Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
teava rezistenta panou apa calda

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata
 Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool
 Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?

Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...
 

efecte chitara pe SB Live 7.1 24 bit

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
Adica vreau sa-mi conectez chitara la placa de sunet, si real-time sa obtin diferite efecte    tipice unei chitari electrice.

Merge pe placa mai sus mentionata?

Stiu sigur ca se poate pe Audigy, dar asta a mea nu are "Studio effects" acolo la EAX Console.

Exista vreun "workaround" ?

#2
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Poate or incercat cei de pe rgc.ro, sunt prea obosit sa ma mai uit pe acolo la ora asta... tot ce iti pot spune din proprie experienta ca e mai eficient sa iti iei un procesor daca vrei sa obtii ceva, placile audio dezamagesc la rezultate ;)

#3
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
multumesc de sugestie. o sa arunc o privire acolo.

tinand cont ca sunt cam total lipsit de talent in domeniu, si pentru mine este doar o joaca, nu se merita investitia intr-un procesor hw.

nu exista procesoare software? Adica un program care sa aplice efectul folosind puterea de procesare a calculatorului?

#4
Pac_Man

Pac_Man

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,258
  • Înscris: 10.12.2001
ahh... se pare ca am gasit ceva "Guitar FX Box". O sa-l testez diseara si revin cu detalii... :D

#5
AlexIP

AlexIP

    marele licurici

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 17,763
  • Înscris: 25.09.2004
Pai zi'mi si mie, ca flange si delay nu am inca  :lol: dar nu stiu cum bag pedala de la distors in calculator sa il controlez in timp ce cant :notangel:

#6
unu-de-pe-aici

unu-de-pe-aici

    Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 404
  • Înscris: 06.12.2006
guitar fx box merge super pt diferite efecte de cleam...distorsion parca nu suna cum trebuie
    eu am o chitara acustica reghin (3/4):D:D si am bagat microfonu in ea ,acuma suna zici cai fender  :walkman:


chiar acum downladez Guitar Rig 2...pare calumea,sa vedem(are "doar" 71.1 MB....asshtept un an...)

pentru inceput iti recomand guitar fx box....are si tunner de chitara :P
           joacate si u cu toate efectele alea si vezi cum suna :coolspeak:

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate