Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
PC game stream catre Nvidia Shiel...

Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...
 Alt "Utilizator nou" pe T...

ULBS INFORMATICA

Index preturi

Boxa membrana tweeter infundata
 Am nevoie de poze cu un curcubeu

Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura
 Dezinstalare drivere W11 23H3

Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici
 

DRUJBA, MOTOFERASTRAU - Partea a II-a

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10482 replies to this topic

#4285
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Tot incerc sa pun doua filmulete si imi spune ba ca fisierul e prea mare(desi i am facut conversia si are sub 20 mb) ori ca nu am voie sa pun tipul respectiv de fisier(mp4) ..formatul in care salveaza telefonul  ocupa pt.4 min si ceva mai bine de 200 mb ..

#4286
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Am incercat sa le pun si pe youtube dar orice setez imi zice ca e restrictionat

http://m.youtube.com...eature=youtu.be

http://m.youtube.com...e&v=gZxzrDED75E

Dupa cateva incercari nereusite(conversii video,modificari etc )am reusit sa pun pe youtube ;) partea proasta e ca a scazut calitatea video si filmuletele au ramas trunchiate si nu prea mai au vreo noima dar...tot ii bun si asa..mama lor de androide ;)

#4287
adriantoader88

adriantoader88

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 77
  • Înscris: 29.09.2013
Mama ei de pârâitoare ca eu nu apuc sa o pun la iernat, se odihnește doar când merg la serviciu, în timpu meu liber are chef de muncă, cei drept nici clienții nu mă lasă

O sa pun niște poze cu ea, ca sa o fac de ras ca e cam nesimțită!

#4288
mcnino

mcnino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007
Buna!
Am o problema cu un motoferastrau, s.a rupt ștuțul/orificiul de care era prins furtunul de alimentare al pomei de ulei pt lama. Acum nu mai am ungere, in rest functioneaza. Unde as putea gasi o pompa de ulei si de unde stiu daca se potriveste, pentru ca nu i.am putut desface ambreiajul pt a ajunge la pompa. Plus ca nu stiu dac merge una de chinezarie, ceva. Aici e produsul si tare m-as bucura daca m-ati ajuta.

#4289
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Modelul tau nu cred ca difera de celelalte modele chinezesti...insa cel mai bine e sa dai pompa de ulei jos.Cea mai buna varianta e sa mergi la un service autorizat(au sculele necesare si mai ales stiu cum ) alta varianta e sa te ocupi chiar tu(sau un amic care se pricepe si are si un minim de scule)...procedura nu e f.complicata:scoti bujia,cobori pistonul pana in cel mai jos punct,introduci un snur cat sa umpli cilindru cu pistonul coborat dar sa iti mai ramana si un capat in afara sa l poti scoate dupa interventie...pe sabotii ambreiajului tre sa ai o sageata care iti arata in ce sens se "strange" si cu o cheie reglabila gen cioc de papagal invarti de saboti invers ..apoi scoti pompa de ulei si incepi sa cauti
Ai grija sa nu rupi arcul de la ambreiaj sau sa iti sara ca te vei chinui un pic sa l pui la loc
Procedura completa o gasesti si pe youtube si daca nu stii engleza folosesti google traducere
Succes!!

Uite aici si link cu procedura

https://m.youtube.co...h?v=g6Fzv7qESD8

#4290
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
O intrebare pt.profesionisti:distanta dintre taietor si limitator la lanturi este aceeasi sau variaza si daca da ...din ce cauza?


Concret am comparat un lant luat din bazar oregon chiar bun cu lantul cu care a venit jonsered ul si surpriza distanta taietor limitator al lantului nou e cam de doua ori mai mare ca al celui folosit..

#4291
razvan29

razvan29

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 564
  • Înscris: 29.05.2014
Distanta variază in funcție de pasul lanțului!

Iar atunci când tai lemn de esența moale poate sa fie mai mare cu 5-10%!

Acum posibil sa fi luat un lanț cu alt pas!

#4292
UnyKat

UnyKat

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 486
  • Înscris: 30.12.2013
Lantul după ce il ascuČ›i de câteva ori se pilesc si limitatorii altfel nu mai au distanta de taiere si oricât ai ascuČ›ii lanČ›ul nu o sa taie  . Asa este normal probabil tu nu ai pilit niciodata limitatorii ,de acolo diferenta.

View Postwillrock252000, on 30 ianuarie 2015 - 19:37, said:

O intrebare pt.profesionisti:distanta dintre taietor si limitator la lanturi este aceeasi sau variaza si daca da ...din ce cauza?
Concret am comparat un lant luat din bazar oregon chiar bun cu lantul cu care a venit jonsered ul si surpriza distanta taietor limitator al lantului nou e cam de doua ori mai mare ca al celui folosit..

View PostUnyKat, on 31 ianuarie 2015 - 13:58, said:

Lantul după ce il ascuČ›i de câteva ori se pilesc si limitatorii altfel nu mai au distanta de taiere si oricât ai ascuČ›ii lanČ›ul nu o sa taie  . AČ™a este normal probabil tu nu ai pilit niciodata limitatorii ,de acolo diferenta.

Edited by UnyKat, 31 January 2015 - 14:02.


#4293
mcnino

mcnino

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 120
  • Înscris: 18.03.2007
Uite aici si link cu procedura
https://m.youtube.co...h?v=g6Fzv7qESD8

Ms de info, numai ca pe la service nu se baga daca nu e husky, stihl, makita, marog mai cunoscute. O sa incerc singur , video.ul e de ajutor!

Edited by mcnino, 31 January 2015 - 18:36.


#4294
dolmarfan

dolmarfan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 24.01.2012
Cantecul motofierastraului!Posted Image
[ https://www.youtube-nocookie.com/embed/qdJicpjitMM?feature=oembed - Pentru incarcare in pagina (embed) Click aici ]

#4295
willrock252000

willrock252000

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,327
  • Înscris: 25.02.2011
Lanturile au acelasi pas(325')nu cred ca poti pune lant cu alt pas pe alt sprochet si nu ati inteles corect:lantul nou repet NOU are distanta mai mare ca cel folosit

#4296
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015
Ce este mai important la un motoferastrau? turatia mare sau C.P. Multumesc.

#4297
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
la puteri apropiate, turatia mai mare face diferenta, in special la tocat lemne subtiri. exemplica!

#4298
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007

View Postscania_delfin, on 01 februarie 2015 - 18:46, said:

Ce este mai important la un motoferastrau? turatia mare sau C.P. Multumesc.

Cel mai important la un motoferastrau, zic eu, este si turatia, si CP :D

#4299
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015
Multumesc pentru raspuns. Ce este mai avantajos?  38,2cmc-2cp-9000rpm sau 40,9cmc-1.9cp-12000rpm.

#4300
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
cam dubioase valorile. zi despre ce drujbe este vorba.

Edited by RazvanGL1, 01 February 2015 - 21:01.


#4301
scania_delfin

scania_delfin

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,133
  • Înscris: 25.01.2015
Husqvarna 240e si 135.

#4302
mihalexmihalex

mihalexmihalex

    Classified

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,423
  • Înscris: 29.12.2007
A doua, zic eu.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate