Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii
 Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...
 Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#4861
liv_2007

liv_2007

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 19
  • Înscris: 18.04.2007
A aparut si anuntul despre "noile canale":

Quote

RCS & RDS este in curs de actualizare a tarifelor conform noilor prevederi legislative de aplicare a TVA (24%).
Compania pastreaza unele tarife neschimbate, suportand diferenta rezultata din cresterea de TVA. Noile tarife vor fi disponibile in curand.


#4862
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 Sommerby, on 1st July 2010, 14:31, said:

Apropos:

CITAT *
De acord cu tine ca la partea cu relatii clienti sunt varza, una spun alta fac, plus ca au o gramada de incompetenti. Crede-ma ca eu am facut parte din primul val de cablari la ei, cand de-abia cablau scarile. Am asteptat vreo 80 de zile din data cand am semnat contractul pana am avut cablu efectiv in apartament. Cate telefoane n-am dat la ei plus ceva vizite
Concluziile le trageti voi.

Apai vezi cum se poate denatura adevarul scotand din context ceva?
Omul acela, pe un topic vecin, amintea de istoria cablarilor deja...

Anywyas, eu ma retrag din discutia aceasta - pro si contra se poate discuta pana maine de dimineata, iar topicul de fata nu este RC-ul celor de la RCS-RDS :)
Aici... de bine de rau caut informatii care au legatura cu titlul topicului (chiar daca pe perioade fara noutati notabile e firesc sa mai apara si cele care au doar vag legatura)

AV vouã

#4863
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

 liv_2007, on 1st July 2010, 14:54, said:

A aparut si anuntul despre "noile canale":
Era si normal,  de asta nu intra nimic nou HD, dupa CNA acum tva-ul este de vina :))))). Oare or sa faca si cu tva-ul o perioada de n luni de zile de teste? :)))

#4864
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 rotnic, on 1st July 2010, 14:50, said:

Sunat la RC, de, plictiseala mare, cica cat de curand, chiar mai repede decat cred eu, vom avea hd in pl. eu vreau acu dar na cica mai dureaza.

Trec si io azi pe la Cuza (tot din plictiseala).  :D

Daca obtin ceva informatii (mai precise si la fel de bune), revin... :peacefingers:

#4865
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

 Johnny89sv, on 1st July 2010, 14:31, said:

De unde ai informatia?ultima data transmiteau si digi si eurosport2.Daca transmite doar digi ce optiuni(meciuri) au?

s-a mai spus chiar aici pe forum. digi are exclusivitate pt anglia, dar nu mai are germania deloc (care a trecut la es2). deci vei vedea chelsea-manchester sau liverpool-arsenal la digi (HD!).

#4866
EsTeTicu

EsTeTicu

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 02.04.2008
Nu vreau sa fiu rau, dar totusi, am o curiozitate personala, si fara sa atac pe nimeni va intreb:

nu aveti nimic mai bun de facut (zi de zi) decat sa treceti prin casierii si sa ii frecati pe aia de la RC ? Chiar e vital sa aveti HD? Nu inteleg disperarea asta.. parca ar fi cine stie ce.. uitati-va la TV si la alte canale de stiri si vedeti probleme reale ce au dragii nostrii romani...

#4867
adrianncj

adrianncj

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 06.06.2010
de ng wild hd la cluj se stie ceva?

#4868
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 14.12.2007
Am si eu o intrebare.Acum am abonamentul extra dar cand apare HD as putea sa iau stb-ul si sa ma trec la baza reducand astfel din cheltuieli?
Mai pe scurt se poate baza digital+HD?

#4869
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

 nick_style, on 1st July 2010, 15:41, said:

Am si eu o intrebare.Acum am abonamentul extra dar cand apare HD as putea sa iau stb-ul si sa ma trec la baza reducand astfel din cheltuieli?
Mai pe scurt se poate baza digital+HD?
Da se poate. Pentru HD ai nevoie de un abonament digital: BAZA sau BAZA EXTRA sau BAZA + MAXPACK sau BAZA + CINESTAR, etc. Eu acum am baza sxtra special + HBO si cand apare HD-ul voi renunta la HBO ramanand numai cu pachetul baza special + 10 RON chirie HD. Sper ca m-am facut inteles.

#4870
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 Sommerby, on 1st July 2010, 13:41, said:

...
CITAT *
De azi nu-mi mai merg 2 canale din pachetul MaxPack la care sunt abonat, anume HBO Comedy si Cinemax
decodorul afiseaza 'Nu sunteti autorizat sa vizionati acest canal.'


... si uite cum revin in spiritul NEdenaturarii adevarului (si in acord cu ideea anterioara, cum ca e foarte usor ca machiavelic sau nu sa folosesti un crampei de idee ca sa accentuezi subiectiv... ceva - dar nu mai comentez intentia, ma rezum la fapte )
acel citat ii apartine lui Shieu, caruia i-am si raspuns pe topicul SD, si i-am sugerat si solutia - dealtfel fiind din Brasov si mai ales ca e caz singular cu acea problema- , problema lui avand alta cauza, cel mai probabil decodorul a fost lasat scos din priza o lunga perioada de timp, iar cartela trebuia sa fie reactivata :)
Cum omul nu a mai raspuns dupa aceea, presupun ca problema lui a fost rezolvata cu modalitatea propusa

no (other) comment

Edited by gemini11, 01 July 2010 - 14:49.


#4871
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010
wrong post. delete pls

Edited by Burke, 01 July 2010 - 15:14.


#4872
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,790
  • Înscris: 28.11.2005

 EsTeTicu, on 1st July 2010, 15:25, said:

Nu vreau sa fiu rau, dar totusi, am o curiozitate personala, si fara sa atac pe nimeni va intreb:

nu aveti nimic mai bun de facut (zi de zi) decat sa treceti prin casierii si sa ii frecati pe aia de la RC ? Chiar e vital sa aveti HD? Nu inteleg disperarea asta.. parca ar fi cine stie ce.. uitati-va la TV si la alte canale de stiri si vedeti probleme reale ce au dragii nostrii romani...

Crezi ca nu vedem?

Insa sa-ti raspund la obiect: nici maine si probabil deloc, nu pot sa vizionez CM in HD. In plus cand apare ceva nou dpdv tehnologic vreau si EU. Adica persoana mea.

PS: mai simplu e sa ma mut la alt oprator, sau lcd cu mpeg4, dar pe moment nu e cazul.

Edited by rotnic, 01 July 2010 - 15:25.


#4873
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,246
  • Înscris: 25.01.2007

 EsTeTicu, on 1st July 2010, 15:25, said:

Nu vreau sa fiu rau, dar totusi, am o curiozitate personala, si fara sa atac pe nimeni va intreb:

nu aveti nimic mai bun de facut (zi de zi) decat sa treceti prin casierii si sa ii frecati pe aia de la RC ? Chiar e vital sa aveti HD? Nu inteleg disperarea asta.. parca ar fi cine stie ce.. uitati-va la TV si la alte canale de stiri si vedeti probleme reale ce au dragii nostrii romani...


Nici eu nu vreau sa fiu rau da asa sunt!
NU nu am altceva mai bun de facut. Fiecare cu aia treaba lui, noi cu HD-ul ei cu apa. De ce sa-mi fie mila de puturosii aia care n-au pus mana sa construiasca un dig sau aceeasi oameni care anii trecuti stateau si se uitau cum altii le repara casele. Probleme avem toti si nu trebuie sa le plang de mila la niste puturosi.

Edited by andreyvsjoker, 01 July 2010 - 15:40.


#4874
roacharu

roacharu

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 244
  • Înscris: 26.01.2010

 andreyvsjoker, on 1st July 2010, 16:36, said:

NU nu am altceva mai bun de facut. Fiecare cu aia treaba lui, noi cu HD-ul ei cu apa. De ce sa-mi fie mila de puturosii aia care n-au pus mana sa construiasca un dig sau aceeasi oameni care anii trecuti stateau si se uitau cum altii le repara casele. Probleme avem toti si nu trebuie sa le plang de mila la niste puturosi.
cu riscul unui off topic major, cum sa vorbesti asa? Cum sa construiasca niste sateni un dig? Crezi ca ala se face cu busteni si pietre ca-n filmul Robin Hood? Ala costa sute de mii de euro, se fac proiecte, e treaba guvernului. Rautatea nu mai are nicio limita in tara asta batuta de soarta?

#4875
dacianova

dacianova

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 868
  • Înscris: 26.06.2003

 EsTeTicu, on 1st July 2010, 15:25, said:

Nu vreau sa fiu rau, dar totusi, am o curiozitate personala, si fara sa atac pe nimeni va intreb:

nu aveti nimic mai bun de facut (zi de zi) decat sa treceti prin casierii si sa ii frecati pe aia de la RC ? Chiar e vital sa aveti HD? Nu inteleg disperarea asta.. parca ar fi cine stie ce.. uitati-va la TV si la alte canale de stiri si vedeti probleme reale ce au dragii nostrii romani...

In primul rand sa stii ca am HD. Sunt unii disperati nu neaparat pentru HD ci mai mult pentru receiver.

#4876
andreyvsjoker

andreyvsjoker

    unProfessional Joker

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,246
  • Înscris: 25.01.2007

 roacharu, on 1st July 2010, 16:40, said:

cu riscul unui off topic major, cum sa vorbesti asa? Cum sa construiasca niste sateni un dig? Crezi ca ala se face cu busteni si pietre ca-n filmul Robin Hood? Ala costa sute de mii de euro, se fac proiecte, e treaba guvernului. Rautatea nu mai are nicio limita in tara asta batuta de soarta?

Da mai hai sa lasam offtopicul. Digul se face din piatra si pamant.
Un lucru m-ai zic si am incheiat offtopicul : Tu n-ai vazut ca satenii  aia la care le plangi de mila se plimba pe acolo si jandarmii cara saci cu pamant. Si vrei sa le plang eu de mila? NICODATA

Edited by andreyvsjoker, 01 July 2010 - 15:53.


#4877
leto2a1

leto2a1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 618
  • Înscris: 16.03.2007

 andreyvsjoker, on 1st July 2010, 16:48, said:

Da mai hai sa lasam offtopicul. Digul se face din piatra si pamant.
Un lucru m-ai zic si am incheiat offtopicul : Tu n-ai vazut ca satenii  aia la care le plangi de mila se plimba pe acolo si jandarmii cara saci cu pamant. Si vrei sa le plang eu de mila? NICODATA

Ai mare dreptate. Asa a fost si acum 2 ani si acum 5 ani, cand jandarmii le scoteau lucrurile din casa si le carau sacii cu nisip si ei se uitau cu tigara in gura si dup aia plecau sa mai stea cu vecinul la o tuica.
Cred ca de aia nu au adus inca STB HD in Ploiesti, ca sa fiu si on topic
Si de durerea saracilor romani se ocupa canalele de stiri si Boc, acelasi om care mi-a luat 25% din salariu si acum face apel la mine sa dau ajutor umanitar.
Respect!

#4878
nick_style

nick_style

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 764
  • Înscris: 14.12.2007

 crematoryro2005, on 1st July 2010, 14:45, said:

Da se poate. Pentru HD ai nevoie de un abonament digital: BAZA sau BAZA EXTRA sau BAZA + MAXPACK sau BAZA + CINESTAR, etc. Eu acum am baza sxtra special + HBO si cand apare HD-ul voi renunta la HBO ramanand numai cu pachetul baza special + 10 RON chirie HD. Sper ca m-am facut inteles.
Am inteles,spar sa raman si eu cu baza+10 lei chirie HD pt. ca oricum nu ma uit la acele programe in plut de pe extra.Ms de raspuns si hai cu HD-ul.:)
Eu mai mult vreau reciverul decat HD-ul pt ca am pus un cablu scart de 5m la asta care-l am acum SD si se vede imaginea ca si cum ar avea purici.Am putut rezolva din meniul stb-ului mutand de pe modul RGB pe celalalt si intradevar nu mai area imaginea puricita dar s-a pierdut din claritte,imaginea e ceva mai stearsa.Acest stb-HD avand iesire hdmi nu mai are cum sa apara problema indiferent de lungimea cablului.

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate