Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#28243
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007

View Postrstefan31, on 02 septembrie 2014 - 15:54, said:

Functioneaza doar pt pvr,nu si ca media player

Da, asa este.

#28244
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007
Sunt curios cine dintre UPC si RDS o sa introduca primul HBO Comedy HD si Cinemax HD? As merge pe mana UPC-ului care se misca ceva mai repede deobicei. Oricum, acest lucru se va intampla in 2015, 2016 probabil. :)

#28245
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,453
  • Înscris: 24.05.2010
+1 ;)

#28246
popik2007

popik2007

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,379
  • Înscris: 31.10.2009

View Posttudor75, on 02 septembrie 2014 - 19:29, said:

Sunt curios cine dintre UPC si RDS o sa introduca primul HBO Comedy HD si Cinemax HD? As merge pe mana UPC-ului care se misca ceva mai repede deobicei. Oricum, acest lucru se va intampla in 2015, 2016 probabil. :)
Curios de ce nu aduc și hbo2...sd macar

#28247
dondhanny

dondhanny

    Master of WebTV

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,455
  • Înscris: 09.03.2007
Dacă și hbo2 e pe același format ca și cinemax2, adică hbo decalat cu 24 de ore mai bine nu.

#28248
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
E bună varianta cu decalarea de 24 de ore , cu condiția să nu existe dublaje . În cele 2 ore/zi prevăzute pentru un film vei avea de unde să alegi.
Dacă vrei ceva special , intri pe Digi play. :)
UPC-ul deja a mărit abonamentul tv cu 3 lei ( probabil au mers pe premiza introducerii look). La ei urmează cererea de reziliere a contractului.
Sper să nu apuce și RDS-ul pe aceeași cale.

#28249
GiulianoD

GiulianoD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2013
Și eu spun că decalarea e bună.
La urma urmei toate canalele de filme oferă "decalare" inclusiv HBO, doar că e "decalare" aleatorie, săptămânal HBO oferind 3-4 premiere, de obicei în week-end, restul fiind realuări "decalate" doar că nu sunt simetrice precum în cazul Cinemax & Cinemax 2. Aceste "decalaje" sunt realuări de N ori a unor filme. Decalajele simetrice de la Cinemax sunt tot reluări doar că pentru următoarea zi. Dacă le-ar relua doar asimetric, aleatoriu ar fi cu ceva mai bine? Nu cred. Măcar știi când poți să revezi un film dacă l-ai pierdut azi la o anumită oră, fără să-l mai cauți prin ghiduri și programe TV.

#28250
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

View Postconu, on 03 septembrie 2014 - 08:13, said:

UPC-ul deja a mărit abonamentul tv cu 3 lei ( probabil au mers pe premiza introducerii look). La ei urmează cererea de reziliere a contractului.
Sper să nu apuce și RDS-ul pe aceeași cale.
Ai facut cerere de reziliere la UPC sau n-am inteles eu bine?

#28251
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Ai înțeles bine. Sunt curios ce răspuns îmi vor da , având în vedere că sunt ,încă, în perioada promoției.
Anticipat pregătesc hârtiile pentru ANPC. :)

#28252
adivin

adivin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 25.04.2004
Daca o persoana apropiata mie, are serviciile din poza, cum poate face sa scape de chiria pe care o plateste la decodorul HD (desi este primul si singurul echipament)?
Multumesc.
Attached File  iamgi01.jpg   71.15K   144 downloads

#28253
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
În mod normal, e nevoie de o sesizare. Nu ar trebui să fie probleme.

#28254
adivin

adivin

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 245
  • Înscris: 25.04.2004
Ar fi bine asa, dar mi-e frica de "schema RDS", adica predare dec vechi, comanda (+ asteptare) dec nou, pentru ca altfel "nu permite softu'..."
Am facut sesizarea, astept...

Edited by adivin, 03 September 2014 - 11:14.


#28255
VH1

VH1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,114
  • Înscris: 09.01.2014

View Postadivin, on 03 septembrie 2014 - 10:40, said:

Daca o persoana apropiata mie, are serviciile din poza, cum poate face sa scape de chiria pe care o plateste la decodorul HD (desi este primul si singurul echipament)?
Multumesc.
Attachment iamgi01.jpg
Informatii comerciale clienti existenti 031.400.4414

#28256
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008

View Postdondhanny, on 03 septembrie 2014 - 07:03, said:

Dacă și hbo2 e pe același format ca și cinemax2, adică hbo decalat cu 24 de ore mai bine nu.

In mod normal, nu ar trebui sa fie la fel. In Olanda, HBO are 3 canale (toate in HD) si toate-s cu program de sine statator.

#28257
GiulianoD

GiulianoD

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 239
  • Înscris: 19.10.2013
Lăsând la o parte oferta HBO din alte state, eu m-aș bucura mult să am cele 3 posturi existene în România (HBO, HBO Comedy, Cinemax) în HD, de ce nu, chiar și Cinemax 2 SD + HD, fiind dispus să plătesc suplimentar pentru aceasta.
M-aș bucura dacă reprezentantul RDS de pe forum ar transmite dorința noastră (cred că nu sunt singurul) mai departe și ar reveni cu un răspuns pe această temă.

---

Eu am trimis și o sesizare din contul meu de client cu următorul mesaj:

Quote

Începând cu luna septembrie, posturile HBO Comedy, Cinemax si Cinemax 2 vor putea fi urmărite și in rezoluție High Definition.
Când va introduce  RCS&RDS aceste canale HD în pachetul MaxPak?

Vă invit și pe voi să faceți același lucru, dacă doriți aceste canale.

Edited by iulian-dronca, 03 September 2014 - 15:29.


#28258
kayman

kayman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,004
  • Înscris: 22.01.2008

View Postiulian-dronca, on 03 septembrie 2014 - 15:23, said:


Vă invit și pe voi să faceți același lucru, dacă doriți aceste canale.

dorim, dar sa nu fim atat de naivi sa credem ca rcs da doi bani pe ce dorim noi

#28259
eddiesor

eddiesor

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 965
  • Înscris: 24.10.2004

View Postiulian-dronca, on 03 septembrie 2014 - 15:23, said:

Lăsând la o parte oferta HBO din alte state, eu m-aș bucura mult să am cele 3 posturi existene în România (HBO, HBO Comedy, Cinemax) în HD, de ce nu, chiar și Cinemax 2 SD + HD, fiind dispus să plătesc suplimentar pentru aceasta.
M-aș bucura dacă reprezentantul RDS de pe forum ar transmite dorința noastră (cred că nu sunt singurul) mai departe și ar reveni cu un răspuns pe această temă.

---

Eu am trimis și o sesizare din contul meu de client cu următorul mesaj:



Vă invit și pe voi să faceți același lucru, dacă doriți aceste canale.

intr-o alta tara, poate s-ar fi putut schimba ceva cu mesaje trimise operatorului de cablu.

la rcs, de fiecare data raspunsul va fi acela generat automat, cu "grila este facuta pe baza de sondaje...". este evident ca nimeni nu citeste mesajele trimise si este doar pierdere de timp sa compui textul si sa dai send.

#28260
JohnnyZet

JohnnyZet

    Member

  • Grup: Validating
  • Posts: 965
  • Înscris: 02.11.2008
Ca tot vorbeam acum cateva zile de documentarele istorice de pe History si Nat Geo, mai apare unul in grila National Geographic: Nazi Underworld. Cica ar fi premiera, pe Nat Geo HD (asa l-au prezentat), insa mi se pare ca l-au mai difuzat acum ceva vreme. Oricum, e de vizionat documentarul, fiind unul destul de interesant.

Edited by JohnnyZet, 03 September 2014 - 18:17.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate