Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Whisky for Mac

Xiaomi 14 Gpay

Izolare zid exterior de scandura

Dezinstalare drivere W11 23H3
 Recomandare masina de spalat fiab...

BSOD din cauza Intel Audio DSP dr...

De ce sunt oamenii nostalgici

Cum vand casa fara factura Hidroe...
 Scor FICO minim

Tonometru compensat CAS?

polita RCA ONLINE

Va rog recomandati echipa serioa...
 Termostat frigider - verificare

Mai au PC-urile vreun viitor?

Centrala termica immergas

Amenda in Lipsa ?
 

TRACTOARE MASSEY FERGUSON

- - - - -
  • Please log in to reply
556 replies to this topic

#127
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
Mobil Delvac 15W40. Asta folosesc si asta recomand.

#128
TraiaAndrei

TraiaAndrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.07.2014
mersii mult

#129
valiandrei36

valiandrei36

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 74
  • Înscris: 10.01.2013
salut! am un landini 13000 facut sub licenta masey ferguson,omologul lui ferguson 1014 sau 1114 si am acum o problema cu priza de putere.nu mai cupleaza priza pe turatia motorului dar pe roata merge.banuiesc ca daca merge pe roata nu ar fi probleme cu axul prizei sau ansamblul din diferential.ma gindesc sa nu aiba ceva la maneta de cuplare,pe exterior are o siguranta  care tine maneta sa nu iasa de pe un ax si este ok.cind nu mai mergea inainte se rupea  siguranta de care v-am spus o inlocuiam si apoi mergea dar m-am uitat acum si siguranta este ok.daca poate cineva sa ma ajute cu o parere ceva unde ar mai trebui sa verific.multumesc!

#130
TraiaAndrei

TraiaAndrei

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 11.07.2014
Am un MASEY FERGUSON  3085 si am o cositoare poloneza de 1,85 m, si im calca brazda, cam ce cositoare ar trebuii sa imi iau dupa el sa nu mai calce brazda la coasa??


#131
raul_16nic

raul_16nic

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,136
  • Înscris: 19.03.2009
n-are nimic si io am  dupa 1056 xl una de 1.65 :)

#132
cristi_66

cristi_66

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 33
  • Înscris: 20.03.2011
ma ajuta cineva cu sfaturi si ce a patit in exploatarea unui massey fergusson 6280powershift?
cu multumiri cristi

#133
ciubi75

ciubi75

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 61
  • Înscris: 21.02.2014
am un massey ferguson 165 de 58CP este cam usurel pe spate si as vrea sa-i pun apa in roti pentruca nu am gasit contragreutati pentru el. Stie cineva cum se procedeaza? am inteles ca este nevoie de un dispozitiv special, de unde il pot procura.

#134
SzaszEmanuel

SzaszEmanuel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.08.2014
Salut ,
am si eu un massey ferguson model 3080 din 1991,  am ceva probleme cu directia la el, merge destul de greu pe loc, in timpul mersului nu am observat sa mearga greu, frana si ambreajul functioneaza perfect.  Nu stiu unde ii localizata pompa servo la modelul asta, sau ce as putea face, sau cum ii pompa servo la modelul asta de tractor.
Mutumesc anticipat

#135
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
vezi ce ai in filtrul de la servo. Este ala metallic, lung, de sub scara de pe partea stanga(?)

#136
SzaszEmanuel

SzaszEmanuel

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 6
  • Înscris: 21.08.2014

 rand, on 23 august 2014 - 20:11, said:

vezi ce ai in filtrul de la servo. Este ala metallic, lung, de sub scara de pe partea stanga(?)
Pompa servo unde este pozitionata la modelul asta de massey ferguson 3080?

#137
rand

rand

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,498
  • Înscris: 28.03.2011
ai dat jos filtrul? era curat? nu aveai span in el? pompa este inn cartertul transmisiei intemediare.

Edited by rand, 28 August 2014 - 08:51.


#138
mecanick

mecanick

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 97
  • Înscris: 28.12.2011
Pareri despre massey ferguson 6140,6150,6160,6170,6180 ?

Edited by mecanick, 01 September 2014 - 11:24.


#139
deri

deri

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 07.01.2014
buna am un tractor 3125 ma intereseaza grupul conic de la puntea din fata (pinion de atac,roata dintata) daca stie cineva, ceva,undeva  va rog sa ma ajutati multumesc

#140
Basileo

Basileo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.10.2014
Buna seara și salutare tuturor de aici! Am cumparat de putina vreme un massey ferguson 4225. 65 cp. Astazi am constatat ca pierde ulei de la transmisie, mai exact are prelins pe grupul din spate. Maine voi verifica pe unde curge ca sa remediez, sper sa nu fie ceva complicat. Am verificat joja care se afla in spatele tractorului si intr-adevar uleiul este putin sub nivelul minim. Problema banală care o am e că, m-am tot uitat ca ghiolbanul și nu am descoperit bușonul pentru introducere a uleiului in transmisie. Ma poate ajuta cineva ca sa-mi spuna?
Precizez ca nici in cartea tehnica nu am gasit referinta.


#141
Basileo

Basileo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.10.2014
Am rezolvat problema...

#142
Basileo

Basileo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.10.2014
Am nevoie de ajutorul vostru!! Tractorul descris mai sus, massey ferguson, are cutia de viteza in 3 trepte si fiecare treapta are trei viteze in fata si retur. Apoi la fiecare viteza exista o comanda la buton pentru mai rapede sau lent, reprezentata prin sibolul broscuta sau iepuras. Aceasta comanda la buton m-a lasat astazi, nu se mai aprinde nici un bec. M-am uitat la siguranta, este buna. Ce poate fi? Care ati mai patit si aveti cunostinta, astept sfatul vostru.

#143
savantu

savantu

    Senior Member

  • Grup: Moderators
  • Posts: 3,623
  • Înscris: 26.10.2003
Tot ce am patit la electronica ( inclusiv la un tractor nou ) - cuplare priza, 4x4, etc-  era cauzat de contactele imperfecte/mizerie. Sugestia mea este sa verifici contactele si sa le cureti cu o solutie adecvata.

#144
Basileo

Basileo

    New Member

  • Grup: Members
  • Posts: 13
  • Înscris: 05.10.2014
Buna ziua! Am avut pe tractorul meu, mf 4225, senzorul de turatie rupt. Acum am cumparat altul si vreau sa-l inlocuiesc. Stie careva dacă trebuie sa tin cont de vreo regula la montaj, adancime sau altceva?
Precizez ca el este pozitionat pe pompa hidraulica.

Attached Files


Edited by Basileo, 05 November 2014 - 15:22.


Anunturi

Neurochirurgie minim invazivă Neurochirurgie minim invazivă

"Primum non nocere" este ideea ce a deschis drumul medicinei spre minim invaziv.

Avansul tehnologic extraordinar din ultimele decenii a permis dezvoltarea tuturor domeniilor medicinei. Microscopul operator, neuronavigația, tehnicile anestezice avansate permit intervenții chirurgicale tot mai precise, tot mai sigure. Neurochirurgia minim invazivă, sau prin "gaura cheii", oferă pacienților posibilitatea de a se opera cu riscuri minime, fie ele neurologice, infecțioase, medicale sau estetice.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate