Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Presbiopia - la 43 ani ?

Termen transcriere autovehicul

Cazare Timisoara pe 4-5 zile

Primele zile ale internetului per...
 Ditra 25

Casti USB-C ptr A-54

Aplicatie medicala / asistent med...

De ce vor atația politicieni...
 ERR_ADDRESS_UNREACHABLE

Legea 18/1968 Se mai aplica?

Digi conectare 2 routere prin fir

Succesiune notar versus instanta ...
 Montaj aer conditionat in balcon ...

Cont curent mulți valuta far...

Sugestii plan casa

Experiente cu firme care cumpara ...
 

TRACTOARE MASSEY FERGUSON

- - - - -
  • Please log in to reply
556 replies to this topic

#361
gicul

gicul

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 106
  • Înscris: 11.06.2006

View Postantoniodaros, on 10 septembrie 2016 - 12:02, said:

Va salut,

Am un MF 3635 si am o problema cred ca in transmisie:  daca vreau sa merg cu spatele imi sare maneta de inversor din orice treapta, in fata totul merge OK. Ma puteti ajuta cu un sfat?
Multumesc
Inel sincron de la inversor

#362
antoniodaros

antoniodaros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.11.2007
Merci de raspuns, ma gandeam la ceva de genul

#363
deri

deri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2014
Buna seara am si eu o problema la Mf 3125 nu mai cupleaza diferentialul nici fata nu merge turometrul nu arata motorina nici apa ridicare tiranti si la dyneshift a b c d tot se schimba sare de la una la alta nici la iepure broasca nu schimba daca stie cineva ceva va rog sa ma ajutatiultumesc.

#364
antoniodaros

antoniodaros

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 103
  • Înscris: 04.11.2007
Sigur este o problema electrica. Cu motorul functionand daca se aprinde martorul de baterie nu ai incarcare. Eu cand am ramas fara incarcare am patit acelasi lucru

Acum am alta problema: nu imi mai ridica tirantii si nu se mai cupleaza 4x4, am gasit senzorul de langa filtru de ulei hidraulic spart in interior, sa fie de la el?

#365
deri

deri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2014
Problema e ca nu mi s a aprins becul de la baterie

#366
balhenkop

balhenkop

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 26.11.2016
Bună ziua.Am un Massey Fergusson din1998 model 6160 , nu pot să mă duc cu el decât în marșalier ,pe ecran apare AC-BD intermitent , nu îi funcționează mai multe funcții, nu cuplează roțile , nu merg vitezele intermediare ABCD, Mulțumesc

#367
netejoru

netejoru

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 49
  • Înscris: 24.07.2012
Cel mai probabil e calculatorul stricat.

#368
deri

deri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2014
Exact aceeasi problema am patit si eu palpaie dynashiftul a b c d dar nu cupleaza la iepure nici 4x4 nici priza tiranti nimic

Daca stie cineva un calculator sau pe cineva sa repare calculatoare ?multesc.

#369
ssf99bv

ssf99bv

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 308
  • Înscris: 30.06.2011
Un sfat de la voi cei care cunoasteti ai bine tractoarele Massey Ferguson....vreau sa-mi cumpar un tractor din seria 8000, de cel putin 220 cp,an fab dupa 2002

#370
cercelmf

cercelmf

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.12.2016
Salut asi dori asi eu un manual de utilizare la un mf 3630  daca aveti    [email protected]   va multumesc

#371
vladvoinescu

vladvoinescu

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 1
  • Înscris: 27.12.2016
salut! vreau sa cumpar un massey ferguson 3065 din 1991 autotronic si am gasit unul dar atunci cand priza e cuplata la relanti se aude un zgomot cau un click(exact cum se aude la cositorile poloneze) cineva mi-a spus ca este normal. as este?

#372
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
asa se aude, din cauza danturii de la cuplaj. Cand accelerezi, zgomotul dispare

#373
cercelmf

cercelmf

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 26.12.2016
Salut.am urgent nevoie de un manual de utilizare la un mf 3630 daca aveti va rog sau daca stiti de unde asi putea face roat vreau sal desfac am o pierdere de viteza la el si nu imi dau seama de la ce provine am gasit niste bucatele mici si galbene cand am schimbat uleiul a busonul de la cutie acum mai nou cand sta la relantiu se aude un zgomot un rompait intre cutie si ambreaj aveti idee ce ar putea sa fie multumesc

#374
Bordeianubogdancristian

Bordeianubogdancristian

    New Member

  • Grup: Junior Members
  • Posts: 2
  • Înscris: 16.01.2017
Buna ziua.am si eu o problema la modelul 6270..imi arde siguranta de la senzorul cutie..roata dintata imi apare in bord..inainte sa o schimb..numai cupla nici inainte nici inapoi..dupa ce am schimbat o merge..dar ramane martorul on bord..au fost facute toate schimburile la el de vreo 2 3 luni..nu a lucrat foarte mult..un manual de reparatie de unde as putea lua?

#375
Mircean31

Mircean31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 22.03.2016
Salut colegi o întrebare am și eu am un tractor Masey ferguson 8120 cu o problema la el îmi intra greu in viteza 3 tr sa forțezi maneta ca sa cupleze și se aude un pic de carit in rest restu vitezelor merg bine. Ce ar putea sa fie ?

#376
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013

View PostMircean31, on 20 ianuarie 2017 - 17:27, said:

Salut colegi o întrebare am și eu am un tractor Masey ferguson 8120 cu o problema la el îmi intra greu in viteza 3 tr sa forțezi maneta ca sa cupleze și se aude un pic de carit in rest restu vitezelor merg bine. Ce ar putea sa fie ?
sincronul la3 uzat

#377
Mircean31

Mircean31

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 138
  • Înscris: 22.03.2016

View Postsandusandel, on 22 ianuarie 2017 - 20:44, said:


sincronul la3 uzat
Ii dificil de schimbat cam cât m-ar costa aproximativ ? Și din ce cauza sa uzat ?

#378
sandusandel

sandusandel

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 848
  • Înscris: 30.11.2013

View PostMircean31, on 22 ianuarie 2017 - 20:46, said:

Ii dificil de schimbat cam cât m-ar costa aproximativ ? Și din ce cauza sa uzat ?
Posibil sa folosit mai mult treapta 3 si sa uzat , e cam mult de munca trebuie sa desfaci tractorul la cutia de viteze si apoi pti sa faci constatarea ,nu cred ca e prea scump sincronul .

Pentru cei cu tractore MF mai vechi pot gasi documentatie in '' tractoare sfaturi tehnice '' mai la inceput pagina 4  
la Documentatii pentru toti.

Anunturi

Chirurgia endoscopică a hipofizei Chirurgia endoscopică a hipofizei

"Standardul de aur" în chirurgia hipofizară îl reprezintă endoscopia transnazală transsfenoidală.

Echipa NeuroHope este antrenată în unul din cele mai mari centre de chirurgie a hipofizei din Europa, Spitalul Foch din Paris, centrul în care a fost introdus pentru prima dată endoscopul în chirurgia transnazală a hipofizei, de către neurochirurgul francez Guiot. Pe lângă tumorile cu origine hipofizară, prin tehnicile endoscopice transnazale pot fi abordate numeroase alte patologii neurochirurgicale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate