Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

Incubatie si Ecloziune la Pasari

- - - - -
  • Please log in to reply
1136 replies to this topic

#667
Jameia1133

Jameia1133

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 17.04.2014
Felicitari , sa te bucuri de ei

#668
Berbecutul

Berbecutul

    Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 307
  • Înscris: 11.05.2010

View PostJameia1133, on 26 mai 2014 - 20:25, said:

Stiu ca v-am lipsit Posted Image)

Eu mai am 33 de pui , doi erau mai prosti si au murit   Posted Image Maine voi cumpara inca 20 de o zi din piata. Posted Image

De ce nu ne mai spui nimic? Pana sa iese puii din oua ne postai cateva mesaje pe zi, insa acum e liniste totala. Totul e o.k.? Ce-ti mai fac puii? Asteptam vesti despre evolutia lor!

#669
nemrak

nemrak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.03.2014
salut,nu s-a inceput treaba?este devreme...Posted Image de curand am cumparat un incubator Puisor cu intoarcere automata a oualelor...am citit cateva pagini din postari si am gasit multe informatii pretioase...abia astept sa le pun in aplicare....

#670
dobrin22

dobrin22

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 14
  • Înscris: 02.01.2013
Ziua buna. Cine imi poate spune ce rol are "tratarea" oului de gasca inainte de incubare? ( parca a fost dat cu var).Am scos 12 pui de gasca din cele cumparate anul trecut si vreau sa ma pregatesc de incubarea.Nu stiu exact ce rasa sunt exact dar seamana cu touluse. Va multumesc frumos.

#671
irinaneagoe

irinaneagoe

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 9
  • Înscris: 18.01.2015
Buna. A pus cineva  prepelite la incubator?

#672
nemrak

nemrak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.03.2014
Buna ,am deja puisori Posted Image  am pus 51 oua de gaina si mi-au iesit 35.....i-am pus in cutie cu bec si papica...adica le-am pus crupe cu calciu,si sunt linistiti,dorm si mai pigulesc cate un pic....

Edited by nemrak, 28 February 2015 - 20:57.


#673
antino

antino

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 23.08.2007
Posted Image poze?

#674
nemrak

nemrak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.03.2014
desigur i-am si pozat ,dar am o problema nu reusesc sa incarc pozele aici !

Edited by nemrak, 02 March 2015 - 20:57.


#675
nemrak

nemrak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.03.2014
Attached File  111 201.JPG   204.47K   44 downloads acesta este capitanul,primul iesit !Attached File  111 213.JPG   156.38K   49 downloadsPosted ImageAttached File  111 218.JPG   181.9K   48 downloads si aici sunt restul !Posted Image pana la urma am reusit sa le postez......Posted Image Posted Image Posted Image Posted Image

Attached Files


Edited by nemrak, 02 March 2015 - 21:41.


#676
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,997
  • Înscris: 28.09.2012
Aoleu, ai si golasi! Sunt preferatii mei, nu cred ca exista puisori mai frumosi decat cei golasi! Posted Image   Sa ai parte de ei, sa-ti creasca sanatosi! Dar mi se pare ca te-ai facut closca cam devreme! N-o sa-ti fie usor!

#677
Jameia1133

Jameia1133

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 17.04.2014
Buna seara. Stiu ca n-am mai dat semne de viata, insa, sunt bine :)) . Am 31 de gaini si 2 cocosi si zilnic iau peste 10 oua.

Ma gandeam sa devin closca ceva mai devreme, adica, sa pun incubatorul pe 23 martie , iar pe 13-14 aprilie ar trebui sa iasa puii , credeti ca e cam devreme ? desi dupa ce vad mai sus deja a inceput lumea.

#678
nemrak

nemrak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.03.2014

View Postclaudia313, on 02 martie 2015 - 21:55, said:

Aoleu, ai si golasi! Sunt preferatii mei, nu cred ca exista puisori mai frumosi decat cei golasi! Posted Image   Sa ai parte de ei, sa-ti creasca sanatosi! Dar mi se pare ca te-ai facut closca cam devreme! N-o sa-ti fie usor!
Multumesc ! Eu ii iubesc pe toti Posted Image Posted Image Posted Image am spatiu caldut unde sa ii tin !

Edited by nemrak, 03 March 2015 - 07:29.


#679
claudia313

claudia313

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 12,997
  • Înscris: 28.09.2012
Doar sa nu fie prea mic spatiul, ca din poze mi se pare ca acum sunt cam multi pe acel spatiu! In primele 2-3 zile merge dar pe urma trebuie sa se poata misca si ei un pic mai liber

Jameia, daca ai unde sa-i tii daca e frig, e ok...Daca vor avea closca e mai usor

Edited by claudia313, 03 March 2015 - 12:04.


#680
nemrak

nemrak

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 02.03.2014
Adevarat spatiul in care sunt acum e c-am mic pt ei,dar am pregatit deja altul ,lipseste sa fac mutarea !Posted Image

#681
Jameia1133

Jameia1133

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 140
  • Înscris: 17.04.2014
Spatiu as avea, frig nu cred ca va fi. Pe langa asta vad ca sunt si uni care au scos in februarie. Oricum pe 23 , adica de maine in 2 saptamani , sau pe 30 , de maine in 3 saptamani , pun sigur incubatorul, ma mai gandesc, decid saptamana asta.

#682
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,991
  • Înscris: 17.03.2005
Puiul fara closca vrea conditii...poa sa fie mama caldurii ..in 2 zile de zloata si frig se duc dracu. Nu mor, dar se duc dracu.
Daca nu aveti conditii optime si mai ales TIMP de ei, lasati-i mai tarzior putin, sigur ii dati peste cap si aia scosi la 20apr-1 mai sau mai tarziu voi fi de taiaodata cu aia scosi in a doua jumate a lui martie.
Daca ii mai si haniti si cu naturale, adica ierburi, legume, fructe samd....e mai abitir.
E am scos pui si de martisor si in sarsit de septembrie si nu 10 lesinati, am avuy 400 perechi de aripi in batatura...
Daca vreti sa scoateti devreme scoateti la closca...aia stie.ma bine cat sa se grabeasca, puii dupa closca sunt altceva decat aoa incubati la cutie pt ca ma-sa arr grija de ei.

Noi incerc doar sa imitam natura si numim super tehnologie si siper succes doat cand ajungem sa fim aproape de ce e closca....




#683
comfortablynumb

comfortablynumb

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 46
  • Înscris: 17.02.2007
Vreau sa aduc cateva oua in tara cu avionul.Daca le pun in bagajul de cala le afecteaza in vreun fel? Trebuie sa stea la o temperatura anume pane le pun la closca? Pot suferi de la presiune cat timp stau la cala?

#684
parintele

parintele

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 13,991
  • Înscris: 17.03.2005
Le tii la racoare si le pui la incubat imediat cum ajungi, ar trebui sa fie ok daca nu se sparg cumva si faci tot bagajul omleta.
Cala e si ea presurizata asa ca nu e problema.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate