Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Abonati Qobuz?

transport -tren

Platforma electronica de eviden&#...

Cot cu talpa montat stramb in per...
 Sfat achizitie sistem audio pentr...

tavan fals rigips

Ce preferați: produse mai scumpe ...

Demagnetizare (minimala) ori ba?
 Cum pot sa vad pe un proiector pr...

Joc Drone

Dropshipping

Sfat achizitie AC Gree Fairy vs P...
 MONITOR LG fara sonor !

Batalia pentru Bucuresti - ND, Fi...

Identificare font

problema ping in jocuri online
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#29467
proto180296

proto180296

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.05.2008
Ultimele doua posturi m-au cam bagat in ceata. Deci, cu smartcam-ul de la abonamentul full de acasa, voi vedea fix aceleasi posturi la abonamentul analogic din deplasare, tv-ul din deplasare avand dvb-c si ci+, asa-i?

#29468
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Deci: iei camul CI+, si il folosesti linistit in cea de-a doua locatie. Vei vedea aceleasi canale ca si la prima locatie.

Daca a doua locatie este in alt judet, aici poti pierde unele posturi regionale ce sa gasest doar in judete specifice. In rest, n-ai ce probleme sa iti faci.

Edited by flobuc, 30 January 2015 - 22:52.


#29469
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012
Exact.
Fara smart cam nu vei vedea posturile enumerate de mine. ;)

#29470
proto180296

proto180296

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 205
  • Înscris: 23.05.2008
Perfect, mersi baieiti

#29471
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009

View PostVH1, on 30 ianuarie 2015 - 20:04, said:

Daca treci pe abonament analogic nu mai poti vedea accelasi numar de canale cum sunt pe Digital .
Omu' a întrebat cât e ceasul și tu i-ai răspuns că urmează să plouă...Posted Image

#29472
Crristynel

Crristynel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 816
  • Înscris: 21.12.2013

View PostVH1, on 30 ianuarie 2015 - 20:04, said:

Daca treci pe abonament analogic nu mai poti vedea accelasi numar de canale cum sunt pe Digital .
Evident. Insa proto180296 a mentionat ca in locatia y televizorul are tuner DVB-C deci va receptiona, ca toti cei care au acesta schema -abonament analogic+ tv cu DVB-C- si grila digitala. Fara cardul adus din locatia x le va vedea doar pe cele "la liber" iar daca in plus pune si CAM-ul vor fi decriptate si toate cele la care este abonat pentru locatia x.

View PostVenboteam, on 30 ianuarie 2015 - 20:43, said:

Nu vei avea acces la DigiFilm SD si HD, HBO SD si HD, HBO Comedy, Cinemax, SuperOne HD, TV 1000, History, Viasat Nature, Viasat History, BBC Knowledge si BBC Entertainment,
In schimb, poti lua smartcardul cu tine, in "deplasare". Posted Image
Nu dezinforma. CAM-ul va decripta canalale la care este abonat indiferent in ce locatie este utilizat.

proto180296 eu am facut proba asta. Am luat CAM-ul din televizorul meu si l-am introdus in doua televizoare ale unor prieteni din alta zona a orasului si a functionat. A decodat toate canalele la care sunt abonat (digital + MaxPack).
Cum eu si alte persoane care au mai facut asta spunem ca va functiona, iar altii spun ca nu(insa cred ca cei care spun NU, nici macar nu au incercat) dupa parerea mea, cel mai bine e sa iei CAM-ul cu tine si sa mergi sa verifici la un prieten care are cablu de la RDS si un televizor cu DVB-C ca sa te convingi si singur.

#29473
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Funcționează fără probleme! Cazul meu! De 1 an se vede în cealaltă locație a mea cu un CAM luat pe actuala locație! În același oraș!

Edited by matyred, 31 January 2015 - 09:47.


#29474
afi

afi

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 614
  • Înscris: 09.05.2007

View Postmatyred, on 31 ianuarie 2015 - 09:45, said:

Funcționează fără probleme! Cazul meu! De 1 an se vede în cealaltă locație a mea cu un CAM luat pe actuala locație! În același oraș!
Cel putin decodorul functioneaza si in orase diferite.

#29475
Hades259

Hades259

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 01.02.2015
Salut. Am si eu o intrebare la voi. M-am abonat de curand la R.C.S.&R.D.S. la telefonie mobila, internet si televiziune.

Am optat pentru unele canale in format HD.

Intrebarea mea este: Stiti cumva de ce la Digisport 1 si Digisport 2 in format HD nu apare langa sigla Digisport 1 HD si Digisport 2 HD?

Asa este si la voi? Stiu ca inainte aparea HD langa sigla Digisport. La Digisport 1 cel putin cand ma uitam pe internet transmisia era Digisport 1 HD.

Precizez ca nu am deocamdata televizor ci ma uit la un monitor de calculator pe care poti vedea si TV.

De ce nu apare HD langa sigla Digisport 1 si Digisport 2.

Apare doar Digisport 1 si Digisport 2.

Fara HD langa ele.

Merci!

#29476
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,411
  • Înscris: 04.08.2010
De ceva vreme nu mai scrie HD lângă sigle, dar sunt HD.

Attached File  2.jpg   291.77K   117 downloadsAttached File  6.png   3.02MB   115 downloads

#29477
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,052
  • Înscris: 20.06.2009
@Hades259
Apar diferențiat doar în descrierea din listă și din EPG, siglele sunt identice. Motivația n-o știm nici noi, dar na, uneori RCS-ul se aseamănă cu „Cănuță, om sucit”...Posted Image

#29478
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,036
  • Înscris: 26.09.2010
Oricum, diferenta intre SD si HD este sesizabila.

Edited by flobuc, 01 February 2015 - 17:12.


#29479
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
si oricum e mai bine decat HD+ceas ca la sport.ro
totusi nu inteleg de ce nu intra digisport3 in HD

#29480
Venboteam

Venboteam

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 8,312
  • Înscris: 05.01.2012

View PostCrristynel, on 31 ianuarie 2015 - 08:51, said:

Nu dezinforma. CAM-ul va decripta canalale la care este abonat indiferent in ce locatie este utilizat.
Mai citeste o data! De data asta fa-o cu atentie, poate intelegi! Posted Image

View PostVenboteam, on 30 ianuarie 2015 - 20:43, said:

Nu vei avea acces la DigiFilm SD si HD, HBO SD si HD, HBO Comedy, Cinemax, SuperOne HD, TV 1000, History, Viasat Nature, Viasat History, BBC Knowledge si BBC Entertainment,
In schimb, poti lua smartcardul cu tine, in "deplasare". Posted Image
In prima propozitie i-am enumerat ce programe nu are, atat timp cat e abonat la analogic.
In a doua propozitie i-am dat un "pont". ;)

Edited by Venboteam, 01 February 2015 - 19:14.


#29481
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Numai scrie acolo HD deoarece au "făcut" un sondaj "tip RDS" și au ajuns la concluzia că trebuie să introducă și DS3 HD, deoarece abonații au tot văzut Ds1 HD și Ds2 HD, dar nu Ds3 ! Așa că au rezolvat totul prin ștergerea literelor HD din sigle și așa nimeni nu va mai cere DS3 HD, pentru că nu au DS1 și DS2 HD, după ce apar astea va apărea și DS3 HD! :)
Prea puțin contează dacă scrie da sau nu HD, pentru mine este important că se vede "extrem" de bine și ar fi și mai bine dacă și DS3 ar fi HD...fără scris :)

#29482
misshu

misshu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,005
  • Înscris: 16.01.2007
Explicatia oficiala este ca HD-urile din sigla de la cele doua Digisporturi au fugit la Etno unde s-au impreunat intr-un SD de toata frumusetea!

#29483
cristinel07

cristinel07

    #MM93

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,135
  • Înscris: 26.07.2009
Ca scrie sau nu intre Digisport 1 si 2 in comparatie cu Digisport 3 se vede de la o posta diferenta.

#29484
pait25

pait25

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 22.12.2005
Cunoaste cineva de ce Rcs transmite doar meciurile Benficai de pe teren propriu? Si alea inregistrate. Este unul dintre cele mai spectaculoase campionate.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate