Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#31555
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007

View Postcrislacor, on 26 august 2015 - 14:39, said:

Da, e posibil, dar nu-i văd altfel decât în pachet separat. Iar dacă pachetul ăsta va fi cu Eurosport-urile incluse, să vezi atunci distracție...Posted Image
Eurosport-urile nu trebuie sa lipseasca din grila niciunui cablist. Nu cred ca RDS isi permite sa le zboare din grila daca negocierile nu vor decurge in favoarea lor. In cel mai rau caz, cred ca le vom avea, asa cum bine ai spus si tu Cristi, intr-un pachet impreuna cu programele Discovery. :)

#31556
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,237
  • Înscris: 24.05.2014

View Posttudor75, on 27 august 2015 - 19:38, said:


Eurosport-urile nu trebuie sa lipseasca din grila niciunui cablist.:)
Asa am crezut si despre pachetul Discovery: uite ca nu il mai avem in grila.Fiecare firma de cablu face aproape tot ce vrea cu posturile tv transmise in retea.

Edited by mediasettv, 27 August 2015 - 20:17.


#31557
jon31

jon31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 777
  • Înscris: 12.12.2014
antena 1 a renuntat la transimterea celui mai important meci din etapa ligii 1! cica motivul este audienta slaba! pai nu ma mira,tre sa fi bolovan rau sa te fi uitat la meci pe antena 1 sd cand puteai sa-l vezi hd pe digi! dar astia din familia voiculescu abia daca au auzit de imagine 16/9 decum de hd!

#31558
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
Antena 1 zici ca filmează cu camera VGA!

#31559
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
Exact! De ce s-ar uita cineva la meciuri pe Antena 1 cand pot vedea acelasi meci in HD la Digi. Antena 1 nu are HD. Nici macar un 16:9 nu pot transmite corect. Sunt in stare doar de 16:9 anamorfic. Deci ce sa mai vorbim? Daca la tehnica sunt praf, ce pretentii mai au? Se stie ca pe partea de sport prind bine transmisiunile de calitate. Ei continua sa transmita ca in 1900 toamna. :)

#31560
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postjon31, on 27 august 2015 - 20:31, said:

tre sa fi bolovan rau sa te fi uitat la meci pe antena 1 sd cand puteai sa-l vezi hd pe digi!
In functie de reteaua la care erai/esti abonat, exista, in majoritatea cazurilor, alternativa HD. DigiSport, DolceSport sau Look TV HD.

Edited by Venboteam, 27 August 2015 - 20:57.


#31561
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007

View Posttudor75, on 27 august 2015 - 19:38, said:

Eurosport-urile nu trebuie sa lipseasca din grila niciunui cablist. Nu cred ca RDS isi permite sa le zboare din grila daca negocierile nu vor decurge in favoarea lor. In cel mai rau caz, cred ca le vom avea, asa cum bine ai spus si tu Cristi, intr-un pachet impreuna cu programele Discovery. Posted Image

Sau nu...eu fiind abonam am doua EUROSPORTURI..in principiu nu prea vad nimic din ce ma intereseaza.meciurile mari nu le dau ei, tenis aproape de loc, F1 deloc.Dau o gramada de ciclism, sport care mie doar imi place sa il practic, si atat.mai degraba as prefera un canal de sport de la Digi decat Eurosport

#31562
sir_kiprian

sir_kiprian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 11.05.2008
Va rog mult am si eu o intrebare : care din canalele hd au o versiune diferita fata de versiunea sd? Principala nelamurire mi se pare la History care e diferit hd fata de sd, si daca alte canale sd au varianta diferita fata de varianta hd.Multumesc anticipat.

#31563
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,147
  • Înscris: 14.12.2007

View Postdacotec, on 28 august 2015 - 07:23, said:

Sau nu...eu fiind abonam am doua EUROSPORTURI..in principiu nu prea vad nimic din ce ma intereseaza.meciurile mari nu le dau ei, tenis aproape de loc, F1 deloc.Dau o gramada de ciclism, sport care mie doar imi place sa il practic, si atat.mai degraba as prefera un canal de sport de la Digi decat Eurosport
Nu e chiar asa de simplu. In primul rand cele trei turnee de Grand Slam se vad aici, exceptie Wimbledon-ul care este in exclusivitate la DigiSport, apoi mai sunt sporturile de iarna, snooker, etc...
(Era sa uit, turneele de Grand Slam sunt transmise pe ambele canale, atat masculin, cat si feminin.)  ;)

#31564
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
@'sir_kiprian': Canalele cu versiune diferită de cea S.D. sunt: Eurosport H.D., History H.D., National Geographic Channel H.D..

#31565
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

View PostVenboteam, on 27 august 2015 - 20:55, said:

In functie de reteaua la care erai/esti abonat, exista, in majoritatea cazurilor, alternativa HD. DigiSport, DolceSport sau Look TV HD.
Sigur,depinde de rețea.
Sunt rețele care nu au digisport,dolce sport,nici măcar Look.
Spre ex. Upc analogic nu are look.
In cazul ăsta antena 1 ar fi fost o alternativa bună de a vedea meciurile Stelei.
Pentru ca mai mult meciurile Stelei erau transmise.

#31566
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View Postpopik2007, on 28 august 2015 - 08:58, said:

In cazul ăsta antena 1 ar fi fost o alternativa bună de a vedea meciurile Stelei.
Scuze pentru offtopic:

Quote

Începând cu etapa a 9-a din sezonul 2015 – 2016 al Ligii I, microbiştii şi suporterii din ţară şi din străinătate vor putea viziona în fiecare săptămână, în condiţii excelente, la TVR şi TVR HD, posturi prezente în toate reţelele de distribuţie (atât prin cablu, cât şi prin satelit), cel puţin un meci din această competiţie.
ISB Media Holding LTD, deţinătorul drepturilor TV al Ligii I, a ajuns în cursul acestei săptămâni la un acord cu Televiziunea Română pentru difuzarea unor meciuri din Liga I.
.
ISB continuă astfel politica de susţinere şi promovare a fenomenului fotbalistic din România. ”Practic, din acest moment, Liga I ajunge în toate casele românilor şi nu oricum, ci la calitate HD”, a declarat un oficial al ISB .
Semnarea acestui contract vine ca o încununare a eforturilor ISB de a oferi posibilitatea oricărui iubitor al fotbalului, indiferent în care colţ al ţării sau al lumii s-ar afla, de a avea acces la principala competiţie fotbalistică a României.
Precizăm pe această cale că ISB a încetat raporturile contractuale cu Antena 1 pentru difuzarea unor meciuri din Liga I
sursa: looktv.ro

Edited by Venboteam, 28 August 2015 - 09:23.


#31567
costinadrian09

costinadrian09

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 95
  • Înscris: 17.08.2015
O veste bună pentru oamenii de la sate.

#31568
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Si nu numai!

#31569
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
Sunt o grămadă și la orașe care încă sunt pe TV analogic

#31570
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Postdacotec, on 28 august 2015 - 07:23, said:

Sau nu...eu fiind abonam am doua EUROSPORTURI..in principiu nu prea vad nimic din ce ma intereseaza.meciurile mari nu le dau ei, tenis aproape de loc, F1 deloc.Dau o gramada de ciclism, sport care mie doar imi place sa il practic, si atat.mai degraba as prefera un canal de sport de la Digi decat Eurosport

Te contrazic, ei dau cele mai tari meciuri atat din Premier League, cat si din Bundesliga (derby-urile Manchester City-Chelsea si Arsenal-Liverpool). Ei au prima optiune din ambele campionate, din pacate pentru Premier League, pe care inca nu-l transmit in HD.

#31571
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Si nici ca vor face asta pana la finalul contractului (mai 2016).

#31572
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Este clar ca fiecare un anumit interes si un anumit sport preferat, mie mi se pare muuult mai interesanta o cursa de F1 decat Barcelona-Real Madrid.

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate