Jump to content

SUBIECTE NOI
« 1 / 5 »
RSS
Problema mare cu parintii= nervi ...

switch microtik

Permis categoria B la 17 ani

Sfaturi pentru pregatirea de eval...
 Crapaturi placa

cum imi accesez dosarul electroni...

Momentul Aprilie 1964

Sursa noua - zgomot ?
 A fost lansat Ubuntu 24.04 LTS

Pareri apartament in zona Berceni?

Free streaming SkyShowtime de la ...

Skoda Fabia 1.0 TSI (110 CP)- 19 ...
 Mezina familiei, Merida BigNine

The Tattooist of Auschwitz (2024)

Se poate recupera numar de telefo...

Upgrade de la MacBook Pro M1 cu 8...
 

casa paianta - info

- - - - -
  • Please log in to reply
5 replies to this topic

#1
sallsa99

sallsa99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.10.2010
Salut la toata lumea,am si eu nevoie de ceva pareri si sfaturi......am mostenit o casa din paianta de la bunicii mei, casa trebuie impartita in doua fiind doi mostenitori cealalta persoana nu vrea sa ma lase sa o daram decat dupa succesiune ..........eu vreau sa aflu daca pot face ceva intre partea de casa care m-i se cuvine si cealalta ca sa nu cada daca vreau sa o demolez. Ma refer daca se poate ridica un zid de sutiere intre partea mea si cealalta ca nu cumva sa cada toata? Din cate am inteles peretii unei astfel de casa sunt ca piesele de domino ( darami unul cad toti pretii ). Ce ma invatati sa fac? Va mutumesc. :helpsmilie:

#2
eug3n92

eug3n92

    Mechanical Engineer

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 6,375
  • Înscris: 28.09.2009
Pentru treaba asta iti recomand sa vorbesti cu un meserias sa vada la fata locului despre ce este vorba. Nu e de glumit cu astea.

#3
sallsa99

sallsa99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.10.2010
mersi mult........mai astet opinii.

#4
motanul13

motanul13

    Guru Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 16,351
  • Înscris: 03.08.2006

View Postsallsa99, on 1st January 2011, 23:54, said:

mersi mult........mai astet opinii.

Cheama un expert in rezistenta .
Orice ai face , vei avea nevoie de expertiza tehnica .
Nu te lua dupa binevoitori .

#5
trestie-de-balta

trestie-de-balta

    Senior Member

  • Grup: Senior Members
  • Posts: 4,505
  • Înscris: 24.01.2007

View Postsallsa99, on 1st January 2011, 21:48, said:

Salut la toata lumea,am si eu nevoie de ceva pareri si sfaturi......am mostenit o casa din paianta de la bunicii mei, casa trebuie impartita in doua fiind doi mostenitori cealalta persoana nu vrea sa ma lase sa o daram decat dupa succesiune .......... Ce ma invatati sa fac? Va mutumesc. :helpsmilie:


Intai fa succesiunea ca sa darami ceva ce-ti apartine, pana atunci nu esti proprietar, fa iesirea din indiviziune, fa-ti cadastru si intabuleaza-ti proprietatea  :worthy: . Apoi ia-ti autorizatia de demolare si daram-o, asta daca va fi de acord si celalalt coproprietar.

Rezolva cu birocratia si apoi treci la partea tehnica. :cursing:

#6
sallsa99

sallsa99

    Junior Member

  • Grup: Members
  • Posts: 26
  • Înscris: 10.10.2010

View Posttrestie-de-balta, on 3rd January 2011, 18:16, said:

Intai fa succesiunea ca sa darami ceva ce-ti apartine, pana atunci nu esti proprietar, fa iesirea din indiviziune, fa-ti cadastru si intabuleaza-ti proprietatea  :worthy: . Apoi ia-ti autorizatia de demolare si daram-o, asta daca va fi de acord si celalalt coproprietar.

Rezolva cu birocratia si apoi treci la partea tehnica. :cursing:
multumesc f mult.

Anunturi

Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă Chirurgia cranio-cerebrală minim invazivă

Tehnicile minim invazive impun utilizarea unei tehnologii ultramoderne.

Endoscoapele operatorii de diverse tipuri, microscopul operator dedicat, neuronavigația, neuroelectrofiziologia, tehnicile avansate de anestezie, chirurgia cu pacientul treaz reprezintă armamentarium fără de care neurochirurgia prin "gaura cheii" nu ar fi posibilă. Folosind tehnicile de mai sus, tratăm un spectru larg de patologii cranio-cerebrale.

www.neurohope.ro

0 user(s) are reading this topic

0 members, 0 guests, 0 anonymous users

Forumul Softpedia foloseste "cookies" pentru a imbunatati experienta utilizatorilor Accept
Pentru detalii si optiuni legate de cookies si datele personale, consultati Politica de utilizare cookies si Politica de confidentialitate