Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Tigani prosti

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
814 replies to this topic

#1
takeyourwish

takeyourwish

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 30.03.2011
Bai fratilor... azi am fost in herastrau cu mama soacra si gagica. Ne plimbam noi asa agale si am dat de un mic concert pe acolo. Ne uitam si noi ca toata lumea si pac au venit niste tigani ca gata... nu mai merge numai manele, mai asculta si urechile lor hausee. Deodata  incepe unu dintre ei sa se maimutareasca pe acolo, incepe si-al doilea si incep toti. Au inceput sa tipe ca maimutele in fata scenei. In fine faceau ca toate alea de i-a zis si o cantareata dintr-o formatie cunoscuta dar nu mai stiu cum se numeste (am lapsus) ca l-a vazut la televizor :)))))))) Va dati seama ca pe anmal planet sau pe acolo pe undeva. La un moment-dat nu ziceti ca au inceput sa le injure pe alea de pe scena, ba le zicea sa-si dea fustele jos. Bai, deci prosti mai prosti, mai prosti ca astia, eu nu am mai vazut. Mi-era rusine la modul cel mai serios, de formatiile care erau pe scena si se uitau la ei ca la felul 44. La un moment-dat, in timp ce cantau aalta formatie pe scena, ce credeti ca au inceput sa fac a? PE HOUSE FRATE !!! Au inceput sa bata cu palmele in scena :)))) Stiti cum fac ei cand bat in tramvaie cand le e foame.

Pe mine, sincer va spun, m-a depasit orice fel de gandire asupra tiganilor. Am poate si eu probleme, fie la comportament, fie la glume sau la mistouri (ca orice om), dar felul tiganilor de a fi, comportamentul lor si modul cum concep ei viata, m-a dat pe spate.

Poate din greseala a mai fost cineva de pe aici in Herastrau azi si stie despre ce vorbesc,  veniti si voi cu replici si spuneti-mi ca sunt eu prost.

Am postat in aria asta cu ideea de a mai dezbate inca o data ce creier poate avea un tigan si pana unde duce prostia. Multumesc.

Edited by takeyourwish, 17 April 2011 - 22:33.


#2
Sorin84k

Sorin84k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,682
  • Înscris: 17.02.2008
Indivizi de genul asta, stiu doar de frica.
Daca ar fi fost in zona, la vedere, o masina cu mascati, pun pariu, ca nu isi mai dadeau figuri (mancau bataie in duba de se saturau).

#3
silviu666

silviu666

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 157
  • Înscris: 23.03.2011
Ahahaha ce am ras. Au inceput sa bata tiganeasca la concert haus. :lol: :lol: ce penali ba
tigani borati. bine ca n-au scos cutitele pe acolo

#4
silvian600

silvian600

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 25.03.2011
Eh...probabil acum se cearta moderatorii intre ei care sa intervina cu "topic closed". Numa' ca nici ei n-ar avea argumente... Trist. Parerea mea este ca problema tiganilor nu va fi rezolvata pana in momentul in care romanii nu vor deveni un pic rasisti si nu doar ipocriti. Ca pana acum in numele drepturilor comunitatilor nu avem voie sa ne  exprimam adevaratele sentimente fata de ei. Oare ce ne tine in loc? Ca pe profesori  i-am rezolvat,pe medici e aproape gata,micii interprinzatori sunt deja istorie...p-astia de ce-i ocolim? Aaaaa ... parca se cumetrise (persoana importanta,nu spun cine) cineva cu un bulibasa? Tetrailes.

#5
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
Sunt anumiti tigani care sunt mai civilizati(cei care nu au crescut in haita)dar problema e ca 9 din 10 sunt crescuti in haita.

Edited by 5inci, 17 April 2011 - 23:00.


#6
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010

 takeyourwish, on 17th April 2011, 23:28, said:

Am postat in aria asta cu ideea de a mai dezbate inca o data ce creier poate avea un tigan si pana unde duce prostia. Multumesc.
Vrei sa spui pana unde poate sa duca lipsa de educatie ...
Si totusi, fara suparare, prin limbajul folosit de tine nu esti departe de respectivi tigani. Un limbaj decent, coerent, , constructiv, ortografic, te-ar fi avantajat net in fata acelor maimutareli.  :rolleyes:

#7
takeyourwish

takeyourwish

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 30.03.2011

 Sorin84k, on 17th April 2011, 23:46, said:

Indivizi de genul asta, stiu doar de frica.
Daca ar fi fost in zona, la vedere, o masina cu mascati, pun pariu, ca nu isi mai dadeau figuri (mancau bataie in duba de se saturau).
Ce vorbesti ma ? Vreti sa-ti povestesc ce-am patit in obor ?

Acum vreo 2 saptamani ma duc in obor cu niste treaba si trec pe langa doi tigani lesinati dintre care unu imi da branici. Practic m-a impns, se uita la mine si radea. Ma uit in stanga, ma uit in dreapta si il intreb "ce-ai ma" (sau ceva de genul asta), dupa care pune mana pe mine sa dea si i-am transmis un picior. Ce crezi ? Au vazut altii si veneau fugind inspre mine. Am taiat-o si ce crezi ca se intampla ? Altul de la o taraba care nu avea nici o treaba ma imbranceste :| De data asta am intrat intr-un gard. M-au prins si m-au jucat in picioare si din cati romani erau acolo, unu n-a zis nimic, MA UNU SA ZICA "BA LASATI-L IN PACE, CA VROIA DOAR SA TREACA PE AICI". In fine, imi iau picioare in spate in cap si peste tot si plec la un moment-dat. Ies afara din piata (acolo unde-s tarabele vechi) si vad masina jandarmeriei cu vreo 7 insi in ea. Ei erau la 30 de metri de locul cu pricina si m-am gandit "bai daca tot sunt astia aici, ma duc si le povestesc". Ma duc la ei si le zic "Mai nene mi-am luat si eu bataie aici in piata, faceti si voi ceva ?" si ghiciti ce raspuns primesc !? Citez  "Unde ? Inauntru sau inafara ?"  :blink:  Pai in cretinitatea care te-a facut mamica ta, CE DRACU CONTEAZA UNDE MI-AM LUAT-O ? In loc sa se duca sa-i identifice macar. Vai atat vroiam.... ei nimic. Dupa care mi-au zis ca daca vreau sa fac ceva, sa ma duc la politie sa fac reclamatie.

Pai eu ma duceam la politie si le spuneam ce ? Bai m-au batut unii in obor si ei ma intrebau "care unii", iar eu le ziceam "unii".

Bineinteles ca asta nu e motivul principal de dezbatere al topicului, dar ca fapt divers sa vedeti si sa va faceti o idee cum merge tara asta cretina.

Spuneti-mi si mie daca pot sa injur ca nu pot sa ma abtin.....

#8
takeyourwish

takeyourwish

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 203
  • Înscris: 30.03.2011

 iDorin, on 18th April 2011, 00:00, said:

Vrei sa spui pana unde poate sa duca lipsa de educatie ...
Si totusi, fara suparare, prin limbajul folosit de tine nu esti departe de respectivi tigani. Un limbaj decent, coerent, , constructiv, ortografic, te-ar fi avantajat net in fata acelor maimutareli.  :rolleyes:
Scuza-ma, dar tastatura imi joaca feste si vorbesc la modul cel mai serios. Scriu si ma uit la tastatura.

#9
DorelAtelier

DorelAtelier

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 176
  • Înscris: 04.04.2011
Isi fac de cap pentru ca o armata de idioti rupti de realitate i-au pupat in cur cu "discriminarile" si alte nenorociri abatute asupra acestei natii ...plina de talente.
Pana nu pui omorul pe ei... mitraliera, daca e nevoie! ... o sa ai parte numai de jegosi tupeisti si cacat tiganesc imprastiat prin toate orasele.

Pe scurt: ne meritam soarta. :)

Dar parca mai intai i-as casapi pe dobitocii care le canta in struna si tot urla ca tiganul poate fi educat.
Prea prosti ca sa faca umbra pamantului. :bandit:

Edited by DorelAtelier, 17 April 2011 - 23:07.


#10
shefu_de_combinat

shefu_de_combinat

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 46,022
  • Înscris: 18.01.2007
O sa ajunga (actualmente ipocrita) europa de vest la saturatie in privinta zburatoarelor si sa vezi atunci ce le trece lor de multiculturalism 'n' shit. Si de la momentul ala pana la rezolvarea problemei nu va mai fi mult. Intrebarea e cat mai avem de asteptat.

#11
Fanel_T

Fanel_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 27.03.2011

 evon, on 18th April 2011, 00:02, said:

Tigani prosti= pleonasm, nu exista tigani destepti.
Parerea ta. Eu sunt tigan. Poate sunt chiar un tigan destept. Si nu zic doar asa ca sa ma bag in seama. Pune-ma la incercare.

Pentru cine vrea, pot sa va ajut cu cateva sfaturi. Cum sa va comportati cand sunteti in "raza de actiune" a unor tigani, astfel incat sa nu se ia de voi.

Eu sunt tigan prin nastere (citeste, datorita parintilor, arborele genealogic) si prin cultura, nu prin educatie. Understand mo ?

Edited by Fanel_T, 17 April 2011 - 23:12.


#12
haskell444

haskell444

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,032
  • Înscris: 19.12.2010

 Fanel_T, on 17th April 2011, 22:09, said:

Poate sunt chiar un tigan destept.
Epic fail!!! Asa ceva nu exista.

#13
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010
TIGANI = UNTERMENSCH

I-as izola si totodata i-as steriliza, cum au facut elvetienii si cehii.

#14
DorelAtelier

DorelAtelier

    Junior Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 176
  • Înscris: 04.04.2011

 5inci, on 18th April 2011, 00:11, said:

poate faci parte din acel 1 :))
Vorbesti cu tine?!  :confused:

#15
iDorin

iDorin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,327
  • Înscris: 28.06.2010
Dar nu-i mai bine sa-i strangem pe toti in lagare si sa-i punem la munca pana la epuizare ? Sau poate sa-i indrumam direct spre camerele de gazare ?
Inainte de a tot condamna o etnie sau alta, v-ati pus la modul cel mai serios problema sociala si de ce nu, culturala a celei etnii ? Dar ce putem noi face pt integrarea lor !? E adevarat, e multa munca si necesita multa rabdare si intelepciune in a civiliza si educa un grup anume, in cazul de fata a unei intregi etnii, dar nu credeti ca doar educatia, educatia si iar educatia rezolva orice problema ? A arunca cu bata e usor, a educa pe cineva e atat de costisitor ?

#16
Fanel_T

Fanel_T

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 529
  • Înscris: 27.03.2011

 MUR_I0NUT, on 18th April 2011, 00:12, said:

Epic fail!!! Asa ceva nu exista.
Facem o proba contra timp?
Tu imi pui o intrebare, si eu iti raspund in max 30 secunde. La raspunsul meu o sa scrie "acum un minut". Iti dai seama ca nu am timp sa caut pe net si sa mai si postez in cele 30 secunde.

#17
5inci

5inci

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 354
  • Înscris: 12.09.2007
Hai ca iti pun eu o intrebare la care vreau un raspuns adevarat.
Cand e sfarsitul lumii?

Edited by 5inci, 17 April 2011 - 23:18.


#18
Teodov

Teodov

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,110
  • Înscris: 25.05.2010

 Fanel_T, on 18th April 2011, 00:16, said:

Facem o proba contra timp?
Tu imi pui o intrebare, si eu iti raspund in max 30 secunde. La raspunsul meu o sa scrie "acum un minut". Iti dai seama ca nu am timp sa caut pe net si sa mai si postez in cele 30 secunde.

Cate cioare borate (citat Madalin Voicu) sunt in Romania?

PS: Cand o sa va lasati de furat?

Edited by Teodov, 17 April 2011 - 23:18.


Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate