Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Schimbare adresa DNS IPv4 pe rout...

Recomandare Barebone

Monede JO 2024

Suprasolicitare sistem electric
 CIV auto import

Mutare in MOZAMBIC - pareri, expe...

Scoatere antifurt airtag de pe ha...

Magnet in loc de clește pent...
 Cumparat/Locuit in apartament si ...

Pot folosi sistemul PC pe post de...

Sokol cu distorsiuni de cross-over

Filtru apa potabila cu osmoza inv...
 Kanal D va difuza serialul “...

Upgrade xiaomi mi11

securitate - acum se dau drept - ...

Farmacia Dr Max - Pareri / Sugest...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#31987
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postcristinel07, on 04 octombrie 2015 - 22:59, said:

@misshu,

Asta e altceva, dar nu cum te-ai exprimat tu. Si inca o completare, Digi 24 HD, pentru mine este cel mai bun program, in comparatie cu A3, Realitatea, RTV sau B1. Si continut dar si claritate (HD).
Cum e altceva?, stau mai slab decat concurenta la nr. de canale HD, de fapt cred ca au ce mai mic nr. de canale HD dintre toti furnizorii de tv digital
Digi 24 este pentru tine si pentru cei care stau toata ziua si se uita la stiri...pentru mine sunt bani cheltuiti aiurea de digi... pentru ca nu ma intereseaza canalele de stiri. Pe mine ma intereseaza canalele de sport, filme si documentare

Edited by misshu, 04 October 2015 - 23:10.


#31988
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009

Quote

Pentru tine si pentru cei care stau toata ziua si se uita la stiri.

Citeste topicul Digi Sport si vezi cat stau eu pe stiri respectiv sport. Dar eu, nu reprezint toata familia. Posted Image Iti dai si tu cu parerea..

Edited by cristinel07, 04 October 2015 - 23:13.


#31989
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postcristinel07, on 04 octombrie 2015 - 23:11, said:


Citeste topicul Digi Sport si vezi cat stau eu pe stiri respectiv sport. Dar eu, nu reprezint toata familia. Posted Image Iti dai si tu cu parerea..
Ca sa poti face comparatia intre Digi24 HD si restul canalelor de stiri, cred ca le-ai urmarit pe toate, altfel nu vad cum poti sa iti dai cu parerea, iar ca sa poti urmari toate posturile de stiri iti cam ia muuult timp

#31990
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Pai la celelalte sunt in mare parte, emisiuni cu politicieni si scandal. La Digi, e altceva. Plus calitatea HD. Nu pot cand ma duc la cineva in casa, bunici de exemplu, sa ii oblig sa schimbe posturile cum vreau eu.

Edited by cristinel07, 04 October 2015 - 23:42.


#31991
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007

View Postcristinel07, on 04 octombrie 2015 - 23:40, said:

Pai la celelalte sunt in mare parte, emisiuni cu politicieni si scandal. La Digi, e altceva. Plus calitatea HD.
Asta pare idee preconceputa... comparatia ta nu mai are baza daca tu presupui ce se da toata ziua pe celelalte 5-6-7 canale de stiri, eu am crezut ca ti-ai format o idee urmarind toate posturile de stiri mai multe zile.
La scandal cred ca te-ai referit la maruta, capatos sau madalin ionescu, care desi reprezinta cancerul mediei romanesti sunt emisiunile cu cea mai mare audienta!
Eu nu imi pot explica cum un meci cfr-csu poate genera mai multa audienta ca un atletico-real astfel incat primul sa fie transmis pe ds1 si cel de-al doilea pe ds2, ca sa nu mai vorbesc de psg-marseille pe ds4???


#31992
ksabian

ksabian

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 463
  • Înscris: 12.03.2012
Pentru ca lumea inca traieste din amintirile fotbalului nostru.. Eu tin minte ca sezonul trecut finala ucl, care a fost transmisa pe 3 canale,(digisport dolce sport si tvr), a avut o audienta total apropiata de un Steaua - csm Iasi in cupa, care a fost pe protv doar.... Si asa ajungi sa dai Psg- Marseille pe DS4.
Este posibil sa ma insel pentru ca nu mia tin minte exact cifrele. Dar intro tara normal diferenta ar fi trebuit sa fie colosala...la noi a fost inexistenta practice.

Edited by ksabian, 04 October 2015 - 23:58.


#31993
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007
stiu... dar pierdem fotbalul de calitate si ne obisnuim cu cel din curtea scolii, de care imi aminteste tot fotbalul romanesc incepand cu nationala, singurul avantaj fiind ca le putem urmarii in format HD

Edited by misshu, 05 October 2015 - 00:00.


#31994
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009

View Postmisshu, on 04 octombrie 2015 - 23:48, said:

Asta pare idee preconceputa... comparatia ta nu mai are baza daca tu presupui ce se da toata ziua pe celelalte 5-6-7 canale de stiri, eu am crezut ca ti-ai format o idee urmarind toate posturile de stiri mai multe zile.
La scandal cred ca te-ai referit la maruta, capatos sau madalin ionescu, care desi reprezinta cancerul mediei romanesti sunt emisiunile cu cea mai mare audienta!
Eu nu imi pot explica cum un meci cfr-csu poate genera mai multa audienta ca un atletico-real astfel incat primul sa fie transmis pe ds1 si cel de-al doilea pe ds2, ca sa nu mai vorbesc de psg-marseille pe ds4???

Sa nu uitam, PSG-Marseille pe Digi Sport 4 doar pentru cei care sunt abonati pe cablu digital. Nu si pentru cei care sunt abonati pe analogic sau satelit. Plus Argentina - Tonga si Irlanda - Italia, amandoua de rugby, pe Digi Sport 4.

#31995
_RBT_

_RBT_

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,353
  • Înscris: 19.01.2015
Stie cineva sa-mi spuna la ce ora se lanseaza TNT ? Va fi in continuare partajat cu CN ?

#31996
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,836
  • Înscris: 07.07.2009
Ma gandesc ca il vor lansa dimineata.

#31997
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006

View Postmisshu, on 04 octombrie 2015 - 23:07, said:

Cum e altceva?, stau mai slab decat concurenta la nr. de canale HD, de fapt cred ca au ce mai mic nr. de canale HD dintre toti furnizorii de tv digital
Digi 24 este pentru tine si pentru cei care stau toata ziua si se uita la stiri...pentru mine sunt bani cheltuiti aiurea de digi... pentru ca nu ma intereseaza canalele de stiri. Pe mine ma intereseaza canalele de sport, filme si documentare
Digi 24 nu înseamnă cheltuiala pentru știri, înseamnă cheltuiala pentru a-și promova serviciile în toate rețelele fără a plăti publicitate. L-au băgat în must-carry exclusiv pentru a avea reclama la Belgravistan în toate rețelele.

Partea cu știrile e secundara.

#31998
wolfynwo

wolfynwo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,666
  • Înscris: 31.10.2013

View Postchris_t, on 05 octombrie 2015 - 13:39, said:

L-au băgat în must-carry exclusiv pentru a avea reclama la Belgravistan în toate rețelele.
Eu nu sunt de acord cu tine. Este un post de stiri DECENT, pe care ar trebui sa il vizioneze oamenii care au capul pe umeri.

#31999
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Una nu o exclude pe cealaltă...

#32000
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Ce i-o freca pe unii la mentosane de ce face Digi cu banii, nu stiu. Cat timp pe Digi 24 HD gasesc stiri mai mult decat ok, eu sunt super multumit. Restul sa se uite la latrina3, romania tv, irealitatea, labe1.

Nu te obliga nimeni sa te uiti la un canal anume, sau mai ales la publicitate. Asa ca nu mai faceti gargara multa degeaba.

#32001
chris_t

chris_t

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,116
  • Înscris: 27.04.2006
Da, corect, îmi cer scuze ca îmi scriu și eu părerea despre Digi 24 pe un topic pe care se discuta despre asta.

Rectific: Bravo Digi!!! Ba chiar plusez : Digi, te iubim, noi ca tine vrem sa fim!!!

Acum e ok?

Merci.

#32002
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Foarte bine ai facut ca ti-ai scris parerea si aici, dealtfel arhi cunoscuta pe acest forum. Pentru alergia la Belgravistan in schimb, nu pot sa te ajut cu nimic. Nu vad unde e problema ta ca unii mai au si pareri bune despre acest post.

De ce nu-si face si T-ul tau iubit, atotslavit un post de stiri si in timpul pauzelor sa-si promoveze serviciile? Ah stai, ca ei se promoveaza deja peste tot, si pe postul lor sigur in loc de publicitate ar baga teleshopping.

#32003
andreiandu

andreiandu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 365
  • Înscris: 13.04.2015
Digi24 din ce am vazut este un canal prea anti guvernamental, gen irealitatea tv, daia si cred ca a intrat in must carry. Efectul secundar este ca isi promoveaza serviciile gratuit... In rest nimic.

Acum desi il are toata lumea, tot audienta mica are, asa ca este irelevant.

#32004
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,150
  • Înscris: 14.12.2007
Bazandu-ma pe faptul ca Digisport 4 nu a intrat inca si pe analogic, mi-am imaginat urmatorul scenariu: Maine, o data cu inlocuirea TCM-ului cu TNT, e posibil sa mai intre si altceva pe digital si bineinteles si Digisport 4 pe analogic. Mi se pare cel putin ciudat ca Digisport 4 nu a intrat si pe analogic si nu cred ca va ramane asa.
Pe de alta parte, atat George Dobre cat si Cristina Valasutean au declarat ca "spera" sa se ajunga in curand si la varianta HD a canalelor Digisport 4 si TNT, ceea ce ma face sa cred ca nu vor apare prea curand in grila si variantele in HD.  Posted Image
Ciudate mai sunt caile RDS-ului. Posted Image Sa speram ca maine nu vedem TNT partajat ca si vechiul TCM.

Edited by tudor75, 05 October 2015 - 19:35.


Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate