Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Google Sheet - Referire la textul...

De ce vor atația politicieni...

ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?
 Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...

Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...
 Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...

joc idem Half Life gratis

PC game stream catre Nvidia Shiel...
 Pompa de apa HEPU ?!

Vreau o masina electrica de tocat...

Cum ajunge remorca de tir inapoi ...

Alt "Utilizator nou" pe T...
 

DRUJBA, MOTOFERASTRAU - Partea a II-a

* * * * * 3 votes
  • This topic is locked This topic is locked
10482 replies to this topic

#3565
silk77

silk77

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 11.08.2010

 lvio, on 15 ianuarie 2013 - 19:08, said:

va salut are cineva Drujba Scion hb 5200(ar fii brand german fabricata in China) ? exista si copie chinezeasca dupa scula chinezeasca pentru ca am gasit-o aici http://www.okazii.ro...rau--a121369558 si aicihttp://www.okazii.ro/drujba/drujba-motofierastrau-scion-5200-super-oferta--a122287239 la diferente mari de pret.

am de 4 ani o drujba modelul asta..in afara de lanturi nu am bagat nici un leu in ea,chiar si bujia e aia originala a ei...tin sa mentionez ca imi tai lemnele pt iarna numai cu ea..cca 5-6 mc pe an(stau la sat)..nu are puterea unui stihl niciodata dar taie lemne de 20-30 diametru destul de lejer chiar cu lama originala(50 cm).bineinteles eu am reglat amestecul la carburator pt ca la cumparare nu avea deloc putere.pt padure nu as recomanda-o dar pt taiat lemnele acasa este ft buna comparativ cu alte drujbe no name(am vecini care au cumparat facaturi si dupa 1-2 mc lemn au fost gata,gripate..etc..oricum ca si putere este peste modelele alea mici gen 170-180 de la stihl...acum depinde probabil si de norocul fiecaruia..am dat 250 de lei pe ea noua in targ,fara garantie .una peste alta sunt foarte multumit de ea.banii aia si ia scos demult.sper ca ti-am fost de folos.sal

#3566
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010

 FAP, on 17 octombrie 2014 - 11:03, said:

Degeaba incercati la Stihl Romania ! Am scris eu pentru o salopeta Dynamic si mi-a venit un raspuns sec - "Va rog luati legatura cu unul din dealerii nostri !" In plus mi-au anexat "harta cu dealeri" de pe site-ul lor !!! Eu i-as da afara daca ar fi subordonatii mei ! In plus am intrebat un dealer de salopeta si mi-a spus ca trebuie sa faca comanda in Germania si ca ma costa 1600Posted Image RON ! Pe site-urile din Germania pretul acesteia cu tot cu transport ar fi aprox. 200 euro (aprox 880 RON  )
Am fost si la Cosma pentru o salopeta Husky ! S-au uitat la mine ciudat ,au verificat un milion de coduri , nu au si mi-au dat un pret asemanator(1500 RONPosted Image ) ! Cand le-am spus ca e mult mai scump ca in Germania mi s-a raspuns - "Aceasta este POLITICA IMPORTATORULUI !"
Eu cred ca ar fi mai bine sa ne gasim un site bun In Germania unde sa comandam toti si sa-i bagam in ....pe acesti importatori jepcari !

Mare dreptate ai, mie nici nu mi-au raspuns :))))))

#3567
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010
FAP intra pe tocmai si pe mercador ca am vazut ca sunt pantaloni si de la stihl si de la husqvarna

#3568
FAP

FAP

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 5,212
  • Înscris: 07.09.2009

 Jexy, on 17 octombrie 2014 - 19:41, said:

FAP intra pe tocmai si pe mercador ca am vazut ca sunt pantaloni si de la stihl si de la husqvarna
Merci !!! M-am uitat ! Au numere pentru atleti !!! Pentru atleti de 100 kg NUPosted Image  !

#3569
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Salut,drujbele de mai jos sunt originale?

http://olx.ro/oferta...e213e0;promoted
http://olx.ro/oferta...8db202;promoted

Vreau sa-mi cumpar o drujba pana in 300 lei,pentru acasa (taiat lemne de iarna,curata pomi etc.).Faza e ca nu ma pricep absolut deloc,o sa fie prima mea drujba Posted Image
Sau altceva mai bun dar sa se incadreze in pret.

Multumesc

Edited by danutz_rdc, 18 October 2014 - 12:28.


#3570
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010
nu sunt originale.

#3571
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Facaturi

#3572
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Bine,multumesc..deci o sa mai strag ceva bani.

#3573
kwstha

kwstha

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 27
  • Înscris: 29.09.2014
Sal prieteni am si eu o rugăminte am doua drujbe si mam decis sami cumpăr o masina de ascutit lanturile si am cumpărat una se numeste flora Best fgs 85 b1 ce părere aveti despre aceasta masina tin sa mentionez am cumparato de la lidl Italia si încă nu am încercat sa vad cum ascute ,dupa ce ascut k masina mai trebuie sa dau k pila va multumesc

#3574
RazvanGL1

RazvanGL1

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,896
  • Înscris: 25.03.2010
nu reusesc sa gasesc un tahometru decent sub 200 lei. abia am gasit de-astea inductive, cum e http://www.hydro-tec...u-inductiv.html
cum se numesc alea fara contact si fara laser? putin ajutor va rog

#3575
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010
razvane caut si eu unul, de unde luam? chiar am nevoie de unul

#3576
zippo68

zippo68

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,745
  • Înscris: 10.11.2008
Io am luat unul de la Husqvarna cu 90 Euro.Apoi mi-a parut rau casi am gasit unul stihl EDT 8 la mai putin si chiar unul pe un site aici la 25 euroi.Problema e ca astea mai de moda veche husqvarna sau altele is bune pt drujbele de generatie mai veche.De exemplu pt drujble stihl stea mai noi cum ar fi 201T 261 ...nu poti masura cu tachometrele vechi din causa bobinei de indutie electrónica ....

#3577
pufarin

pufarin

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,597
  • Înscris: 21.02.2006
Eu mi-am comandat unul din asta, ar trebui sa ajunga saptamana asta.

#3578
Jexy

Jexy

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 955
  • Înscris: 11.10.2010
Astept sa imi zici pufarin cum este. Am gasit si eu pe net modelul asta dar nu stiu cat este de eficient

#3579
danutz_rdc

danutz_rdc

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 367
  • Înscris: 18.10.2010
Tinand cont ca vine frigul si am urgent niste lemne de taiat (dintr-o constructie anterioara) vreau sa-mi recomandati o drujba dintre:

Anne 58.8
Carpati 5200
China 52cc
Micul Padurar 2,1kw
Oregon 2,6kw
Baikal Rusia
Donglin 52cc
Swat 5200
Altai Rusia

Stiu ca sunt de o calitate jalnica dar macar una din ele sa fie buna pentru gospodarie,cateva scandurele,grinzi etc.
Care ar fi mai buna?

Multumesc mult.

#3580
dolmarfan

dolmarfan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 24.01.2012
Toate o apa si-un pamant.La astea e cum ti-o fi norocul!

#3581
Marius3k

Marius3k

    Rechin de stepă, "United Gashka" member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 18,677
  • Înscris: 14.03.2006

 danutz_rdc, on 20 octombrie 2014 - 11:28, said:

Tinand cont ca vine frigul si am urgent niste lemne de taiat (dintr-o constructie anterioara) vreau sa-mi recomandati o drujba dintre:
Mai degraba: http://www.emag.ro/m...0/pd/D1GHZBBBM/ sau http://www.dedeman.r...trau-totem.html

#3582
dolmarfan

dolmarfan

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 801
  • Înscris: 24.01.2012
Einhel-ul pare mai bine realizat decat celelalte iar daca lama si lantul sunt Oregon si-ar cam merita banii.Sistemul de prindere si intindere al lantului fara scule  la firma asta nu prea imi inspira incredere.

Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate