Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Combinatie de conturi pentru tran...

Adaptor semnal hi to low

Jocuri Android Multiplayer online...

Diferenta consum smart meter - Co...
 Recomandare demontare+instalare ...

CAIET SERVICE PREDEAL II

Internare spital psihiatrie

CM de snooker 2024
 Scot penele dupa montajul tamplar...

Masina de spalat vase si grasimea

Noua lege de acces in paduri

Sunt ouale proaspete?
 Aplicatie invatare limba Germana

Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile
 

Nu pot deschide pozele

- - - - -
  • This topic is locked This topic is locked
190 replies to this topic

#73
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Super! :) Merge perfect.

Cel puțin la mine, în calculator, utilitarul de la Dr Web a recuperat perfect atât documentul PDF (fișierul recuperat, și cel pe care mi l-ai trimis sunt identice), cât și imaginea pe care ai atașat-o prima dată.

Utilitarul: ftp://ftp.drweb.com/pub/drweb/tools/matsnu1decrypt.exe
Discuția în care am găsit utilitarul (în caz că te interesează): https://community.mc...s...=0&tstart=0

Din rularea de test pe care am făcut-o, utilitarul merge așa:
- afișează un mesaj de atenționare în care se specifică faptul că utilitarul nu este garantat să funcționeze 100% (mesaj normal)
- apoi deschide o fereastră în care trebuie căutat și ales un fișier necriptat (de exemplu, PDFul original pe care l-ai atașat mai sus)
- apoi o altă fereastră în care alegi perechea criptată a primului fișier
- apoi se scanează (destul de rapid - în 2-3 minute mi-a scanat tot HDDul) toate partițiile, pe rând. Toate fișierele criptate sunt recuperate în același director unde sunt găsite. Fișierele criptate sunt lăsate în pace (vor trebui șterse manual)
- la final, afișează o alertă cu numărul de fișiere recuperate

Succes. Să ne anunți dacă funcționează. :)

P.S.: Nu știu cum exact funcționează utilitarul (din motive evidente - nu e făcut de mine). În caz de probleme cu el, nu prea am cum să ajut. Și, evident, nu pot garanta în niciun fel funcționarea lui. Dacă, totuși, întâmpini probleme, sau unele fișiere nu se recuperează bine, revino aici. Voi vedea ce pot face.

#74
laurandreea

laurandreea

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 14.05.2012
Am reusit sa recuperez toate pozele , iti multumesc din suflet .

Edited by alexcrist, 14 May 2012 - 19:45.


#75
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Cu plăcere. Mă bucur că s-a rezolvat. :)

#76
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Daca ma ie ceva, revino aici.

#77
razvan_77

razvan_77

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,561
  • Înscris: 16.11.2005
va rog ajutor::))
am luat un hdd extern de la cineva cu win7 si am vrut sa descarc niste filme...acum nu mai pot accesa hdd meu extern..adica intru dar ma intreaba cu ce program sa deschida hdd..???
apoi reusesc sa intru si vreaus a deschid un folder cu poze si apare o fereastra cu un x pe cerc rosu unde scrie:
Windows cannot find `RECYCLER\bfbf401b.exe'. Make sure you typed the name corectly , and then try again.

am scanat cu un AVG vechi 7.0 parca si nu da nici un virus...

#78
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Vezi topicul de aici: Nu mai deschide partitia la dublu-click

#79
Skymaster

Skymaster

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.04.2006
Salut, am mai multe poze (41) din cateva sute, stocate intr-o arhiva rar, care nu se deschid dupa extragere, defapt imi da eroare: File may be unsupported, damaged or corrupte. Extensie .jpg, ce ar fi de facut? am incercat cu cateva programele, IE, Firefox, erroare. Am incercat cu jpg recovery si imi zice "image headers corrupted"

Edited by Skymaster, 04 September 2012 - 15:31.


#80
rootkit

rootkit

    Awake. Security DNA

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 34,883
  • Înscris: 07.02.2007
Arhiva a dat eroare la extragere?

#81
ElenaValentina

ElenaValentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2012
Va rog frumos daca puteti sa ma ajutati.
Ieri am vrut sa copiez un program de facut cd-uri de pe stickul meu in calculatorul matusei mele..Calculatorul ei mergea foarte incet asa ca am scos stickul si am renuntat. Astazi cand m-am uitat pe stick ..mi-au disparut toate pozele de pe el....dar la properties imi apare ca este full.. cand dau scanare imi apare eroare la deschidere .SCR.Am incercat si cu Bitdefender si cu McAfee...Au sters virusii (15 la numar) dar nu merge sa vad pozele deloc..nici macar nu imi apar..decat atunci cand dau scanare..imi apare numele lor ca le scaneaza...
Va rog din suflet daca ma puteti ajuta..deoarece am pe el pozele cu sotul meu...din afara..si nu stiu ce o sa fac daca le pierd.
Va multumesc

#82
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Salut ElenaValentina. Ce sistem de operare ai? Întreb asta pentru a-ți putea spune cât mai exact pașii pe care trebuie să-i faci.

#83
ElenaValentina

ElenaValentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2012
Windows Xp Professional Version 2002 , Service Pack 3.

Sigur virusul l-am luat de la matusa mea...Pe calculatorul meu am instalat Bitdefender si nu imi gaseste nici un virus

#84
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
  • Deschide Explorer și accesează Tools -> Folder options...
  • Selectează tab-ul View.
  • Bifează Show hidden files and folders
  • Debifează Hide extensions for known file types
  • Debifează Hide protected operating system files (Recommended)
  • Închide fereastra prin OK
Apoi accesează stickul și spune ce vezi (eventual atașează aici un screensot).

#85
ElenaValentina

ElenaValentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2012
Decat 2 documente imi apareau pe stick :un cv de-al meu si un document cu terminatia .scr
Am citit pe un forum. sa dau click dreapta -properties -error cheking si mi-a sters fisierul elena.scr
Acum imi apare decat cv-ul.

Attached Files



#86
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Încearcă asta:
  • Accesează Start -> Run
  • Tastează cmd și apasă Enter
  • În fereastra neagră care se deschide, tastează k: și Enter (în acest fel navighezi pe stick). Textul de la începutul liniei următoare ar trebui să fie K:\ Dacă nu este așa, sau dacă apare alt text/eroare, revino aici.
  • Tastează comanda:
    		attrib -s -h /s /d *.*
    		
    
    Această comandă va căuta toate fișierele și directoarele de pe stick și va elimina atributele de fișiere ascunse sau de sistem. După ce execuția comenzii se termină (când apare din nou K:\ la începutul liniei), verifică ce îți apare pe stick în explorer.


#87
ElenaValentina

ElenaValentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2012
Am incercat si acest lucru mai devreme.. dar nu merge...

Attached Files



#88
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Ai stickul conectat? În screenshotul precedent se vede că stickul are litera K, ceea ce înseamnă că trebuie măcar să meargă accesat. Dacă, între timp, ai deconectat și reconectat stickul, vezi dacă nu cumva i s-a schimbat litera.

#89
ElenaValentina

ElenaValentina

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 11
  • Înscris: 19.11.2012
Este conectat stick-ul.

Attached Files



#90
alexcrist

alexcrist

    Watchdog

  • Grup: Moderators
  • Posts: 9,297
  • Înscris: 02.02.2006
Ceva este în neregulă. Este un stick simplu, sau are vreun sistem de protecție cu parolă? Câte partiții apar în Explorer când introduci stickul? Apare cumva și o nouă partiție văzută ca unitate optică (CD/DVD)?

Văd că îți apar multe partiții amovibile (removable drive) în screenshot-uri. Ai mai multe stickuri conectate, sau mai multe partiții pe stick?

Anunturi

Second Opinion Second Opinion

Folosind serviciul second opinion ne puteți trimite RMN-uri, CT -uri, angiografii, fișiere .pdf, documente medicale.

Astfel vă vom putea da o opinie neurochirurgicală, fără ca aceasta să poată înlocui un consult de specialitate. Răspunsurile vor fi date prin e-mail în cel mai scurt timp posibil (de obicei în mai putin de 24 de ore, dar nu mai mult de 48 de ore). Second opinion – Neurohope este un serviciu gratuit.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate