Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#30043
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
http://www.paginadem...de-dolce-sport/

#30044
Trackerrr

Trackerrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 12.02.2012

View PostJohnTM, on 30 martie 2015 - 19:57, said:


In afara de HD nu e mare diferenta.

Dar este frumos ca la toate variantele regionale le spun HD desi sunt SD.

#30045
JohnTM

JohnTM

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,219
  • Înscris: 02.08.2011

View PostTrackerrr, on 30 martie 2015 - 20:06, said:

Dar este frumos ca la toate variantele regionale le spun HD desi sunt SD.


Numele postului este "DIGI 24 HD".

#30046
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
Ma scuzati, dar pentru o clipa am crezut c-am nimerit pe topicul Telekom, apoi mi-am revenit.
Mai baieti, eu va inteleg dragostea pentru fotbal, dar zau daca mi-as schimba operatorul numai pentru asta.Si mi-aduc aminte cate discutii si topicuri au fost pe tema meciurilor din Liga lu' Mitica de la brutarie...
Fie vorba intre noi, CE de fotbal va fi in vara, intre 10 iunie și 10 iulie 2016, meciurile se vor difuza dupa-amiaza sau seara si sincer nu vad de ce ati sta in casa cand puteti iesi la o terasa sa vizionati partidele, sa beti o bere rece, o samanta etc.Avand in vedere importanta si interesul acelui eveniment, cred ca 99% din terase/cafenele/pub-uri vor avea cel putin 1 tv LED pe care se vor putea viziona meciurile.
Deci toata agitatia asta cu cine va transmite meciurile mi se pare inutila.Cel putin din punctul meu de vedere.

#30047
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Nu e vorba doar de Campionatul European, s-au tot adunat drepturile luate de Dolce in detrimentul celor de la Digi. Mai intai a fost NBA, apoi Formula 1, turneele cele mai importante de tenis WTA, jumatate din meciurile transmise in Romania din Premier League, apoi Champions League si Europa League, acum Campionatul European, iar la vara expira si intelegerile pentru campionatele Spaniei, Italiei si Frantei.

Exista riscul ca la Digisport sa nu ramana mai nimic, despre asta e vorba, nu doar de Campionatul European. Evident ca nu toata lumea se uita la toate aceste competitii, dar RCS-ul si-a marit foarte mult baza de abonati tocmai atragand pasionatii de sport, deci e normal ca atunci cand pierd drepturi sportive sa existe aceste nemultumiri. Pentru fiecare exista un "punct de ruptura" si se pare ca pentru foarte multi acesta e foarte aproape.

Edited by Daniellone, 30 March 2015 - 21:21.


#30048
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007

View PostDaniellone, on 30 martie 2015 - 21:15, said:

Nu e vorba doar de Campionatul European, s-au tot adunat drepturile luate de Dolce in detrimentul celor de la Digi. Mai intai a fost NBA, apoi Formula 1, turneele cele mai importante de tenis WTA, jumatate din meciurile transmise in Romania din Premier League, apoi Champions League si Europa League, acum Campionatul European, iar la vara expira si intelegerile pentru campionatele Spaniei, Italiei si Frantei.

Exista riscul ca la Digisport sa nu ramana mai nimic, despre asta e vorba, nu doar de Campionatul European. Evident ca nu toata lumea se uita la toate aceste competitii, dar RCS-ul si-a marit foarte mult baza de abonati tocmai atragand pasionatii de sport, deci e normal ca atunci cand pierd drepturi sportive sa existe aceste nemultumiri. Pentru fiecare exista un "punct de ruptura" si se pare ca pentru foarte multi acesta e foarte aproape.

In ultimele posturi cred ca s-a discutat numai despre CE de fotbal si de aceea am tinut sa-mi exprim punctul de vedere.
Referitor la celelalte sporturi, te inteleg si iti dau dreptate.NBA-ul si F1 erau printre sporturile mele preferate, dar nah, acum ce sa fac? Sa dau vrabia din mana pentru cioara de pe gard ? Poate la anu RCS-ul ne va face vreo surpriza si o sa-mi rup gatul de necaz c-am renuntat la ei.

#30049
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 23.07.2009

View Postjully1994, on 30 martie 2015 - 18:18, said:

Ai probleme cu frecvența 474Mhz. Acolo sunt toate cele menționate de tine.
probleme fiind din ce cauza... ?
semnalul slab fiindca este al doilea tv si din cauza asta ?
sau probleme de la tv-ul meu ?
sau probleme din cauza frecv 474mhz fiind posibile unele perturbatii dupa cum spunea cristi0304

#30050
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010
Ti-ai verificat cablurile (or fi prea vechi ?) si mufele (conexiunile acestora) cum ti-am spus ? Cum este introdus al 2-lea TV in schema ? De fapt cum ai conexiunile, un cablu general urmat de un splitter (pe care poti incerca sa il schimbi - de proba, sau sa inversezi conexiunile de iesire la acesta - pen' ca spui ca primul TV este OK) de la care pleaca alte 2 cabluri spre cele 2 TV-uri ? Cel de-al 2-lea TV este prevazut cu CI sau cu decodor ?
Daca totul este ok, si problemele persista si daca ai ab. digital (adica ai cel putin un echipament de receptie - CI sau decodor de la rcs, nu iti ramane decat sa chemi tehnicienii firmei).
Gata cu intrebarile...Posted Image

Edited by cristi0304, 31 March 2015 - 07:17.


#30051
Cuneo

Cuneo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 178
  • Înscris: 22.05.2010

View PostOrangetm, on 30 martie 2015 - 17:51, said:

Nu vreau sa inflamez spiritele si asa incinse, dar cata vreme Prelipceanu are putere mare la Rds Rcs, data de insusi Zoli, postul de stiri va ramane o mare gaura financiara.
Daca cel ce mi-a spus despre Prelipceanu a mintit, asta e.

Lasă, că-l ia pe Gâdea şi se umple gaura!Posted Image Posted Image

#30052
jully1994

jully1994

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,401
  • Înscris: 27.02.2012

View PostValiMiX, on 30 martie 2015 - 22:05, said:

probleme fiind din ce cauza... ?
semnalul slab fiindca este al doilea tv si din cauza asta ?
sau probleme de la tv-ul meu ?
sau probleme din cauza frecv 474mhz fiind posibile unele perturbatii dupa cum spunea cristi0304
Posibil și perturbații...sau undeva nu e conexiunea bună. Poți încerca cu un amplificator de semnal dacă tu crezi că e de vină semnalul slab. Găsești la VASCOM (fostul Mivarom) cu 15lei. Eu mi-am luat și s-a rezolvat acum 2 ani cu 426Mhz (frecvența cu TVR HD)...momentan nu mai e nevoie de el (probabil au mărit puterea din cel de pe scară când au mai venit la intervenții).

#30053
ValiMiX

ValiMiX

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,041
  • Înscris: 23.07.2009
@cristi0304 cablurile sunt de cel putin 10 ani  :))) si am un spliter de unde pleaca cablul catre al doilea tv

@jully1994 chiar o sa incerc cu acel amplificator de semnal, fiindca mi-ar fi mai usor decat sa stau sa schimb cablurile

#30054
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă ai cumva probleme de contact la una dintre mufe, poți să pui și mama amplificatoarelor, că tot la fel îți va face...Posted Image

Edited by crislacor, 31 March 2015 - 20:29.


#30055
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
Eh, si daca nu mai transmite Digi temporar UCL sau UEL, chestiunea va fi temporara. S-a demosntrat in ani acest fapt, in cel mult 6-7 luni au revenit pe Digi campionate precum: Liga 1, Cupa Ligii, Premiere League. Eu zic sa nu va speriati, ca cei de la RCS "joaca" tare pe piata Tc. :)

#30056
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 815
  • Înscris: 21.12.2013
La mine se tot intrerupe semnalul pe digital. Mai are cineva problema asta?

#30057
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009
Dacă mai spera cineva la reintroducerea universal channel... http://hdsatelit.blogspot.ro/2015/04/televiziunea-universal-channel-romania.html

#30058
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Poate de aceea RDS au reintrodus Diva si Universal nu, stiau ca se retrage acest post din Romania.

#30059
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Nu stiau nimic. Ei sunt singurii care l-au eliminat din grila. Oricum Universal s-a retras si din Rusia dar acolo cu toate canalele.

#30060
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,130
  • Înscris: 26.07.2009
Trebuia sa o lasi asa, ieseau si ei mai bine. :)

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate