Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Garmin fēnix 7 / PRO / Saphi...

Care sunt cele mai mari regrete a...

Alfa Romeo Stelvio 2.2 jtd

Intrebari srl nou
 La multi ani @AndReW99!

Alegere masina £15000 uk

TVR vrea sa lanseze o platforma d...

Strategie investie pe termen lung...
 Modulator FM ptr auto alimentat p...

orange cablu f.o. - internet fara...

Robinet care comuta traseul

A fost lansata Fedora 40
 Samsung S24 plus

Imi iau un Dell? (Vostro vs others)

Abonati Qobuz?

transport -tren
 

Nu cumparati combine Indesit!

- - - - -
  • Please log in to reply
43 replies to this topic

#19
sushimic

sushimic

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 3,793
  • Înscris: 11.01.2010
ori va luati de la nemti sau americani, ori nu va mai luati deloc. majoritatea produselor sunt niste glume scumpe.
cel mai bun frigider ever, pe care l-am folosit era un minsk. statea laptele fresh si doua saptamani. nu or fi ele fatzoase, dar isi fac treaba pentru care au fost concepute, nu sa decoreze bucataria vreunui cocalar.

inainte sa va luati diverse elecrocasnice, mergeti si interesati-va pe la atelierele si firmele de reparatii, ca va spun aia toate chitibusurile si vulnerabilitatile fiecarui brand in parte.

#20
sugarcos

sugarcos

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 898
  • Înscris: 17.02.2006
confirm si eu la o masina de spalat indesit semne de rugina pe partile laterale dupa aprox 3 ani. poate chiar e ceva cu tabla...

#21
wegviLVGAsdf

wegviLVGAsdf

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 789
  • Înscris: 21.03.2009
Eu am combina frigorifica Indesit de 5 ni, nu are rugina deloc, merge incontinuu de cand am luat-o. Deci o fi cazuri aparte...

#22
Doru_Neo

Doru_Neo

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,135
  • Înscris: 22.05.2005
Depinde .. poate a fost un lot mai prost, eu prefer arctic indesit am o masina de spalat si asa e a ruginit capacul cam la 2 ani

#23
cristyz

cristyz

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,988
  • Înscris: 28.08.2008
Eu am o masina de spalat indesit de 4 ani si e plina de rugina!

#24
razec

razec

    Member

  • Grup: Members
  • Posts: 298
  • Înscris: 24.03.2004
Aproape fiecare de aici incearca sa dea cate un raspuns inteligent in ceea ce priveste materialul.
Si o amarata de tabla decapatasi data cu vopsea nu ar fi trebuit sa rugineasca.
Puneti-va in locul pagubitului!
Cum ati fi reactionat?
Foarte bine, sa faca reclamatie peste tot unde ii este acceptata(cu toate ca ANPC nu are ce sa-i faca),poate invatam pe producatori ca nu inghitim ca "papuasii" orice poleiala cu nume(totusi cred ca Indesit e facuta pentru zone gen Europa de Est) cat  si pe distribuitori care ar trebui sa mearga
cu un procent mai mic la profit.

#25
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
Refuz cu incapatanare sa cred ca Merloni face lucruri de proasta calitate. Ceea ce nu stim probabil multi dintre noi este ca in toate cartile de specialitate scrie ca masina de spalat rufe NU se tine in baie, si desi eu am tinut-o in baie timp de 11 ani!!! pot sa spun ca merge ca in prima zi, si doar putin sub ea a aparut rugina, vorbim totusi de 11 ani, modelul este Indesit WG835TXC.
In cel priveste pe colegul nostru cu patania, trebuie sa marturisesc ca si eu as fi luat foc daca mi se intampla asa ceva, totusi desi nu sunt inginer trebuie sa marturisesc ca o posibila cauza se afla tot in casa lui dar inca n-o stie. Asa ca fapt divers, dupa 60 de ani de cercetari s-a ajuns la concluzia ca Titanicul s-a scufundat datorita otelului de proasta calitate folosit si nu datorita acelui iceberg. Eu zic sa nu ne pripim cu concluziile, cauze pot fi o gramada.

#26
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Eu tin combina pe hol. special nu am lasat-o in bucatarie ca sa nu stea inj abur (desi am si hota).Zilnic am ferestrele deschise aproximativ 35-45 de minute, vara...nu mai zic.
daca era de la condensul din camera, prima data ar fi ruginit partea de jos, la mine insa a ruginit partea de sus a usii congelatorului, adica exact in jumatatea frigiderului!
Repet, sunt multumit de consum, silentiozitate, modul in care se pastreaza alimentele....dar in curand voi fi obligat sa-i schimb usa ca va da frigul afara prin ea.....sa-i fac CASCO, ca la masina?????

#27
Carrman

Carrman

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,107
  • Înscris: 06.08.2010

View Postdacotec, on 10th January 2011, 08:41, said:

la mine insa a ruginit partea de sus a usii congelatorului, adica exact in jumatatea frigiderului!
ti-a curs apa din frigider ( din dezghetare/spalare etc.) si ti-a intrat in balama.
demonteaza usa si uita-te acolo.

#28
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007

View Postsushimic, on 9th January 2011, 16:59, said:

cel mai bun frigider ever, pe care l-am folosit era un minsk. statea laptele fresh si doua saptamani.

poate daca il tineai la -20 sau era facut din lapte praf.

#29
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Un raspuns oficial inca nu am primit, doar vizita expertului care a facut poze si si-a dat cu parerea...poate citeste cineva acest topic!

#30
paulone

paulone

    Active Member

  • Grup: Banned
  • Posts: 1,917
  • Înscris: 10.06.2010
Dacotec, inca o intrebare....combina sper ca nu ai luat-o de la vreun magazin online(firma de apartament)? Nu sunt carcotas, da astia se ocupa cu mari manarii si cine stie....nu sugerez nimic dar feriti-va cat puteti de firmele online.

#31
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Combina este luata direct de la DOMO, livrata de ei la mine acasa.Eu am cumparat mai multe chestii de pe net si pe langa fapttul ca la produs mereu m-am uitat sa aleg firma care parea cea mai seriosa, magazinul l-am ales dupa pretul cel mai mic pe care il ofera.
Culmea e ca imi pot vopsi oricand super-profesional usa, mov sau roz sau...inox....dar parca eu trebuia sa dau banul si altii sa isi faca treaba cum trebuie, intre 5 si 8 ani ;)

#32
hellrider

hellrider

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,005
  • Înscris: 25.09.2003
Eu am in fiecare apartament cate o masina de spalat de la Indesit, ambele au ruginit foarte tare. La fix 3 ani a aparut la fiecare un punct de rugina, in 6 luni capacul si lateralele s-au umplut fara a puta face ceva.
Acum una are 8 si una 6 functioneaza perfect, regim intensiv de folosire fiecare cu minim doua cicluri de spalare pe saptamana de obicei overloaded, dar sunt complet ruginite.

Aragazul si frigiderul, tot de la ei le am si sunt in stare perfecta, dupa 7 ani la aragaz a inceput sa se ia vopseaua din jurul butoanelor, in rest, sunt ca noi.

#33
jeany

jeany

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 75
  • Înscris: 13.01.2011
Despre indesit nu stiu mai nimic insa Ariston (sora ei) mi-a ruginit mai rau ca un Albalux de pe vremuri, e vorba despre o masina de spalat, varf de gama acu' 2 ani.

#34
dacotec

dacotec

    Active Member

  • Grup: Members
  • Posts: 1,300
  • Înscris: 13.12.2007
Azi am fost sunat de la Domo....SA IMI ALEG ALTA COMBINA FRIGORIFICA, INDESIT IMI DA ALTA COMBINA!!!!!!

#35
Alice

Alice

    Big Boobs

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 7,144
  • Înscris: 05.12.2002
Si crezi ca asta a fost ca urmare a mesajului postat pe forum?
Omul a venit, a vazut, si-a dat cu parerea, a transmis mai departe si asta a fost rezultatul. Deloc anormal.

#36
r@zvan

r@zvan

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 2,126
  • Înscris: 01.01.2007
Eu am combina Indesit luata de la Flanco de vreo 5 ani si merge si arata impecabil. Deci...

Edit:A, si am si masina de spalat si aragaz de la Indesit, in aceeasi stare.

Edited by r@zvan, 13 January 2011 - 16:29.


Anunturi

Chirurgia spinală minim invazivă Chirurgia spinală minim invazivă

Chirurgia spinală minim invazivă oferă pacienților oportunitatea unui tratament eficient, permițându-le o recuperare ultra rapidă și nu în ultimul rând minimizând leziunile induse chirurgical.

Echipa noastră utilizează un spectru larg de tehnici minim invazive, din care enumerăm câteva: endoscopia cu variantele ei (transnazală, transtoracică, transmusculară, etc), microscopul operator, abordurile trans tubulare și nu în ultimul rând infiltrațiile la toate nivelurile coloanei vertebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate