Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...
 teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN
 Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.
 Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android

Recomandare bicicleta e-bike 20&#...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#24265
Cris7i

Cris7i

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 91
  • Înscris: 10.02.2004

View Postonesoccertv, on 08 ianuarie 2014 - 16:11, said:

Craiova vede cineva pe aici sa posteze frecventa?

au intrat pe 466

#24266
juncug

juncug

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 69
  • Înscris: 20.06.2008

View Postcristi0304, on 08 ianuarie 2014 - 14:25, said:

Prin republica de la Ploiesti exista ceva vesti despre noile HD-uri ?
(Nu sunt acasa).
Au aparut pe 466.

Nu am dorit postare dubla. Scuze!

Edited by juncug, 08 January 2014 - 16:33.


#24267
novatis

novatis

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 23
  • Înscris: 30.03.2010
dupa o scanare automata numai gaseste PROTV HD ,DIGISPORT 2 HD..in rest totu ok ,nu le gaseste nici dupa scanare manuala...in Braila tin sa mentionez...mai are cnv o asemenea problema?

#24268
Rhadoo824

Rhadoo824

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 745
  • Înscris: 03.03.2006

View Postcatalinman, on 08 ianuarie 2014 - 14:56, said:

Pentru ca au numarat separat Viasat History HD si Viasat Nature HD.

Da in realitate e un singur canal partajat de la sursa.

Daca vrei tu poti sa consideri ca sunt 5 canale HD si 1 SD.

Eu unul consider ca au intrat 4 canale HD ( Eurosport HD, Eurosport 2 HD, History HD, Viasat Nature/History HD) si 1 SD (Comedy Central Extra).
O singura intrebare mai am legat de acest subiect si inchei: nu exista variantele 24/24 de Viasat History HD si Viasat Nature HD, sau s-a decos comasarea celor doua din ratiuni de cost sau tehnice?

#24269
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007

View Posteridari, on 08 ianuarie 2014 - 16:27, said:

Salutare! Sunt din iasi si am si eu o o nedumerire legata de aceste noi canale introduse... Eu am un decodor Humax, am dat rescanare, am dat si revenire la setarile fabricii dar nu imi vede aceste noi programe. In schimb daca dau scanare manuala pe frecventa este 466MHz QAM256 6900, imi detecteaza programele noi introduse dar nu mi le mai vede pe celelate din grila, ramanad doar cele care corespund acestei frecvente. Luminati-ma si pe mine va rog cum sa fac sa le am pe toate! Va multumesc.
Aceeasi problema si la Braila pe stb-ul HD1. Nu am gasit rezolvare pana in prezent. Maine cel tarziu sun la relatii clienti sa-mi trimita o echipa acasa.

Edited by tudor75, 08 January 2014 - 16:44.


#24270
musiu

musiu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 43
  • Înscris: 08.07.2004
Salut,
In Suceava au bagat canalele anuntate, dar apar doar daca se da cautare manuala pe conserva lor Humax pe frecventa 466Mhz. Dar dupa aceasta cautare raman doar cele 5 programe HD restul se sterg. Daca ii dau cautare automata nu le gaseste ca merge doar pana la 402Mhz. Ce e de facut

#24271
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View Posteridari, on 08 ianuarie 2014 - 16:27, said:

Salutare! Sunt din iasi si am si eu o o nedumerire legata de aceste noi canale introduse... Eu am un decodor Humax, am dat rescanare, am dat si revenire la setarile fabricii dar nu imi vede aceste noi programe. In schimb daca dau scanare manuala pe frecventa este 466MHz QAM256 6900, imi detecteaza programele noi introduse dar nu mi le mai vede pe celelate din grila, ramanad doar cele care corespund acestei frecvente. Luminati-ma si pe mine va rog cum sa fac sa le am pe toate! Va multumesc.

N-ai ce sa faci decat sa astepti. Nu tine de tine sau de noi ci de tehnicul lor, local probabil. Asa e si la mine pe un Humax HD1 si Humax HD2, desi manual n-am scanat decat frecventa cu CC Extra pe care l-a gasit dar apoi au disparut celelalte canale. Dar banuiesc ca si cea cu cele 4 hd-uri o fi pe undeva. Trebuie sa asteptam sa se miste azi-maine.

#24272
uraganel

uraganel

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,989
  • Înscris: 01.02.2010

View Posteridari, on 08 ianuarie 2014 - 16:27, said:

Salutare! Sunt din iasi si am si eu o o nedumerire legata de aceste noi canale introduse... Eu am un decodor Humax, am dat rescanare, am dat si revenire la setarile fabricii dar nu imi vede aceste noi programe. In schimb daca dau scanare manuala pe frecventa este 466MHz QAM256 6900, imi detecteaza programele noi introduse dar nu mi le mai vede pe celelate din grila, ramanad doar cele care corespund acestei frecvente. Luminati-ma si pe mine va rog cum sa fac sa le am pe toate! Va multumesc.

Stai liniştit, e vorba de nesimţirea în formă continuă a salariaţilor RDS. Problema asta o am şi eu pe monitorul cu decodorul Humax DIGI+C HD. Mai este un salariat RDS pe aici care recomandă smart cam CI+. La mine am noroc că mai sunt două LCD TV în casă. E de vină superfirmware-ul RDS.

Edited by uraganel, 08 January 2014 - 16:47.


#24273
razvan1983

razvan1983

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,531
  • Înscris: 18.02.2008

View PostRhadoo824, on 08 ianuarie 2014 - 16:35, said:

O singura intrebare mai am legat de acest subiect si inchei: nu exista variantele 24/24 de Viasat History HD si Viasat Nature HD, sau s-a decos comasarea celor doua din ratiuni de cost sau tehnice?

La noi aici in Romania sigur nu exista, la toti operatorii de cablu este aceeasi varianta partajata si la rezolutie 720p.

P.S. Sunt orase unde aceste noi canale au aparut normal la scanare si pe decodoarele HD, dand un factory reset? Sau sunt numai pe tv-uri cu CI+?

#24274
AOADRIAN

AOADRIAN

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 461
  • Înscris: 21.09.2012
Revin cu o intrebare la care nimeni nu mi-a dat un raspuns. Am o conserva HD la care m-am stradiut din rasputeri sa nu fac update si acum vreau sa fac o rescanare pentru noile posturi introduse. Intrebarea este urmatoarea: daca dau sa fac rescanare se face prima data updatul si apoi rescanarea? caci parca nu mi-as dori se se faca updatul ca nu prea ma intereseaza sportul iar celelalte programe nu imi ofera nicio satisfactie. Multumesc.

#24275
bitiro

bitiro

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 678
  • Înscris: 07.03.2008
Frecventa Sibiu -  434000 Khz - 256QAM pentru HD-uri.

#24276
Caraiorgu

Caraiorgu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 72
  • Înscris: 24.02.2007
Are cineva idee in constanta daca au intrat ? Daca da pe ce frecventa ? Dureaza foarte mult scanarea pe TV si sa nu o dau degeaba . ms

#24277
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007
din pacate se pare ca o sa mai dureze la Tgv pana apare noul tp... Posted Image

#24278
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010

View Postrazvan1983, on 08 ianuarie 2014 - 16:39, said:

N-ai ce sa faci decat sa astepti. Nu tine de tine sau de noi ci de tehnicul lor, local probabil. Asa e si la mine pe un Humax HD1 si Humax HD2, desi manual n-am scanat decat frecventa cu CC Extra pe care l-a gasit dar apoi au disparut celelalte canale. Dar banuiesc ca si cea cu cele 4 hd-uri o fi pe undeva. Trebuie sa asteptam sa se miste azi-maine.
Răzvan, care e frecvenţa pe care ai găsit Comedy Central Extra? Eu l-am căutat de aseară şi nu l-am găsit.

@Lucio: Tu l-ai găsit?

Edited by Cipry7, 08 January 2014 - 17:14.


#24279
STEAUA4EVER

STEAUA4EVER

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 148
  • Înscris: 24.06.2005
Mai bine bagau Travel HD in loc de Viasat Nature HD. Cat ar fi costat in plus sa fi bagat Travel HD, daca tot or bagat 4 canale HD odata??

#24280
Lucio

Lucio

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 258
  • Înscris: 19.01.2007

View PostCipry7, on 08 ianuarie 2014 - 17:12, said:

@Lucio: Tu l-ai găsit?

este pe 394 MHz.

#24281
Cipry7

Cipry7

    The Doctor

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,392
  • Înscris: 04.08.2010
Of, nu-l găseşte decodorul nici la căutare manuală. Posted Image

Mersi! Am notat frecvenţa pentru viitoare căutări.

Edited by Cipry7, 08 January 2014 - 17:21.


#24282
Dinu Marian

Dinu Marian

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 219
  • Înscris: 25.10.2005
Buna seara, pt cei care au abonament sd beneficiaza de aceste canale?

Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate