Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#28531
DIGI_Helper

DIGI_Helper

    Senior Member

  • Grup: Helper
  • Posts: 8,354
  • Înscris: 16.04.2014

 becali, on 23 octombrie 2014 - 10:08, said:

@Digi_helper, ceva nou pentru mine?

De indata ce voi detine informatii noi, revin in PM cu detalii.

#28532
malllio123

malllio123

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 515
  • Înscris: 28.01.2008
Eu deocamdata am abonament analogic, vreau sa trec la cel digital sa iau si un stb hd in custodie. Eu stau la casa intr-o comuna, acum am si 3 tv-uri legate la o antena satelit dolce, vreau sa reziliez dolce si sa leg si cele 3 cabluri coaxiale din antena satelit la reteaua de cablu rds. Pot chema o echipa de la rds sa faca treaba asta? Nu m-as baga eu sa fac treaba asta pentru ca firele sunt la inaltime si nu am sculele si curajul necesar.

#28533
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008

 malllio123, on 23 octombrie 2014 - 11:59, said:

Eu deocamdata am abonament analogic, vreau sa trec la cel digital sa iau si un stb hd in custodie. Eu stau la casa intr-o comuna, acum am si 3 tv-uri legate la o antena satelit dolce, vreau sa reziliez dolce si sa leg si cele 3 cabluri coaxiale din antena satelit la reteaua de cablu rds. Pot chema o echipa de la rds sa faca treaba asta? Nu m-as baga eu sa fac treaba asta pentru ca firele sunt la inaltime si nu am sculele si curajul necesar.

Suna la relatii cu clientii , sa ti se noteze o comanda pentru un echipamnet sau pune-ti comanda din contul digicare.

Edited by zeus1, 23 October 2014 - 13:10.


#28534
popika77

popika77

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 17.05.2012
Ceva posturi HD mai intra anul acesta ? Macar de sarbatori sa ne bucuram si noi platitorii de abonamente !

#28535
GiulianoD

GiulianoD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2013
Eu am solicitat printr-o sesizare din digicare introducerea canalelor HBO Comedy HD, Cinemax HD, Cinemax 2 și Cinemax 2 HD.
Am primit următorul răspuns:

Quote

Stimate Abonat,
   Grila de programe RCS&RDS este constituita pe baza unor sondaje de
opinie prin care se determina preferintele abonatilor. In functie
de numarul de solicitari similiare, vor  fi sau nu introduse si
canalele  solicitate de dumneavoastra.
In momentul de fata oferim in format HD urmatoarele canale:
Digi24 HD
Digi Life HD
Sport.ro HD
Nat Geo WILD HD
Digi Sport 1 HD
Digi Animal World HD
Nature HD
TVR HD
Digi Sport 2 HD
UTV HD
History HD
Pro TV HD
Digi Film HD
Eurosport HD
History Channel HD
Acasa HD
Digi World HD
Eurosport 2 HD
National Geographic HD
Kanal D HD
HBO HD
SuperOne HD
   Va multumim ca ne-ati comunicat preferintele dumneavoastra si va
dorim o zi cat mai placuta!

Poate nu ar fi rău să existe mai multe astfel de solicitări.

Edited by iulian-dronca, 23 October 2014 - 18:44.


#28536
matyred

matyred

    Senior Membru...până într-o zi!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,648
  • Înscris: 19.02.2010
Același răspuns de ani de zile, cu mici modificări! Va același și peste 5 ani!
Timp pierdut!
Sondaje de opinie! Ha! Ha! Ha! Ha! :)

#28537
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
După ultimele experiențe doar în primele zile din ianuarie ale fiecărui an

#28538
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Oare cat este de complicat sa dea si Rds HBO GO???

#28539
mariusica24k

mariusica24k

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,033
  • Înscris: 24.01.2013

 papichullooo, on 24 octombrie 2014 - 14:53, said:

Oare cat este de complicat sa dea si Rds HBO GO???

pai daca au introdus digiplay,crezi ca o sa mai bage vreodata hbo go?sa fim seriosi :)

#28540
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

 iulian-dronca, on 23 octombrie 2014 - 18:42, said:

Eu am solicitat printr-o sesizare din digicare introducerea canalelor HBO Comedy HD, Cinemax HD, Cinemax 2 și Cinemax 2 HD.
Am primit următorul răspuns:


Poate nu ar fi rău să existe mai multe astfel de solicitări.
Cu HBO Comedy HD si Cinemax HD,prefect deacord ,dar in ceea ce priveste Cinemax 2/HD, cred ca e acelasi continut ca si Cinemax, doar decalat,sau mai exact, in reluare, din cate stiu, dar s-ar putea sa gresesc, ceea ce nu prea cred.

P.S. Decat sa promita si sa nu faca, mai bine tac din gura, si odata sau de doua ori pe ani sa ne faca cate o surpriza. (vezi Eurosport-urile), nimeni nu credea ca le vom avea si in varianta HD, si totusi s-a intamplat. Multi sceptici au zis ca le vor scoate din grila, ete na, nu le-au scos, ba mai mult avem si varianta HD. Pai si sa vrem multe, si pe aceeasi bani,asta nu se prea poate.

Edited by nikuniku, 24 October 2014 - 18:13.


#28541
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005

 mariusica24k, on 24 octombrie 2014 - 15:34, said:

pai daca au introdus digiplay,crezi ca o sa mai bage vreodata hbo go?sa fim seriosi :)
Mi-as dori sa mearga aplicatia lor cu Chromecast

Edited by Aspru, 24 October 2014 - 19:42.


#28542
balasaionel

balasaionel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 86
  • Înscris: 23.11.2008
La concurenta (UPC) au introdus MTV LIVE HD, pe viitor ne asteapta si pe noi surprize?

#28543
GiulianoD

GiulianoD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2013

 nikuniku, on 24 octombrie 2014 - 18:03, said:

Cu HBO Comedy HD si Cinemax HD,prefect deacord ,dar in ceea ce priveste Cinemax 2/HD, cred ca e acelasi continut ca si Cinemax, doar decalat,sau mai exact, in reluare, din cate stiu, dar s-ar putea sa gresesc, ceea ce nu prea cred.

P.S. Decat sa promita si sa nu faca, mai bine tac din gura, si odata sau de doua ori pe ani sa ne faca cate o surpriza. (vezi Eurosport-urile), nimeni nu credea ca le vom avea si in varianta HD, si totusi s-a intamplat. Multi sceptici au zis ca le vor scoate din grila, ete na, nu le-au scos, ba mai mult avem si varianta HD. Pai si sa vrem multe, si pe aceeasi bani,asta nu se prea poate.

Și eu aș fi bucuros în mod special pentru HBO Comedy HD și Cinemax HD, dacă le-ar introduce, deși nici Cinemax 2 & Cinemax 2 HD, n-aș spune că sunt neimportante, pentru că dacă stai să analizezi mai bine, toate canalele de filme oferă reluări peste reluări, care nu sunt decât niște "decalări", de obicei neregulate, în timp ce Cinemax 2 oferă decalarea de pe Cinemax, în mod regulat, la 24 ore, astfel în plus știi și când se reia un film pe Cinemax 2, dacă l-ai pierdut pe Cinemax, fără să mai consulți vreun ghid TV.

Oricum eu am cerut la modul ideal să fie toate, deși m-aș mulțumi și cu mai puțin și aș încuraja și pe alții să trimită email/sesizare, chiar dacă vor primi vreun răspuns standard.
Eu cred că dacă mai multă lume ar trimite emailuri și sesizări, atunci când chiar se dorește introducerea unor canale, poate chiar în ianuarie 2015, faptul că ei au solicitări multe pe anumite canale, respectiv pe aceste canale de filme de calitate, care oricum sunt taxate suplimentar, ar putea influența factorii de decizie din RCS&RDS. Oricum nu avem nimic de pierdut dacă încercăm. Ar fi o cauză pierdută dacă ne-am resemna înainte să încercăm.

Și per general oferta de canale de la Digi TV e una foarte bună. Și asta o spune cineva care e abonat la doi operatori. Cred că atât raportul cantitate/preț cât și calitate/preț, e cel mai bun la Digi TV.

Edited by iulian-dronca, 24 October 2014 - 23:37.


#28544
blue_taty

blue_taty

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 981
  • Înscris: 31.08.2009

 Aspru, on 24 octombrie 2014 - 19:41, said:

Mi-as dori sa mearga aplicatia lor cu Chromecast
Dacă ar face-o să meargă cu Chromecast ar fi cea mai genială aplicație de pe piață.

Oare se dorește să se implementeze vreodată așa ceva?

#28545
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,284
  • Înscris: 08.10.2015
Eu cred că va fi şi Mezzo Live H.D..

Sundance difuzează filme şi seriale, iar arte e mai mult cu reportaje şi documentare.

#28546
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,827
  • Înscris: 07.07.2009
Arte are de toate inclusiv filme Posted Image
Mai multi isi doresc Arte sau chiar Mezzo Live HD dar si altele de calitate, nu doar cei cu bani

Edited by Kalman2007, 25 October 2014 - 19:46.


#28547
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008
@mihaiovidiu82 si kayman: Puteti sa va duelati voi cat vrei, dar providerul meu e cel mai tare din parcare: am grila UPC + grila RDS + grila Nextgen + grila Orange + alte posturi (Classica HD, MTV Classic, DJAzz HD, Brava HD, TCM HD, TCM Cinema HD, Paramount Channel HD, MGM HD, HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, C&I HD, ID HD, etc). Totul la doar 29 de lei.

#28548
bonesgrecia

bonesgrecia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 615
  • Înscris: 12.04.2009

 JohnnyZet, on 25 octombrie 2014 - 20:09, said:

@mihaiovidiu82 si kayman: Puteti sa va duelati voi cat vrei, dar providerul meu e cel mai tare din parcare: am grila UPC + grila RDS + grila Nextgen + grila Orange + alte posturi (Classica HD, MTV Classic, DJAzz HD, Brava HD, TCM HD, TCM Cinema HD, Paramount Channel HD, MGM HD, HBO HD, HBO 2 HD, HBO 3 HD, C&I HD, ID HD, etc). Totul la doar 29 de lei.
In ce oraș? Sau e vreun Iptv (ilegal bineînțeles)  și se poate accesa de oriunde cu conserva potrivită? Era unul din Piatra Neamț care se ocupa cu de astea parca. Dă-mi detalii pe privat te rog, poate ma leg și eu :)

Edited by bonesgrecia, 25 October 2014 - 20:59.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate