Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#4825
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005
Si uite asa trece luna de luna si platesc 10 ron chirie pt stb-hd sa nu vad hd, bine asta daca nu excludem Nat. Geo si Wild care dau aceleasi 5 documetare de le stim si replicile. Foarte tare cum ne-au pacalit ei cu 10 ron doar pt TVR HD pt ca au profitat de Campionatul Mondial, dupa care au lasat la liber :))), inteligenta miscare.

#4826
Burke

Burke

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 278
  • Înscris: 27.05.2010

View Postpapichullooo, on 1st July 2010, 10:41, said:

Si uite asa trece luna de luna si platesc 10 ron chirie pt stb-hd sa nu vad hd, bine asta daca nu excludem Nat. Geo si Wild care dau aceleasi 5 documetare de le stim si replicile. Foarte tare cum ne-au pacalit ei cu 10 ron doar pt TVR HD pt ca au profitat de Campionatul Mondial, dupa care au lasat la liber :))), inteligenta miscare.
Nu e pacaleala. Ai ales singur. Pe site scrie 4 canale hd (si de fapt sunt chiar 5). Si eu vreau hbo hd si eurosport dar nu s-a angajat rcs ca le livreaza pana la o data anume si nu s-a incadrat in termen... Cred ca putem doar sa speram de fapt.

#4827
tesia

tesia

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 394
  • Înscris: 22.03.2010
suntem plini de HD. ,de ma enervez ,.Urmeaza la celalant 1....ac. 3D nenumarate canale. Incepem cu ziarul gazeta sporturilor,sa ne obisnuim,ca altfel ne stricam ochiide la atatea canale HDsi altele16\9.   O zi buna la toata lumea

#4828
justitiaru2000

justitiaru2000

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 317
  • Înscris: 07.03.2007

View Posttesia, on 1st July 2010, 10:58, said:

se vad bine canalele bagate de azi? La alea hd ,ma refeream.. O zi buna

eram curios,nu de alta
La fel cum se vad si cele de la RDS. No offence.
O zi buna.

#4829
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View PostBurke, on 1st July 2010, 10:43, said:

Nu e pacaleala. Ai ales singur. Pe site scrie 4 canale hd (si de fapt sunt chiar 5). Si eu vreau hbo hd si eurosport dar nu s-a angajat rcs ca le livreaza pana la o data anume si nu s-a incadrat in termen... Cred ca putem doar sa speram de fapt.
Intr-un fel ai dreptate, dar atata timp cat unii abonati RDS vad gratis ceea ce eu platesc, mi se pare pacaleala.

#4830
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Postpapichullooo, on 1st July 2010, 11:09, said:

Intr-un fel ai dreptate, dar atata timp cat unii abonati RDS vad gratis ceea ce eu platesc, mi se pare pacaleala.
Acum fara suparare si fara a tine partea RDS-ului. Abonatii care au TV cu tuner DVB-C pot vedea gratis doar pachetul de baza RDS + TVR HD si UTV HD. Aceste doua canale din urama urmeaza sa fie si ele codate cat de curand. Tu platesti 10 RON practic pentru chiria STB-ului, care zic eu ca merita. 10 RON pentru 5 canale HD si un STB care merge foarte bine, eu zic ca e OK. Gandeste-te ca unui dau 6 RON pentru o conserva Hyundai. Asa ca sa fim seriosi. Are RDS-ul pacate, destul de multe pe partea de DIGI Cablu, insa legat de pretul STB-ului eu zic ca e ok.

#4831
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007
lista tp-urilor din bucuresti pe digital cablu

322 256qam
354 64qam
362 64qam
370 64qam
378 64qam
386 64qam
394 64qam
402 64qam
410 64qam
450 64qam
458 64qam
466 64qam
474 64qam

eu cred ca ar putea sa le faca pe toate 256qam si astfel sa mai faca rost de banda pe ele..

Edited by Florin64x, 01 July 2010 - 10:30.


#4832
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postcrematoryro2005, on 1st July 2010, 11:22, said:

Acum fara suparare si fara a tine partea RDS-ului. Abonatii care au TV cu tuner DVB-C pot vedea gratis doar pachetul de baza RDS + TVR HD si UTV HD. Aceste doua canale din urama urmeaza sa fie si ele codate cat de curand. Tu platesti 10 RON practic pentru chiria STB-ului, care zic eu ca merita. 10 RON pentru 5 canale HD si un STB care merge foarte bine, eu zic ca e OK. Gandeste-te ca unui dau 6 RON pentru o conserva Hyundai. Asa ca sa fim seriosi. Are RDS-ul pacate, destul de multe pe partea de DIGI Cablu, insa legat de pretul STB-ului eu zic ca e ok.
Nu ma plang de chirie, ideea era ca era frumos sa lase la liber, si eu am tv cu tuner DVB-C, si sa dea decodoare si sa codeze cand puteau sa dea la toata lumea. Forte bine ca este lasat la liber TVR HD pt cei la care nu au ajuns inca stb-urile HD, dar normal era ori sa plateasca toti ori nimeni. Celelalte posturi HD care sunt acum sunt o gluma, sunt aceleasi emisiuni zi de zi. Ma rog, eu sunt multumit una peste alta de RDS, dar unele lucruri nu mi se par normale, nu este posibil sa nu sti o data cand introduci noi posturi, asta chiar nu este normal.

Edited by papichullooo, 01 July 2010 - 10:39.


#4833
ole

ole

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,224
  • Înscris: 10.07.2003

View PostFlorin64x, on 1st July 2010, 11:29, said:

lista tp-urilor din bucuresti pe digital cablu

322 256qam
354 64qam
362 64qam
370 64qam
378 64qam
386 64qam
394 64qam
402 64qam
410 64qam
450 64qam
458 64qam
466 64qam
474 64qam

eu cred ca ar putea sa le faca pe toate 256qam si astfel sa mai faca rost de banda pe ele..

daca ar fi numai banda problema...

#4834
Florin64x

Florin64x

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,455
  • Înscris: 19.04.2007

View Postole, on 1st July 2010, 11:38, said:

daca ar fi numai banda problema...
una dintre ele..

#4835
zeroice

zeroice

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,816
  • Înscris: 28.12.2006
bai da io nu va inteleg pe astia care se cred mai circotasi si se vaieta in permanenta ba de 10RON chirie, ba de aceleasi 10 documentare reluate pe NatGeo....chiar aveti timp sa va uitati toata ziua la TV? :) n-aveti servici? :) Eu de cind am luat STB-ul de exemplu nu am prins aceeasi emisiune de 2 ori seara de exemplu pe NatGeo si NatGeo HD.

Daca o sa bage HBO HD o sa va vaietati ca au doar 20 de filme/luna care si alea o sa fie repetate.
UTV HD, o sa va plictisiti de aceleasi videoclipuri din Top100 over and over again.
EurosportHD turul Frantei care este odata pe an, in rest numai balarii...au pierdut toate licentele, nu mai sint ce au fost acum 10 ani.
Exceptie face Eurosport2HD care nu stiu daca exista, dar s-ar merita pt. Premier League in HD.

#4836
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 26.03.2007
tot vb de HBO HD , EUROSPORT HD dar ei nu sunt in stare sa  dea drumul la niste programe BANALE ca si PRO TV  HD si SPORT.RO HD sunt de o luna in grila dar nu sunt disponibile super oferta  :coolspeak:

#4837
crematoryro2005

crematoryro2005

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,382
  • Înscris: 27.12.2006

View Postpapichullooo, on 1st July 2010, 11:37, said:

Nu ma plang de chirie, ideea era ca era frumos sa lase la liber, si eu am tv cu tuner DVB-C, si sa dea decodoare si sa codeze cand puteau sa dea la toata lumea. Forte bine ca este lasat la liber TVR HD pt cei la care nu au ajuns inca stb-urile HD, dar normal era ori sa plateasca toti ori nimeni. Celelalte posturi HD care sunt acum sunt o gluma, sunt aceleasi emisiuni zi de zi. Ma rog, eu sunt multumit una peste alta de RDS, dar unele lucruri nu mi se par normale, nu este posibil sa nu sti o data cand introduci noi posturi, asta chiar nu este normal.
Tie nu ti se pare normal sa nu se stie o data cand se adauga noi canale HD. Cat de normal e atunci sa nu stie nimeni cand se da drumul la HD, in restul oraselor? In plus nici la UPC nu exista o informare oficiala despre data si canalele HD care se vor introduce. Cand se vor introduce in grila, poti sa fii sigur ca vor anunta pe site, prin comunicate de presa. In plus pana la urma e dreptul lor sa codeze HD-ul chiar daca nu merge in toata tara. Tu ca abonat HD platesti 10 ROn in care e inclusa chiria STB-ului si abonamentul la canalele HD. Chiar daca spun ca nu se plateste abonament, e doar o chestie de marketing. Eu ca abonat Baza special digital, platesc doar pentru canalele respective...nu dau nimic pentru HD. Asa ca pana la urma aceasta situatie are logica. Daca le-ar lasa la liber, atunci si cineva care are doar baza analogic ar prinde Hd, pentru 24 RON. Trebuie sa traiasca si ei... :)

#4838
stefandrgs

stefandrgs

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 127
  • Înscris: 22.09.2009
La Humax-ul HD e misto ca pentru posturile la care subtitrarea e setata din meniul receiver-ului (gen Discovery World, TV 1000 etc), programul nu e transmis deja subtitrat (gen HBO ro, Nat Geo/wild ro etc) si care sunt transmise 4:3, poti sa alegi modul "zoom" de la receiver si "auto" de la TV si apare aproximativ ca un 16:9.

E ok pt ca receiverul "muta"subtitrarea mai sus, pentru a fi vazuta si in modul "zoom"

#4839
Shieu

Shieu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,460
  • Înscris: 24.06.2009
azi am intrebat la casieria din Calea Bucuresti din Brasov daca au decodoare HD ,raspunsul lor a fost : Nu avem , nu stim cand se vor aduce
In schimb aveau SD  :photo: , insa din pacate se da , in chirie, si deocamdata n-ai voie sa inchiriezi un al doelea decodor SD.

#4840
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

View Postzeroice, on 1st July 2010, 11:48, said:

bai da io nu va inteleg pe astia care se cred mai circotasi si se vaieta in permanenta ba de 10RON chirie, ba de aceleasi 10 documentare reluate pe NatGeo....chiar aveti timp sa va uitati toata ziua la TV? :) n-aveti servici? :) Eu de cind am luat STB-ul de exemplu nu am prins aceeasi emisiune de 2 ori seara de exemplu pe NatGeo si NatGeo HD.

Daca o sa bage HBO HD o sa va vaietati ca au doar 20 de filme/luna care si alea o sa fie repetate.
UTV HD, o sa va plictisiti de aceleasi videoclipuri din Top100 over and over again.
EurosportHD turul Frantei care este odata pe an, in rest numai balarii...au pierdut toate licentele, nu mai sint ce au fost acum 10 ani.
Exceptie face Eurosport2HD care nu stiu daca exista, dar s-ar merita pt. Premier League in HD.
Hai sa te uimesc, am tv chiar in birou... :)))))

#4841
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

View Postzeroice, on 1st July 2010, 11:48, said:

...
Exceptie face Eurosport2HD care nu stiu daca exista, dar s-ar merita pt. Premier League in HD.

Exista, dar nu si in romana, si nu mai au Premier League ca l-a luat Digi. Au doar Bundesliga.

#4842
MasterC

MasterC

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,538
  • Înscris: 10.09.2003

View Postpapichullooo, on 1st July 2010, 11:37, said:

Nu ma plang de chirie, ideea era ca era frumos sa lase la liber, si eu am tv cu tuner DVB-C, si sa dea decodoare si sa codeze cand puteau sa dea la toata lumea. Forte bine ca este lasat la liber TVR HD pt cei la care nu au ajuns inca stb-urile HD, dar normal era ori sa plateasca toti ori nimeni. Celelalte posturi HD care sunt acum sunt o gluma, sunt aceleasi emisiuni zi de zi. Ma rog, eu sunt multumit una peste alta de RDS, dar unele lucruri nu mi se par normale, nu este posibil sa nu sti o data cand introduci noi posturi, asta chiar nu este normal.
Legat de canalele care urmeaza sa apara sunt zvonuri. Mai bine te gandesti ca nu ai auzit nimic si o ramai masca! cand o sa vezi ca apar canale noi.

Iti dau eu 10 lei pentru faptul ca au lasat TVR HD la liber pe perioada campionatului mondial. Aia care nu au tuner DVB-C MPEG4 la TV ce fac, crezi ca isi plang de mila pentru chiria asta "marlaneasca"?

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate