Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor
 Discuții despre TVR Sport HD

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...

Renault Android
 Recomandare bicicleta e-bike 20&#...

Bing-Content removal tool

Nu pot accesa monitorulsv.ro de l...

Cum sa elimini urmele de acnee?
 Wc Geberit

Routere detinute in trecut si in ...

Teii din fața casei

E-Mail in serie prin Excel si Out...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#4843
papichullooo

papichullooo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,474
  • Înscris: 15.01.2005

 MasterC, on 1st July 2010, 12:17, said:

Legat de canalele care urmeaza sa apara sunt zvonuri. Mai bine te gandesti ca nu ai auzit nimic si o ramai masca! cand o sa vezi ca apar canale noi.

Iti dau eu 10 lei pentru faptul ca au lasat TVR HD la liber pe perioada campionatului mondial. Aia care nu au tuner DVB-C MPEG4 la TV ce fac, crezi ca isi plang de mila pentru chiria asta "marlaneasca"?
Nu mai vreau sa intru in polemica, nu ma pland de chirie, dar na nu s-a inteles ce am vrut sa spun. Prefer sa faca abonament sau chirie de 100 nu de 10 ron dar sa fie continut HD.

#4844
Daniellone

Daniellone

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,586
  • Înscris: 25.09.2006

 zeroice, on 1st July 2010, 11:48, said:

Exceptie face Eurosport2HD care nu stiu daca exista, dar s-ar merita pt. Premier League in HD.
Drepturile Premier League pentru Romania au fost preluate integral de Digi Sport incepand din toamna, asa ca o sa le vezi acolo.

#4845
bolva

bolva

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 123
  • Înscris: 17.02.2010
ce bine se vad noile programe hd............................. :thumbup:

#4846
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007
http://cna.ro/Extras...al-al,3480.html

" 7. Avize de retransmisie

Au fost amânate pentru ºedinþa din data de 7 iulie 2010. "

Asta in caz ca totusi in acea sedinta ar fi vreo cerere a RCS-RDS... , desi am indoieli in privinta aceasta, sau ca ar conta cumva.

#4847
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

 papichullooo, on 1st July 2010, 10:41, said:

Si uite asa trece luna de luna si platesc 10 ron chirie pt stb-hd sa nu vad hd, bine asta daca nu excludem Nat. Geo si Wild care dau aceleasi 5 documetare de le stim si replicile. Foarte tare cum ne-au pacalit ei cu 10 ron doar pt TVR HD pt ca au profitat de Campionatul Mondial, dupa care au lasat la liber :))), inteligenta miscare.

Adauga si supercanalul UTV hd care are aceleasi 7 videoclipuri HD care se reiau automat toata ziua!
Te alaturi grupului care a luat drept oficiala si acea oferta neoficiala din martie inventata de niste useri cu care au convins niste clienti cu un content care nu exista nici pana in prezent: Italia Uno, Canale 5, Canalele franceze (France 2, etc.).
Si e oferta cea mai gratisa (10 lei pe luna) fata de unii care au 7 canale care chiar sunt gratis 1 an de zile iar 1 an cu 18 lei pe luna si includ: History HD, National geografic HD, Eurosport HD, Pro tv HD, Sport.ro HD, etc.
Numai vorbim de Epg-ul defazat la doar 15 canale.
Numai vorbim de asa ceva:

 Quote

De azi nu-mi mai merg 2 canale din pachetul MaxPack la care sunt abonat, anume HBO Comedy si Cinemax
decodorul afiseaza 'Nu sunteti autorizat sa vizionati acest canal.'
...

 dondhanny, on 30th June 2010, 15:59, said:

Europa FM e pista audio pe 1music channel ro si pe gsp tv, iar pe hallmark pista audio discovery science... COOL!.
Si nu are legatura cu aprobarile CNA-ului, pentru ca si alte firme obtin acordurile de retransmisie si abia dupa aceea fac oferta catre clienti, nu vand ceea ce nu au! E doar incompetenta, atat!
Keep on going RCS! U rulez :OK:

Edited by Sommerby, 01 July 2010 - 13:05.


#4848
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 Sommerby, on 1st July 2010, 13:41, said:

Adauga si supercanalul UTV hd care are aceleasi 7 videoclipuri care se reiau automat toata ziua!
Te alaturi grupului care a luat drept oficiala si acea oferta neoficiala din martie inventata de niste useri cu care au convins niste clienti cu un content care nu exista nici pana in prezent: Italia Uno, Canale 5, Canalele franceze (canale 2, etc.).
Keep on going RCS! U rulez :OK:


... canal UTV care are ORE de transmisie HD de cateva zile - sigur sunt mai mult de 7 videoclipuri acolo :) (stirea a aparut oricum si in forumul de fata)
Si ce legatura are "ne"oferta unor useri cu RCS? :D
Cat despre lista de canale, acestea se pot vizualiza si in site-ul rcs-rds, chiar daca lista de acolo este incompleta (deh, sunt cu titlu informativ acelea, si exista si notificarea: "*numarul si specificul canalelor tv pot varia. Va rugam sa verificati grila locala")
Astea asa, pentru un plus de obiectivitate...

Cele bune

"HD videos only" vezi imaginea:

Attached Files


Edited by gemini11, 01 July 2010 - 12:55.


#4849
dantim1

dantim1

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 687
  • Înscris: 27.06.2002

 gemini11, on 1st July 2010, 13:53, said:

Cat despre lista de canale, acestea se pot vizualiza si in site-ul rcs-rds, chiar daca lista de acolo este incompleta (deh, sunt cu titlu informativ acelea, si exista si notificarea: "*numarul si specificul canalelor tv pot varia. Va rugam sa verificati grila locala")
Astea asa, pentru un plus de obiectivitate...
Si unde anume se poate verifica grila locala?!?

#4850
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

 dantim1, on 1st July 2010, 14:04, said:

Si unde anume se poate verifica grila locala?!?

Cum unde? :mellow:
In cel mai profesionist mod cu putinta, la intrarea in fiecare oras  :lol:  sunt niste tipi (insideri) care distribuie pe langa facturi fiscale si schema locala a canalelor RCS digit.... (scuze, analogic, ca digital nu au cum ca nu exista stb-uri SD la casierii).

Edited by Sommerby, 01 July 2010 - 13:12.


#4851
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 Sommerby, on 1st July 2010, 14:08, said:

Cum unde? :mellow:
In modul cel mai profesionist cu putinta, la intrarea in fiecare oras  :lol:  sunt niste tipi (insideri) care distribuie pe langa facturi false si schema locala a canalelor RCS digit.... (scuze, analogic, ca digital nu au cum ca nu exista stb-uri SD la casierii).

Carcotas si nefondat, (mai putin partea cu afisarea canalelor analogice) desigur. Mesajul.
Dar eu unul nu vreau sa intru intr-o carco... , pardon, polemica. Si te invit in Brasov, unde de saptamani de zile stau gramada decodoarele SD (chiar si pana mai lunea trecuta erau destule si HD). Si cu anumite exceptii, nu cred ca vreun reprezentant comercial nu te poate informa despre grila.

Cele bune

#4852
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

 gemini11, on 1st July 2010, 14:20, said:

Si te invit in Brasov, unde de saptamani de zile stau gramada decodoarele SD (chiar si pana mai lunea trecuta erau destule si HD).

Merci, dar refuz. Te invit eu insa in Constanta, Iasi, etc si capitala si cauti stb-uri SD la ce casierie vrei tu! Apoi ne contactezi si ne povestesti ce ai gasit! la fel si cu stb-urile HD, poate organizezi tu o excursie in Brasov pentru potentialii clienti din Bacau, Suceava, Iasi, etc. care se plang pe cel putin 10 pagini din acest topic cum ca nici vorba sa exista HD in orasele lor!  :peacefingers:
Sau ne sugerezi sa ne mutam in Brasov ca sa putem beneficia de decodoarele mirificului digital de la RCS? :photo:
Poate ai timp si poti reflecta acum la ceea ce ai afirmat mai sus daca nu cumva seamana cu: "daca eu am digital, deci exista, iar eu sunt majoritatea, deci...good job RCS" :OK:

Edited by Sommerby, 01 July 2010 - 13:28.


#4853
blue-line

blue-line

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,634
  • Înscris: 13.01.2010

 Sommerby, on 1st July 2010, 13:41, said:

Si e oferta cea mai gratisa (10 lei pe luna) fata de unii care au 7 canale care chiar sunt gratis 1 an de zile iar 1 an cu 18 lei pe luna si includ: History HD, National geografic HD, Eurosport HD, Pro tv HD, Sport.ro HD, etc.
Si de ce nu te muti la UPC si ne lasi topicul in pace ?

#4854
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

 blue-line, on 1st July 2010, 14:28, said:

Si de ce nu te muti la UPC si ne lasi topicul in pace ?

Nu are legatura cu nicio firma concurenta incompetenta dovedita de pseudo-serviciile oferite de RCS clientilor lui, iar eu sunt unul dintre ei.
Topicul asta e al tau? pe persoana fizica :lol: ? Am tot dreptul sa imi manifest opinia pe orice topic doresc atat timp cat folosesc argumente reale si oficiale  referitoare la un prestator de servicii (nu cu simpatii sau interdependenta).
Apropos:

 Quote

De acord cu tine ca la partea cu relatii clienti sunt varza, una spun alta fac, plus ca au o gramada de incompetenti. Crede-ma ca eu am facut parte din primul val de cablari la ei, cand de-abia cablau scarile. Am asteptat vreo 80 de zile din data cand am semnat contractul pana am avut cablu efectiv in apartament. Cate telefoane n-am dat la ei plus ceva vizite
Concluziile le trageti voi.

Edited by Sommerby, 01 July 2010 - 13:37.


#4855
Johnny89sv

Johnny89sv

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 142
  • Înscris: 25.12.2007

 mihaiovidiu82, on 1st July 2010, 12:09, said:

Exista, dar nu si in romana, si nu mai au Premier League ca l-a luat Digi. Au doar Bundesliga.
De unde ai informatia?ultima data transmiteau si digi si eurosport2.Daca transmite doar digi ce optiuni(meciuri) au?

#4856
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 Sommerby, on 1st July 2010, 14:24, said:

Merci, dar refuz. Te invit eu insa in Constanta, Iasi, etc si capitala si cauti stb-uri SD la ce casierie vrei tu! Apoi ne contactezi! la fel si cu stb-urile HD, poate organizezi tu o excursie in Brasov pentru potentialii clienti din Bacau, Iasi, etc. care se plang pe cel putin 10 pagini din acest topic cum ca nici vorba sa exista HD in orasele lor!  :peacefingers:
Sau ne sugerezi sa ne mutam in Brasov ca sa putem beneficia de decodoarele mirificului digital de la RCS? :photo:


:D Chiar si Brasovul este un oras frumos, curat, oamenii sunt amabili... dar in fine, nu vreau sa fac vreo discriminare sau propaganda turistica - in definitiv am locuit si in Bucuresti, iar restul de orase mentionate le-am vizitat mai mult decat o data.
Dar la modul sincer mi-as dori ca toate sa aiba si decodare SD si HD pentru digi :D Crede-ma ca nu laud insa RDS-ul - pana una alta eu platesc facturi la ei, nu ei ma platesc pe mine... Dar parca nici nu as exagera contra lor, desi maniera in care au introdus digitalul nu este una 100% laudabila.
Sau in fine, avand ceva cu RDS-ul, nu as exagera asta aici pe forum, in dauna utilizatorilor (crede-ma, insiderii rds care intra si citesc... sunt capabili si chiar ne ajuta atat cat pot, dar cei care iau decizii, din cadrul rds, nici ca nu le pasa de aceste opinii de pe forum - altele sunt caile de a ii influenta...)

Cele bune inca o data

("traiasca prietenia intre popoare si decodoare" ... si alte uraturi pacifiste)  :OK:

#4857
gemini11

gemini11

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 291
  • Înscris: 05.03.2007

 Sommerby, on 1st July 2010, 14:24, said:

Poate ai timp si poti reflecta acum la ceea ce ai afirmat mai sus daca nu cumva seamana cu: "daca eu am digital, deci exista, iar eu sunt majoritatea, deci...good job RCS" :OK:

Nici vorba. Dar cum nu pot pleca de la ideea ca daca eu am, au si altii, deci... generaliza, nu cred ca este aplicabila si varianta "opusa", daca sunt destui care se plang ca nu au, inseamna ca ei sunt majoritatea.

Si in general sunt pentru mesaje obiective, atat cat se poate, ceea ce incercam sa sugerez la un moment dat era legat insa de maniera unilaterala si agresiva si continua a "unora" de a denigra sau a posta mesaje anti rds, ca fiind usor deranjanta - in definitiv forumul acesta nu cred ca ii poate influenta pe cei care au decizia la RDS.

Cele bune si... gata, dupa cum spuneam, nu vreau sa intru in polemica si cam seamana deja (si a off topic)

#4858
Sommerby

Sommerby

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,022
  • Înscris: 10.03.2010

 gemini11, on 1st July 2010, 14:35, said:

:D Chiar si Brasovul este un oras frumos, curat, oamenii sunt amabili... dar in fine, nu vreau sa fac vreo discriminare sau propaganda turistica - in definitiv am locuit si in Bucuresti, iar restul de orase mentionate le-am vizitat mai mult decat o data.
Dar la modul sincer mi-as dori ca toate sa aiba si decodare SD si HD pentru digi :D Crede-ma ca nu laud insa RDS-ul - pana una alta eu platesc facturi la ei, nu ei ma platesc pe mine... Dar parca nici nu as exagera contra lor, desi maniera in care au introdus digitalul nu este una 100% laudabila.
Sau in fine, avand ceva cu RDS-ul, nu as exagera asta aici pe forum, in dauna utilizatorilor (crede-ma, insiderii rds care intra si citesc... sunt capabili si chiar ne ajuta atat cat pot, dar cei care iau decizii, din cadrul rds, nici ca nu le pasa de aceste opinii de pe forum - altele sunt caile de a ii influenta...)

Frumos oras Brasovul dar nu are legatura cu ceea ce am spus eu.
In postarea mea ideea era legata de disponibilitatea in teritoriu (in aria unde exista infrastructura cu clienti deja arondati) serviciului digital al RCS (ceea ce include lipsa din punctele de vanzare a mijloacelor de receptionare a acestui serviciu-stb-urile).
Un provider nu lucreaza prin insideri, ci prin oferte comerciale vizibile, conforme cu leagea, nu prin oferte mincinoase (pentru care a fost sanctionat RCS-ul, cu retransmisia de canale la care nu avea acorduri de retransmisie, etc.)
Un provider ce furnizeaza servicii nu propune clientilor sa colinde orasele sau casieriile in fiecare zi, poate, poate baga preparate (cei care au prins perioada inteleg la ce ma refer) la ora 9.00 in data de 30 la casieria situata cam pe unde incepe lanul de porumb. Unii nu au timp de umblat precum pustanii care stau toata ziua pe forumuri, dimineata, seara, zilnic, saptamanal la casierii pentru a opta pentru un serviciu de la acest provider. Cred ca era civilizat sa fie disponibila oferta (ma refer la stb-uri sd si HD) la trecerea lunara (platirea facturilor) a clientilor si abia atunci se chema ca exista digital la RCS. Acum e ceva gen...nekezolul (ce inlocuia cafeaua pe vremea .......).
Discutiile cu argumente sunt binevenite atat timp cat se combate ideea, nu userii cum vedem putin mai sus!

Edited by Sommerby, 01 July 2010 - 13:48.


#4859
rotnic

rotnic

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,790
  • Înscris: 28.11.2005
Sunat la RC, de, plictiseala mare, cica cat de curand, chiar mai repede decat cred eu, vom avea hd in pl. eu vreau acu dar na cica mai dureaza.

#4860
raduors

raduors

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,108
  • Înscris: 13.07.2008
in  cluj s-au introdus cele 3 hd-uri lipsa...??

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

1 user(s) are reading this topic

0 members, 1 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate