Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
casa verde 2024

Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata
 Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#28189
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,012
  • Înscris: 20.06.2009
Nu are legătură cu RCS-ul și nu se pot face setări pentru fiecare canal. Poți schimba limba audio din setările generale ale televizorului, dar se va aplica tuturor canalelor.

#28190
danieliankoo

danieliankoo

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,796
  • Înscris: 23.01.2005
Luni: semnat contract si comandat online DIGI Smart Card CI+
Marti: au venit si au instalat tv si internet
Joi: am ridicat cardul CI+.
la bloc in Bucuresti.
dupa ce am reziliat cu upc am crezut ca raman o luna fara cablu....
:)

#28191
xtreme_geo

xtreme_geo

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 85
  • Înscris: 02.04.2011

View PostSpadan, on 28 august 2014 - 14:44, said:

Nu stiu daca s-a mai intrebat sau daca are legatura cu RCS, dar am si eu o nelamurire.
La anumite posturi (de ex. Eurosport HD, desene animate), am optiunea sa aleg din telecomanda in ce limba sa fie comentariul/dublajul (de obicei engleza, maghiara sau romana). Ideea e ca, dupa ce dau pe altceva, daca revin la postul respectiv, nu se pastreaza alegerea facuta.
Cum fac sa ramana setarea chiar si dupa ce butonez telecomanda pe alte canale? Daca are importanta, am un Samsung F6400.
Multumesc

Salut,

Am avut aceeasi situatie tot la un tv samsung si s-a rezolvat dupa ce am facut o revenire la setarile din fabrica si automat o rescanare a grilei.

#28192
parazitu1991

parazitu1991

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 24.06.2014
Stiti cumva de ce nu putem avea Cartoon Network , Boomerang, Nickelodeon in format HD ? Sau orice alt post de desene ( exceptand imbecilitatea de disney channel care ma calca pe nervi ) trebuie sa existe cerere pentru a primi aceste programe in format HD sau nu tine neaparat de audienta?

#28193
mediasettv

mediasettv

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,236
  • Înscris: 24.05.2014

View Postparazitu1991, on 28 august 2014 - 20:25, said:

Stiti cumva de ce nu putem avea Cartoon Network , Boomerang, Nickelodeon in format HD ? Sau orice alt post de desene ( exceptand imbecilitatea de disney channel care ma calca pe nervi ) trebuie sa existe cerere pentru a primi aceste programe in format HD sau nu tine neaparat de audienta?
Acesta este raspunsul tipizat oferit de rcs&rds atunci cand soliciti un anumit canal tv, fie el si HD:
"Stimate Abonat,
Grila de programe RCS&RDS este constituita pe baza unor sondaje de opinie prin care se determina preferintele abonatilor. In functie de numarul de solicitari similiare, va  fi sau nu introdus si canalul  solicitat de dumneavoastra.
Va multumim ca ne-ati comunicat preferintele dumneavoastra si va dorim o zi cat mai placuta!
Concluzia iti apartine!

Edited by mediasettv, 28 August 2014 - 20:46.


#28194
MembruAnonim

MembruAnonim

    MembruAnonim

  • Grup: Banned
  • Posts: 398,226
  • Înscris: 08.10.2015
@'parazitu1991': Cartoon Network şi Boomerang nu au versiune H.D. pt. România, iar pentru Nickelodeon H.D. se aşteaptă Audio-ul în Limba Română.

#28195
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006
Am vazut pe topicul INES ca la ei au intrat HBO Comedy si Cinemax in variantele HD. Pe astea le vreau si eu :)

#28196
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
Mai intai sa bage Cinemax 2 ca nici ala nu e.

#28197
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

View PostDaniellone, on 30 august 2014 - 10:12, said:

Am vazut pe topicul INES ca la ei au intrat HBO Comedy si Cinemax in variantele HD. Pe astea le vreau si eu Posted Image

Si eu mi le doresc in HD, dar intrebarea este: cu cat va creste valoarea MaxPack-ului, caci nu cred ca va ramane la fel de ieftin? :)

#28198
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
La Rds lumea vrea mocangeala.....asa ca 0 canale noi.

#28199
cristiboss70

cristiboss70

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,733
  • Înscris: 29.02.2008

View PostDaniellone, on 30 august 2014 - 10:12, said:

Am vazut pe topicul INES ca la ei au intrat HBO Comedy si Cinemax in variantele HD. Pe astea le vreau si eu Posted Image
Si eu vreau :)

#28200
maistoru

maistoru

    ex

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,747
  • Înscris: 10.05.2008
daca e cineva care a testat pvr-ul si pe humax2 si pe kaon, sa imi spuna si mie care i s-a parut mai "fiabil".

Edited by maistoru, 30 August 2014 - 15:57.


#28201
rstefan31

rstefan31

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 328
  • Înscris: 09.08.2009
Niciunul

Niciunul

#28202
adicorp

adicorp

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,267
  • Înscris: 23.03.2009

View Postmaistoru, on 30 august 2014 - 15:56, said:

daca e cineva care a testat pvr-ul si pe humax2 si pe kaon, sa imi spuna si mie care i s-a parut mai "fiabil".
Îți spun eu ăsta Posted Image  http://www.elstar.ro...fcb68ef518084ab

Edited by adicorp, 30 August 2014 - 20:12.


#28203
sags

sags

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 9,848
  • Înscris: 24.04.2013

View PostKalman2007, on 30 august 2014 - 11:34, said:

Mai intai sa bage Cinemax 2 ca nici ala nu e.
Cinemax 2 nu e mare pierdere. Din cate stiu este exact acelasi continut ca pe Cinemax simplu, doar decalat cu 24 de ore. Si oricum filmele se repeta de n ori, unele din ele chiar vin de pe HBO si HBO Comedy si se repeta si acolo, asa ca nu e prea important sa se repete de 2×n++ ori (in total, pe cele 2++ canale).

Dar Cinemax si HBO Comedy in HD as vrea si eu. Totusi, depinde cu ce pret…

#28204
Yukoto

Yukoto

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,248
  • Înscris: 11.09.2012
Orice canal in HD este binevenit, isi poate decala programul si cu o ora, important este sa se popularizeze grila cu canale HD.

#28205
Trackerrr

Trackerrr

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 12.02.2012

View Postsags, on 30 august 2014 - 20:14, said:

Cinemax 2 nu e mare pierdere. Din cate stiu este exact acelasi continut ca pe Cinemax simplu, doar decalat cu 24 de ore. Si oricum filmele se repeta de n ori, unele din ele chiar vin de pe HBO si HBO Comedy si se repeta si acolo, asa ca nu e prea important sa se repete de 2×n++ ori (in total, pe cele 2++ canale).

Dar Cinemax si HBO Comedy in HD as vrea si eu. Totusi, depinde cu ce pret…

Corect, cum cinemax repeta filmele de pe comedy, daca si c2 repeta ce ai vazut pe c1 deci si pe comedy nu are sens sa vezi aceleasi filme de 3 ori, interesante sunt variantele hd chiar de vor fi un pic mai scumpe

Edited by Trackerrr, 31 August 2014 - 08:00.


#28206
conu

conu

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,630
  • Înscris: 30.10.2005
Sunteți fantastici Posted Image))))))))
Enumerați 3 canale pe care sunt aceleași filme ( fff puține noutăți ca să merite o plată suplimentară) și mai vreți să și plătiți în plus Posted Image))))))))
Consider că 42 de lei sunt suficienți și suportă (a se citi acceptă :) ) o gamă mult mai largă de HD-uri.

Edited by conu, 31 August 2014 - 08:42.


Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate