Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Intrerupator cu N - doza doar cu ...

Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!
 Cum era nivelul de trai cam din a...

probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda
 Acces in Curte din Drum National

Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...
 Pareri brgimportchina.ro - teapa ...

Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#32671
dincadan78

dincadan78

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,409
  • Înscris: 29.04.2010
E si o mare "scula" de post de stiri :))

#32672
Chaostel

Chaostel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 639
  • Înscris: 16.07.2004
E si o mare "acoperula". Se vede ca sau marit fondurile la "servicii".

#32673
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
deci avem sau nu imagine hasde Labe unu ?

Edited by primuministru, 06 February 2016 - 17:00.


#32674
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
Nu se stie sigur, avem nevoie de confirmare de la Ines. Totusi foarte probabil avand in vedere ca exista sunet Dolby Digital la B1 SD, ca emite 16:9 si ca se vede foarte clar.

#32675
KLM2009

KLM2009

    The Punish3r

  • Grup: Moderators
  • Posts: 25,807
  • Înscris: 07.07.2009
O să primesc confirmare săptămâna viitoare (sper).

#32676
zeus1

zeus1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,572
  • Înscris: 03.05.2008
Cu cat sunt mai multe posturi care emit in format HD, cu atat mai bine.  Posted Image

Edited by zeus1, 06 February 2016 - 19:47.


#32677
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
As prefera ca odata cu cresterea rezolutiei in fullHD sa creasca si calitatea continutului audio-vizual.Altfel va fi acelasi rahat, dar altfel impachetat.E ca si cum ai pune air freshner in fosa septica.

#32678
eminemscu

eminemscu

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,184
  • Înscris: 20.03.2006
Iarăși începem cu 'full HD' pe cablu? Le-am luat  fața japonezilor și  americanilor?

#32679
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007
Colegul @primuministru cred ca se referea la posturile care trec la formatul HD in general. E adevarat ca a scapat un "fullHD" acolo, dar nu se referea la formatul 1080p. Posted Image
Cred ca am inteles bine. Posted Image

Edited by tudor75, 07 February 2016 - 10:29.


#32680
primuministru

primuministru

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,835
  • Înscris: 05.10.2007
Bineinteles, nu m-am referit la un post anume sau la un anumit tip de rezolutie, ci la modul general.De altfel, nu cred c-am spus ceva de 1080p.
Multumesc colegul @tudor75 ptr precizare.

#32681
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 23.07.2005
Salut. Postez si eu aici ca este topicul mai animat. In Alexandria am un abonament full de la rds si un decodor HD pe care l-am dus in alta locatie, la tara adica, unde exista abonament analogic de 20 de lei. Prinde posturile HD la liber iar cele codate doar cu titrare si imagine neagra unde afiseaza mesajul "Introduceti cardul inteligent". Mentionez ca decodorul nu a fost folosit in ultimile 20 de luni. Am sunat la ei si m au pus sa sterg cartela si sa incerc iarasi. Bineinteles ca niciun rezultat. Mi au spus atunci ca este decodorul stricat. Intreb si eu: este stricat daca merg programele celelalte iar pe cele codate am titrare fara imagine sau pur si simplu infrastructura de la tara nu permite?

#32682
innesat

innesat

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 8,027
  • Înscris: 26.09.2010

View Postpahai, on 08 februarie 2016 - 09:14, said:

Salut. Postez si eu aici ca este topicul mai animat. In Alexandria am un abonament full de la rds si un decodor HD pe care l-am dus in alta locatie, la tara adica, unde exista abonament analogic de 20 de lei. Prinde posturile HD la liber iar cele codate doar cu titrare si imagine neagra unde afiseaza mesajul "Introduceti cardul inteligent". Mentionez ca decodorul nu a fost folosit in ultimile 20 de luni. Am sunat la ei si m au pus sa sterg cartela si sa incerc iarasi. Bineinteles ca niciun rezultat. Mi au spus atunci ca este decodorul stricat. Intreb si eu: este stricat daca merg programele celelalte iar pe cele codate am titrare fara imagine sau pur si simplu infrastructura de la tara nu permite?
Intra pe net, cauta pagina Digi cu activare a cartelelor de satelit, introduci Nume, Prenume, Nr cartela si cod client, dai activare si lasi pe Digifilm pana se activeaza. Poate dura chiar si mai mult se 3-4 ore, deci nu impacienta. Eu am facut treaba asta seara pe la ora 22, si abia a doua zi pe seara mi s-a reactivat cartela.

Atat timp cat ai cablu de la RDS, posti sa duci acel decodor si in Honolulu daca au cablat baietii si pe acolo, pentru ca va functiona :))

Pentru ca nu ai folosit decodorul de mult timp, cartela nu a mai primit update-ul lunar. Totusi, ai grija sa fie introdusa corect in locasul ei.

#32683
pahai

pahai

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 567
  • Înscris: 23.07.2005
Acum am venit de la tara, Din pacate cred ca am pb fizica la cartela in sensul ca la informatii despre CI  in meniul decodorului nu mi apare nimic, decat jos scrie Introduceti cardul inteligent. Sau asa scrie si daca nu este cardul activat?

#32684
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,473
  • Înscris: 16.12.2006
Nu are legatura daca este activat sau nu cardul.

In mod normal trebuie sa iti vada smartcardul, daca nu il vede ori nu l-ai introdus corect ori este stricat si in cazul asta trebuie sa ajungi in service sa iti schimbe cartela.

#32685
Tudor75

Tudor75

    peRFect

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,146
  • Înscris: 14.12.2007
Nu pot viziona SO HD, imi apare "semnal demodulat". :) Voi aveti probleme cu acest canal? Celelalte canale codate se vad, MaxPak, etc. Nu pot verifica SO SD caci l-am sters. ;)

#32686
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
N-am auzit de canalul ala.

#32687
queron

queron

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,480
  • Înscris: 31.01.2016
SuperOne HD.

#32688
alexupit

alexupit

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 23.09.2008
La mine merge. Deci problema e de la tine sau ceva local.

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate