Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Plasa de umbrire peste gard de pl...

O smecherie pe care nu o inteleg

Balcon parter fara acte

unde gasesc un speed bag in bucur...
 Programe TV cu altfel de sporturi

Laptop "bun la toate" max...

navigatie noua vw tiguan

ctfmon.exe - System Error (in Saf...
 Ați prins vremurile cand 120 Volț...

Whatsapp nu afișeaza numele ...

Medii admitere Politehnica Bucure...

Se extinde Baza de la Kogalniceanu
 Politist mutilat de caine in curt...

Trotineta- cat rezista?

Windows 11 si inregistrare de pe ...

Cont Facebook spart
 

Sfat achizitie TV LED

- - - - -
  • Please log in to reply
8 replies to this topic

#1
adyta

adyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.12.2005
Salutare tuturor,

As vrea si eu sa imi iau un televizor cu tehnologia LED si din ceea ce am vazut eu pe piata, as opta pe ceva din urmatoarele doua produse: SAMSUNG 40C7000 sau SONY 40NX700
Ma intereseaza urmatoarele proprietati:
- sa fie LED
- sa fie de 40"
- sa aiva un MotionFlow cat mai mare

Nu ma intereseaza neaparat optiunea de 3D ... sincer sa fiu, cred chiar ca nu o voi folosi prea mult, poate chiar deloc.
As vrea sa vad parerea voastra, sa aflu daca stiti cumva vreo alta tehnologie care e foarte importanta ... si orice alta informatie.
Daca aveti vreo alta propunere de model, as fi foarte interesant sa aud,
In viitor voi fi interesat si de un sistem home cinema si sunt sigur ca voi merge pe unul de la acelasi producator ca si TV-ul.

Multumesc frumos,
Ady  :peacefingers:

#2
V_i_c_t_o_r

V_i_c_t_o_r

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,868
  • Înscris: 04.12.2010

View Postadyta, on 5th February 2011, 14:42, said:

as opta pe ceva din urmatoarele doua produse: SAMSUNG 40C7000 sau SONY 40NX700
Daca as fi subiectiv (am 3 televizoare, modele diferite, marca Samsung de care sunt foarte multumit) as spune Samsung. Totusi, datorita pretului mai avantajos as lua Sony. Din cate stiu panelurile de la Sony sunt fabricate de Samsung...

#3
DIVX2006

DIVX2006

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 10,598
  • Înscris: 15.07.2007

View Postadyta, on 5th February 2011, 14:42, said:

Salutare tuturor,

As vrea si eu sa imi iau un televizor cu tehnologia LED si din ceea ce am vazut eu pe piata, as opta pe ceva din urmatoarele doua produse: SAMSUNG 40C7000 sau SONY 40NX700
Ma intereseaza urmatoarele proprietati:
- sa fie LED
- sa fie de 40"
- sa aiva un MotionFlow cat mai mare

Nu ma intereseaza neaparat optiunea de 3D ... sincer sa fiu, cred chiar ca nu o voi folosi prea mult, poate chiar deloc.
As vrea sa vad parerea voastra, sa aflu daca stiti cumva vreo alta tehnologie care e foarte importanta ... si orice alta informatie.
Daca aveti vreo alta propunere de model, as fi foarte interesant sa aud,
In viitor voi fi interesat si de un sistem home cinema si sunt sigur ca voi merge pe unul de la acelasi producator ca si TV-ul.

Multumesc frumos,
Ady  :peacefingers:
ia 46"....

#4
feribalint

feribalint

    Il Consigliere

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 20,452
  • Înscris: 24.05.2010
Eu nu as neglija nici....LG...si ca pret sunt sub Samsung sau Sony
Vorbesc in calitate de posesor.....nu am diagonala mare dar sunt foarte multumit. LG37LE5300

Edited by feribalint, 05 February 2011 - 16:09.


#5
MD

MD

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,007
  • Înscris: 08.08.2002
Ce ce LED ?
Ce ce doar de 40" ?
Chiar ai nevoie de 200Hz ?

#6
adyta

adyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.12.2005

View PostMD, on 5th February 2011, 16:41, said:

Ce ce LED ?
Ce ce doar de 40" ?
Chiar ai nevoie de 200Hz ?


e detectabila diferenta dintre 100 si 200hz?
Vreau neaparat LED si cel putin 40'' ... o sa privesc la el de la 4 - 4m si 20cm si eu zic ca imi ajunge de 40" ... credeti ca e nevoie de mai mult?

View Postferibalint, on 5th February 2011, 16:08, said:

Eu nu as neglija nici....LG...si ca pret sunt sub Samsung sau Sony
Vorbesc in calitate de posesor.....nu am diagonala mare dar sunt foarte multumit. LG37LE5300

sincer sa fiu, nu prea imi place LG ... nici calitativ nu mi se par foarte ok ... am inteles ca se mai si intorc prin service ... asa ca, raman la Samsung, Sony sau ...ca o ultima solutie ... poate un Sharp

#7
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,886
  • Înscris: 09.12.2004
eu am studiat 2 saptamini pravalii virtuale, mai mergeam si la pravaliile reale ca pin la urma sa decid in 5 minute ca iau un LED de 40", 100Hz, full HD, 100000:1, LAN, USB, PC-VGA si tot felul de conexiuni la un pret acceptabil si sa fac abstractie de ce scrie jos, pe mijlocul ramei (oricum, de pe canapea nu prea se vede ce scrie acolo :lol: )


View Postadyta, on 5th February 2011, 23:23, said:

Vreau neaparat LED si cel putin 40'' ... o sa privesc la el de la 4 - 4m si 20cm si eu zic ca imi ajunge de 40" ... credeti ca e nevoie de mai mult?
masor cit am eu (sub 4m) la 40" si iti spun, ca tare am senzatia ca ar merge unul mai mare...
eventual iti pun o poza :D

#8
adyta

adyta

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 10.12.2005

View PostEvergreen, on 9th February 2011, 12:10, said:

eu am studiat 2 saptamini pravalii virtuale, mai mergeam si la pravaliile reale ca pin la urma sa decid in 5 minute ca iau un LED de 40", 100Hz, full HD, 100000:1, LAN, USB, PC-VGA si tot felul de conexiuni la un pret acceptabil si sa fac abstractie de ce scrie jos, pe mijlocul ramei (oricum, de pe canapea nu prea se vede ce scrie acolo :lol: )



masor cit am eu (sub 4m) la 40" si iti spun, ca tare am senzatia ca ar merge unul mai mare...
eventual iti pun o poza :D


deci, sfatul tau este sa iau unul la 100hz dar cu o diagonala mai mare ... in acest weekend o sa ma mai plimb prin magazine si o sa mai studiez problema...mersi pt sfat

#9
Evergreen

Evergreen

    Proud "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 15,886
  • Înscris: 09.12.2004
uite-l cum arata la 3,50-3,70m masurat din ecran pina in dreptul ochilor(asta aproximat).
in pravalie era intr-un fel, in casa arata altfel :D
Attached File  tvaa.JPG   212.26K   76 downloads
Attached File  tv.JPG   805.55K   65 downloads
25 cm stinga dreapta si vreo 10-15 fata de polita de sus.

evident, am cumparat cel mai ieftin si simplu suport de prins pe perete dar am inlocuit diblurile din pachet cu unele sanatoase, mult mai sanatoase.

Edited by Evergreen, 09 February 2011 - 23:11.


Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate