o haina mai mare se face ghem si cam dezechilibreaza masina cu tot cu contragreutatea ei

#6
calinjack

calinjack

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,678
  • Înscris: 21.10.2009
masina nu-i asezata corespunzator si nici nu a fost incarcata corespunzator.daca o incarci cu putine haine de natura organica ,adica bumbac,ele se vor aseza excentric in cuva inaintea momentului centrifugarii.incarca masina cu 75% din volumul cuvei,pune masina la boloboc.si verifica sa nu aiba nici un joc pe diagonalele dintre picioare in stare de repaus.si strange contrapiulitele de la picioruse dupa reglaje.succes si te asteptam cu replici.

#7
ThunderBlue

ThunderBlue

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 17.06.2009
Buna seara,
Detin acest model de masina de spalat si am urmatoarele probleme:
- indiferent de programul pe care-l aleg, ea functioneaza continuu;
- nu ia balsamul de rufe din compartiment.

S-a mai lovit cineva de aceste probleme?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate