Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Incalzire casa fara gaz/lemne

Incalzire in pardoseala etapizata

Suprataxa card energie?!

Cum era nivelul de trai cam din a...
 probleme cu ochelarii

Impozite pe proprietati de anul v...

teava rezistenta panou apa calda

Acces in Curte din Drum National
 Sub mobila de bucatarie si sub fr...

Rezultat RMN

Numar circuite IPAT si prindere t...

Pareri brgimportchina.ro - teapa ...
 Lucruri inaintea vremurilor lor

Discuții despre TVR Sport HD.

Cost abonament clinica privata

Tremura toata, dar nu de la ro...
 

CULEGATOARE DE PORUMB

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#91
IdI1

IdI1

    ?????!!!!!!????

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,595
  • Înscris: 01.12.2007

Quote

Condiţii de intrare şi regim de şedere
Cetăţenii români nu au nevoie de viză pentru a călători in Republica Serbia pentru perioade de şedere de maxim 90 de zile.
Începând cu 12 iunie 2010, cetăţenii români pot călători în Republica Serbia, în baza cărţii de identitate valabile, pentru o perioadă de şedere de maximum 30 de zile. Cetăţenii români minori care nu deţin încă o carte de identitate pot intra în Serbia doar în baza unui paşaport valabil. Cetăţenii românii care călătoresc cu un paşaport valabil, pot rămâne pe teritoriul Serbiei până la 90 de zile într-un interval de 6 luni, fără viză.

Quote

Trebuie să comunicaţi la postul de poliţie locală, prezenţa dumneavoastră în Serbia în maxim 24 ore de la sosirea pe teritoriul acestui stat. Organele de poliţie locale vor elibera un document, pe suport de hârtie (carton), care atestă declararea șederii. Cetăţenii români sunt sfătuiţi să păstreze şi să aibă acest document, asupra lor, până la întoarcerea în ţară, deoarece, există posibilitatea ca autorităţile vamale să-l solicite la punctul de trecere al frontierei. Lipsa documentului atrage după sine aplicarea unei amenzi sau chiar pedeapsa cu închisoarea, fiind considerată o încălcare a prevederilor legale privind şederea pe teritoriul Serbiei.

http://www.mae.ro/node/3742

#92
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011

 JFLagro, on 03 august 2013 - 22:31, said:

stiu un roman stabilit in serbia care aduce culegatori, el le trece vama la moraviata si acolo poti merge dupa ea

Cu greu dar pana la urma am luat culegatoarea de porumb, este un zmaj 216 din 1998, sper k am facut o alegere buna,
depinde cat ai de cules.Merge destul de lent cu un rand. Am avut si eu la o parcela de 0.5ha probleme cu un lant pe un rand, si am mers doar cu unul si e greu. PArca nu se mai termina parcela odata :)

#93
JFLagro

JFLagro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 11.01.2013

 rand, on 05 august 2013 - 13:24, said:

depinde cat ai de cules.Merge destul de lent cu un rand. Am avut si eu la o parcela de 0.5ha probleme cu un lant pe un rand, si am mers doar cu unul si e greu. PArca nu se mai termina parcela odata Posted Image

ii bun si pe un rand, decat cu mana nu? au prin zona cu 2 randuri da se pierde mult k is parcelele mici. mie imi ajunge si pe un rand k am tractor mic. daca culeg 3 ha pe zi is multumit

Edited by JFLagro, 05 August 2013 - 22:43.


#94
ucvph

ucvph

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 18.01.2010
3 ha e o tinta optimista si pt una pe 2 randuri la conditiile anului asta.

#95
miihaii07

miihaii07

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 4
  • Înscris: 12.12.2010
IMPORTANT!!!!   MERGEM IN SERBIA, SUNTEM 2 PERSOANE (DIN ALEXANDRIA SI GIURGIU), NE AM HOTARAT PLECAM IN SERBIA DUPA CULEGATOARE DE PORUMB, CINE VREA SA MEARGA SUNT BINEVENITI, NE DUCE DRUMUL SI CHELTUIELILE MAI PUTIN. CINE VREA SA NE DEA NISTE SFATURI , CARE AU MAI FOST, O HARTA A SERBIEI , IDEEI CU TRASEUL. MULTUMIM. MIHAI 0769401620. ASTEPT SA MA CONTACTATI. PLECARE PE 08.08.2013 SOSIRE PE 12.08.2013

daca este cineva care a fost in serbia dupa culegatoare de porumb va rog sa ma cotacteze si pe mine la 0769401620. multumesc

#96
gvest

gvest

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 326
  • Înscris: 06.04.2012
Cat e consumul la ha pt un U650 cu Zmaj 224 dupa el ?

#97
onyiercan

onyiercan

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 172
  • Înscris: 15.11.2006
Are cineva un catalog de intretinere petru culegatoarea de porumb Zmaj 222, ma intereseaza pe unde se afla gresoarele...

#98
nihaiesti

nihaiesti

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 247
  • Înscris: 18.01.2012
as dori sa achizitionez un zmaj 214 sau sip,dupa un tractoras de 45 de cai
credeti ca as putea face treaba cu tractorasul?
mentionez ca locuiesc in zona de deal
ce-mi recomandati?zmaj sau sip?
credeti ca as putea ara cu acelasi tractor,daca culeg porumbul cu culegatoarea?
sau este prea multa tocatura?

#99
adygna

adygna

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 57
  • Înscris: 29.12.2009
Salutare; Despre un culegator de porumb autopropulsat cine poate da detalii - pret, fiabilitate,   2 sau 3 randuri; avantaje
    si dezavantaje, etc;

#100
cosminsb

cosminsb

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 5
  • Înscris: 04.03.2013
este un detinator de sip eko 3500 pe aici .ce parere aveti despre aceste culegatori raport calitate pret.

#101
mrsnvld

mrsnvld

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 23.09.2013
Am un sip tornado 35, pe un rand, am o problema deoarece imi duce tulpinile porumbului la depanusetori si mi se infunda foarte des, valturile depanusetoare de caucius le-am schimbat pe primele doua, am si redus distanta si dintre ele, am incercat si cu valturile ce trag tulpina in jos sa le reglez atat sa fie cu distanta intre ele, cat si apropiate si nici astea nu par uzate. Daca stie careva ce anume ar trebui sa fac.Merci !!!

#102
ucvph

ucvph

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 18.01.2010
Daca tulpina e foarte uscata nu prea ai ce face, nu mai trage doar stiuletele ci si juma' de planta.
Intreba cineva de consum 650 cu zmaj 224, la mine e intre 14 si 20l per ha in functie de configuratia terenului si de productie.

#103
ucvph

ucvph

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 18.01.2010
Cred ca trebuie s fac o erata la consum, salt pana la 25 per ha...pe sfarsit de campanie n-am avut scapare si am bagat si-n d-alea gen 133 randuri la ha, 74 la pogon cu configuratia triunghi.
Ca bonus imi futui si-un ciocan in deget de toata frumusetea de-a plesnit unghia cat ai zice peste...culmea e ca ciocanul n-avea decat 250 gr.

#104
JFLagro

JFLagro

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 128
  • Înscris: 11.01.2013
intr-un buncar de culegatoare zmaj 216 cate kg de porumb sunt?

#105
dbogdangeorge

dbogdangeorge

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 17.04.2010
Salut! Aveti cumva vreunul dintre voi un catalog de ZMAJ 221, format electronic?
Totodata, daca ati avut de-a face cu el, ce parere v-a facut?

#106
budalanic

budalanic

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 184
  • Înscris: 22.11.2012
stiti cumva daca cocenii sunt umezi mai poti recolta cu  sip tornado 80? sau se infunda?

#107
ucvph

ucvph

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,172
  • Înscris: 18.01.2010
Daca afara ploua...

[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/nw69Cn2XCvE?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#108
SaS_100

SaS_100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 02.02.2013
Wow ai o culegatoare super buna din ce vad eu pacat ca n-ai filmat si cand basculezi... Poate o sa mai faci si alte clipuri ;) sa ai noroc de ea si cat mai multe ha culese fara probleme :)

Anunturi

Bun venit pe Forumul Softpedia!

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate