Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Boxa membrana tweeter infundata

ajutor

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay
 Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...
 De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...

Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?
 polita RCA ONLINE

Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas
 

CULEGATOARE DE PORUMB

* * * * * 1 votes
  • Please log in to reply
414 replies to this topic

#343
spatarelu

spatarelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.12.2010
Revin cu unele precizari. Sunt in zona de campie (Baragan) unde avem suprafete destul de mari de porumb.

#344
SaS_100

SaS_100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 02.02.2013
Zmaj 224 sau 223.

#345
spatarelu

spatarelu

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 3
  • Înscris: 27.12.2010
Multumesc, SaS! Despre Berko poti sa-mi dai vreun sfat? Pusesem ochii pe Berko.
Cu stima!

#346
SaS_100

SaS_100

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 869
  • Înscris: 02.02.2013
Berko este total diferit față de Zmaj, șasiul este mult mai fragil. Are tocătorul de resturi tip elice față de Zmaj care îl are tip freză. Pe berko nu s-a pus ventilator, alt dezavantaj foarte mare...
Zmaj-urile predomina peste tot au cea mai bună productivitate și sunt foarte robuste.

#347
romann

romann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 04.02.2015
Exista culegatoare pe un rand cu recuperator de boabe? Marca SIP am vazut ca au ventilator, acela are rol de a curata boabele de resturile de tulpina sau la ce foloseste? Se poate adapta un recuperator de boabe pe o masina cu un rand?

#348
marinel1976

marinel1976

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 831
  • Înscris: 18.01.2016
Ventilatorul curata stiuletii de matase si frunze uscate. De recuperator de boabe n-am auzit cel putin la Sip Tornado boabele care sar de pe stiuleti ajung in mare parte, in buncar odata cu stiuletii.

#349
bot1111

bot1111

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 51
  • Înscris: 06.10.2011
ventilatorul nu curata, doar sufla totul(matase, frunze, coceni, etc) afara. nu ai recuperator de boabe, la depanusare resturile cad jos cu tot cu boabele care sar de pe stuleti.

#350
zeo_win

zeo_win

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 217
  • Înscris: 14.12.2009
Colegii voi ce tarife aplicati la un ha de cules? cam cata motorina consuma un U650 cu un culegator pe doua randuri?(o productie medie de 6tone stiuleti)

#351
Vladap

Vladap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.12.2013
salut
anul trecut am procurat un 223. dar nu sunt multumit cum face depasunarea. care este cauza. atasat poza sectia de depasunare.

Attached Files



#352
Ionut_t87

Ionut_t87

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 101
  • Înscris: 08.03.2011

 Vladap, on 08 septembrie 2016 - 17:31, said:

salut
anul trecut am procurat un 223. dar nu sunt multumit cum face depasunarea. care este cauza. atasat poza sectia de depasunare.

Salut.Incearca sa ma apropii rolele de cauciuc de cele metalice.pe depanusatorul metalic ai niste ''catei,dinti'' metalici care desprind panusile de stiulete,si aceia pot fi uzati.Dar sa sti ca depinde foarte mult si de hibrizi recoltati,unii se dapanuseaza foarte rau,indiferent de reglaje.

#353
dani31ag

dani31ag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 04.01.2015
Va salut, știe cineva o adresă , distribuitor pentru piese sh sau noi pentru culegătoare.
Îmi trebuiesc urgent niște lanțuri( lanțul care urca stiuletele, cu cupe).

#354
deacionut

deacionut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2016
Va salut, am si eu o culegatoare sip pe un rand achizitionata anul trecut, am lucrat cu ea cu un tractor Massey Ferguson 3060 de 85 cp, 4x4 cu priza de forta in 1000 turatii si motorul aproape la relantiv,a cules bine, dar am inteles ca se lucreaza in 540 dar aici am o alta nelamurire deoarece trebuie turat motorul,(aprox 1700) si turatiile la priza nu devin aceleasi?

#355
deacionut

deacionut

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.09.2016

 dani31ag, on 15 septembrie 2016 - 20:00, said:

Va salut, știe cineva o adresă , distribuitor pentru piese sh sau noi pentru culegătoare.
Îmi trebuiesc urgent niște lanțuri( lanțul care urca stiuletele, cu cupe).
si eu am achizitionat recent niste lanturi, daca ai smaj sau sip eu am comandat din dej prin curier (acolo a fost cel mai ok pret) i-ti las un nr de tel de acolo: 0745162280 (piese noi)

Edited by deacionut, 16 September 2016 - 14:30.


#356
dani31ag

dani31ag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 04.01.2015
Mersi, alte adrese, nr de tel?

#357
cerneagabriel

cerneagabriel

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 117
  • Înscris: 25.01.2015
du-te la SKF pe autostrada

#358
dani31ag

dani31ag

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 534
  • Înscris: 04.01.2015
Mersi, ști sigur, deja m-am pregătit să plec mâine dimineața la Rm. Sarat.

#359
romann

romann

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 83
  • Înscris: 04.02.2015
O problema a aparut la Zmaj 214 nu imi arunca stiuletii in mijlocul buncarului(ii arunca imediat langa banda) si in scurt timp se ridica gramada la capatul benzii si uni stiuleti cad pe jos altii ii duce pe retur. Ce este de facut?

Si inca ceva, ce distanta aveti intre "sinele" de la masa? Cred ca la mine ii prea mare distanta si se mai prinde cate un stiulete acolo si se infunda masa.

#360
Vladap

Vladap

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 09.12.2013

 Ionut_t87, on 14 septembrie 2016 - 10:59, said:

Salut.Incearca sa ma apropii rolele de cauciuc de cele metalice.pe depanusatorul metalic ai niste ''catei,dinti'' metalici care desprind panusile de stiulete,si aceia pot fi uzati.Dar sa sti ca depinde foarte mult si de hibrizi recoltati,unii se dapanuseaza foarte rau,indiferent de reglaje.
ok. merci de sfat

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate