Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?

Acoperire gol extrior intre termo...
 Intreprindere individuala fara ac...

Marci Biciclete - recomandari

Lipsa Tensiune pe o Faza, bransam...

Recomandare bicicleta copil 5 ani.
 Recomandare kit automat acces usa

[email][nvidia] Your GeForce NOW ...

Site nesigur

Baghetele ornamentale intre foile...
 O recomandare pentru o camera ful...

Pareri magazin online quickmobile?

Unde gasesc banane albastre?

Despre compania de aministrare Sq...
 

R.C.S. & R.D.S. - TV cablu digital (H.D.) - Topic general - 34 de posturi H.D. - Partea I.

* * * * - 10 votes
  • This topic is locked This topic is locked
40065 replies to this topic

#17821
wfnse

wfnse

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,956
  • Înscris: 12.06.2007

 t_alex_2001, on 12th March 2012, 09:20, said:

Salut

Ma ajuta cineva cu frecventa unde a intrat DS2 HD in Sibiu?
Pe revenire la setarile originale la Humax am tot 111 canale.

Multumesc
Sunt pe frecventa 466Mhz, dar la noi frecventa asta este foarte bruiata de niste statii din zona Real/Carrefour.
Daca o setezi manual, intr-un final o sa le gaseasca, dar e imposibil de vizionat.

Pentru moment, singura varianta este sa ne schimbam cablurile cu unele trishield, dar nu este o garantie ca va functiona.
Eu mi-am schimbat cablurile/mufele/spliterele, se vede o usoara imbunatatire, dar tot bruiata e frecventa respectiva.

#17822
cetitorul

cetitorul

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 21
  • Înscris: 10.03.2012
stie cineva cand dau drumul la iasi la digisport2 HD ?
A fost vineri si a disparut.
Am rescanat si resetat din fabrica si nu mai este
catalinman, tu parca erai iesean... stii ceva ?

#17823
nikuniku

nikuniku

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,256
  • Înscris: 04.06.2009

 ShevaDani, on 11th March 2012, 20:33, said:

vad ca multi doresc eurosport HD,discovery HD si altele in HD.Cat mai mult HD.Intrebare,cat sunteti dispusi sa platiti in plus?Ceea ce face rds-rcs,se numeste opera de binefacere.
De mult am spus ca s-ar impune o marire de pret la abonament daca vrem calitate, nu numai cantitate. Cel mai corect ar fii sa lase cateva hd-uri liber ,nu stiu care, iar pentru restul,iarasi nu stiu care, sa faca pachete extra cu contracost si apoi vedem cati vor calitate si cati nu.

#17824
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Nu prea poţi să laşi "unele" la liber şi "altele" criptate...adică nu văd ce criteriu s-ar putea aplica pentru această separare. Ori toate la liber, cum e acum, ori toate criptate şi puse în pachet HD separat. Nu luăm în considerare cele criptate deja, care au statut separat (HBO pentru că aşa cere mămicuţa lui, iar DigiFilm şi SuperOne pentru că sunt plătite separat prin abonament şi respectiv STB HD).
În altă ordine de idei...hai băieţii, mai avem nouă pagini...! :thumbup:

#17825
catalinman

catalinman

    RCS & RDS

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 27,508
  • Înscris: 16.12.2006

 cetitorul, on 12th March 2012, 10:28, said:

stie cineva cand dau drumul la iasi la digisport2 HD ?
A fost vineri si a disparut.
Am rescanat si resetat din fabrica si nu mai este
catalinman, tu parca erai iesean... stii ceva ?
nu sunt iesean, sunt din Bucuresti.

saptamana asta ar trebui sa se vada Digi Sport 2 HD si la Iasi.

#17826
kelemenisti

kelemenisti

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 18.04.2010
ceva informatii in legatura cu testele 1-11? :naughty:

#17827
fiuny

fiuny

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 943
  • Înscris: 26.03.2007
mai multe canala fara EPG in special cele HD

#17828
eridari

eridari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.07.2007
Salutare din Iasi. Sunt poseorul unui receptor HD Humax. Sambata am vazut ca in timpul zilei se vede si la noi  Digisport 2HD. Ieri pe acest program era un mseaj de gen semnal prea slab, si am urmat si eu sfatul de a reveni la setarile fabricantului, dupa aceasta operatiune disparand cele 10 canale de test, Digisport 2 HD care imi spunea ca e ca semnalul primit e insuficient sau ceva de genul, iar programele care nu se vedeau de gen TVE, France 2, etc, au disparut ca numar si din 149 de canale cate erau de toate, au ramas 111.Rescanarea fiind facuta inclusiv azi dimineata la ora 11. Ma gandeam ca problema e la mine, dar din cate citesc aici pe forum si prin alte zone ale tarii, chiar si la iasi, setarile fabricantului iti redau doar canalele care sa vad efectiv. Asta sa fie explicatia?

PS
Am scanat inca odata la ora 13, au aparut din nou programele de test, a aparut si Digisport 2HD, dar nu au mai aparut canalele gen France2, TVE care oricum nu se vedeau.

Edited by eridari, 12 March 2012 - 13:18.


#17829
Luiginio

Luiginio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.02.2011
in Iasi este din nou DS 2 HD

#17830
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Din ce am inteles, la Iasi s-a scos cu totul, pentru moment, frecventa cu DS2HD si celelalte teste. Probabil ca saptamana asta se vor introduce la loc.
Pe IPTV merg fara probleme si DS2 hd si Nature, asadar e o chestiune de ore sa intre inapoi si in grila digitala.

L.e edit iaca ca l-au bagat ma repede. Deci se da cu sapa in Terra si asta e bine. Hai ridicati burka de pe canalele de test.

Edited by Aspru, 12 March 2012 - 13:16.


#17831
Luiginio

Luiginio

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 47
  • Înscris: 05.02.2011

 Aspru, on 12th March 2012, 13:15, said:

Din ce am inteles, la Iasi s-a scos cu totul, pentru moment, frecventa cu DS2HD si celelalte teste. Probabil ca saptamana asta se vor introduce la loc.
Pe IPTV merg fara probleme si DS2 hd si Nature, asadar e o chestiune de ore sa intre inapoi si in grila digitala.

L.e edit iaca ca l-au bagat ma repede. Deci se da cu sapa in Terra si asta e bine. Hai ridicati burka de pe canalele de test.
chiar acum ma uit pe DS @ HD... e tenis in reluare de azi noapte... e pe aceeasi frecventa de sambata... celelalte 11 canale in teste sunt la fel... nevalide

#17832
cristi0304

cristi0304

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,058
  • Înscris: 31.05.2010

 eridari, on 12th March 2012, 13:07, said:

PS
Am scanat inca odata la ora 13, au aparut din nou programele de test, a aparut si Digisport 2HD, dar nu au mai aparut canalele gen France2, TVE care oricum nu se vedeau.
Tu nu ai mai dat resetare de foarte multa vreme... Acele canale sunt disparute de un an si ceva, daca nu chiar 2 ani. :peacefingers:

#17833
mihaiovidiu82

mihaiovidiu82

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,173
  • Înscris: 14.01.2010

 cristi0304, on 12th March 2012, 13:22, said:

Tu nu ai mai dat resetare de foarte multa vreme... Acele canale sunt disparute de un an si ceva, daca nu chiar 2 ani. :peacefingers:
De doi ani am eu abonament si nu le-am prins...

#17834
eridari

eridari

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 34
  • Înscris: 03.07.2007

 cristi0304, on 12th March 2012, 13:22, said:

Tu nu ai mai dat resetare de foarte multa vreme... Acele canale sunt disparute de un an si ceva, daca nu chiar 2 ani. :peacefingers:
Da, este adevarat, nu am am mai dat revenire la setarile fabricantului, dadeam doar instalare pentru adaugarea canalelor si asta foarte frecvent, cel putin odata la 2 zile in ultima perioada, iar la faza cu instalarea, aceste ramasite cu France2 imi ramaneau si me se adaugau si canalele noi introduse. De asta ajunsesem la 149 de canale  :naughty: . Cum am facut aseara aceasta reinstalare a setarilor fabricantului , s-a facut curatenia de primavara pe care altii o aveau facuta de 2 ani :coolspeak:

Edited by eridari, 12 March 2012 - 13:37.


#17835
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Cum trece timpul...of, of... :lol:

#17836
a_d_y

a_d_y

    Hobby Telecom & Mass Media

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 11,377
  • Înscris: 05.09.2005

 Aspru, on 12th March 2012, 13:15, said:

Din ce am inteles, la Iasi s-a scos cu totul, pentru moment, frecventa cu DS2HD si celelalte teste. Probabil ca saptamana asta se vor introduce la loc.
Pe IPTV merg fara probleme si DS2 hd si Nature, asadar e o chestiune de ore sa intre inapoi si in grila digitala.

L.e edit iaca ca l-au bagat ma repede. Deci se da cu sapa in Terra si asta e bine. Hai ridicati burka de pe canalele de test.


deci sa inteleg ca iar a intrat tp-ul nou cu teste? Bai, da astia chiar sunt tampiti! Dau revenire la setari initiale pana cand mi se strica decodorul!

#17837
crislacor

crislacor

    Cui îi pasă...?!

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 23,042
  • Înscris: 20.06.2009
Dacă vei avea urmări pozitive după resetare (DigiSport2 HD :thumbup: )...eu zic că se merită...! :console:

#17838
Aspru

Aspru

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,513
  • Înscris: 04.03.2005
Pai de ce sa dai Adi revenire ? te-au anuntat oficial ceva ?  :P  hai ca tin cu ursul acuma.
Cand se schimba ceva oficial in general primesc SMS/mail/fluturas/porumbel voiajor...

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate